Trasa Karpackiego Wyścigu Kurierów 2019

Karpacki Wyścig Kurierów (30 kwietnia – 5 maja) nieco niespodziewanie wystartuje z Lublina, ale ponownie młodzieżowy peleton poprowadzi przez Małopolskę i Słowację na Węgry.

Organizatorzy zaprezentowali trasę największego wyścigu dla młodzieżowców w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej. Sześciodniowa impreza oznaczona kategorią 2.2U wyruszy z Lublina, przez małopolski Tarnów i słowacki Poprad, docierając do węgierskiego Veszprem.

Wyścig w ostatnich sezonach skupiony był w rejonie Małopolski i Słowacji, kończąc się lub zaczynając wypadem na Węgry. W tym roku organizatorzy zachowali wprawdzie małopolski blok, ale na Słowacji został tylko jeden etap, a po nim spory transfer na Węgry.

Start zaplanowano na 30 kwietnia w Lublinie, gdzie rozegrany ma zostać krótki prolog. Dzień później młodzieżowy peleton znajdzie się już w województwie świętokrzyskim i skieruje się do Tarnowa. Drugi etap, rozgrywany w święto Konstytucji 3 maja, poprowadzi z Tarnowa do Nowego Sącza, a na trzecim kolarze rywalizowali będą na odcinku z Oświęcimia do położonej przy słowackiej granicy Jabłonki.

Czwarty etap to pętla wokół Popradu na Słowacji. Organizatorzy zapowiadają tu górski odcinek, który ustawić ma klasyfikację generalną. Finał wyścigu, po transferze ze Słowacji na Węgrzech, a konkretnie w odwiedzany przez Karpacki Wyścig Kurierów po raz szósty Veszprem.

 36. edycja wyścigu zorganizowana zostanie ku pamięci Wacława Felczaka, kuriera rządu RP na uchodźctwie w okresie II wojny światowej, historyka i postaci zasłużonej dla stosunków polsko-węgierskich.

Ubiegłoroczną edycję Karpackiego Wyścigu Kurierów wygrał Filip Maciejuk, w klasyfikacji generalnej pokonując Holendrów Jensa van den Doola oraz Svena Burgera.

Trasa Karpackiego Wyścigu Kurierów 2019:

30 kwietnia - prolog: Lublin (1,4 km; jazda indywidualna na czas)
1 maja - 1. etap: Połaniec – Tarnów (170 km)
2 maja - 2. etap: Tarnów – Nowy Sącz (162 km)
3 maja - 3. etap: Oświęcim – Jabłonka (106 km)
4 maja - 4. etap: Poprad – Poprad (135 km)
5 maja - 5. etap: Tata – Veszprem (162 km)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: