Tour de la Provence 2019. etap 2. Eduard Prades z grupy najmocniejszych

Eduard Prades

Eduard Prades (Movistar), po sprincie z niewielkiej grupki, triumfował w La Ciotat na mecie drugiego etapu Tour de la Provence.

Za Hiszpanem finiszował Tony Gallopin (Lotto-Soudal), trzecie miejsce zaś zajął Gorka Izagirre (Astana), który objął prowadzenie w wyścigu.

Drugi etap etapówki na południu Francji miał pagórkowaty profil. Na górzystej w drugiej części dystansu trasie główną przeszkodą był usytuowany 12 kilometrów przed metą stromy podjazd pod Les Cretes (3,1 km; 9,4%). Wcześniej na kolarzy czekały trzy inne premie górskie. 

Ucieczkę dnia stanowili Rudy Barbier (Israel Cycling Academy), Pierre Barbier (Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole), Anthony Delaplace (Arkéa-Samsic), Romain Feillu (St-Michel-Auber 93), Jodok Salzmann (Maloja Pushbikers), Dries De Bondt (Corendon-Circus), Maxime Cam (Vital Concept-B&B Hôtels) i Mattia Viel (Androni Giocattoli-Sidermec). Peleton, prowadzony przez Team Sky maksymalnie pozwolił śmiałkom odskoczyć na trzy i pół minuty.

63 kilometry przed metą, gdy czołówka miała niecałe dwie minuty przewagi nad główną grupą, odpadli Viel i Pierre Barbier, zaś kilka kilometrów dalej ich los podzielili Feillu i Salzmann. Na przełęczy La Coutronne (135,5 km; 9 km; 4,6%) Barbier został z kolei zastąpiony przez Mauro Finetto (Delko Marseille Provence), który odskoczył z peletonu. Kilka kilometrów dalej z głównej grupy nieskutecznie zaatakował Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick Step). 

40 kilometrów przed metą Finetto i Delaplace odskoczyli od Cama i De Bondta, uzyskując przewagę. Na Les Cretes Delaplace  z peletonu przyspieszyli David Gaudu (Groupama-FDJ) i Eddie Dunbar (Team Sky). Tempa nie wytrzymał dotychczasowy lider, Filippo Ganna (Team Sky). 

Nieustanne ataki z grupy faworytów sprawiły, że na zjeździe uformowała się kilkuosobowa grupka - Dunbar, Gaudu, Eduard Prades (Movistar Team), Thibaut Pinot i Rudy Molard (obaj Groupama-FDJ), Simon Clarke (EF Education First), Lilian Calmejane (Direct Energie) i Gorka Izaguirre (Astana). Ta dziewiątka wjechała do La Ciotat na czele i pomiędzy sobą rozstrzygnęła losy etapu. Najmocniejszy okazał się Prades, który pewnie wyprzedził rywali i odniósł pierwsze zwycięstwo w nowych barwach. Tuż za nimi finiszowali kolejni zawodnicy, którzy zdołali w końcówce zniwelować straty. 

Wyniki 2. etapu Tour de la Provence 2019 (2.1), Istres - La Ciotat (191,6 km):

  1 Eduard Prades (Spa) Movistar Team                    4:50:15
  2 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
  3 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
  4 Simon Clarke (Aus) EF Education First
  5 Edward Dunbar (Irl) Team Sky
  6 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
  7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
  8 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
  9 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 10 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep            00:16
 11 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits         00:26
 13 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 14 Jimmy Janssens (Bel) Corendon-Circus
 15 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert
 16 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 17 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 18 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team                     00:42
 19 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 20 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep
 22 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 23 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 24 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 25 Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic
 26 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 27 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 28 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 29 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb
 30 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 31 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 32 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      01:09
 33 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 34 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 35 Maxime Bouet (Fra) Arkéa Samsic
 36 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
 37 Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic
 38 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
 39 Hugh John Carthy (GBr) EF Education First
 40 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep                01:27
 41 Owain Doull (GBr) Team Sky
 42 Filippo Ganna (Ita) Team Sky
 43 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 44 Jérémy Maison (Fra) Arkéa Samsic
 45 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
 46 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 47 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 48 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 49 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic
 50 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert                     01:40
 51 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             02:12
 52 Jimmy Turgis (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 53 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert
 54 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First           02:21
 55 Johannes Schinnagel (Ger) Maloja Pushbikers
 56 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 57 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 58 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 59 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 60 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 61 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First
 62 Thibault Ferasse (Fra) Natura4Ever-Roubaix
 63 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 64 Joe Dombrowski (USA) EF Education First
 65 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 66 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
 67 Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever-Roubaix
 68 Camille Thominet (Fra) St Michel-Auber 93
 69 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 70 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93                 02:39
 71 Lukas Schlemmer (Aut) Maloja Pushbikers
 72 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita-Prodir           03:38
 73 Stijn Devolder (Bel) Corendon-Circus
 74 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 75 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 76 Otto Vergaerde (Bel) Corendon-Circus
 77 Felix Ritzinger (Aut) Maloja Pushbikers                04:37
 78 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93              04:45
 79 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          05:21
 80 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep
 81 Damien Touze (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 82 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever-Roubaix
 83 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec
 84 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 85 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale
 86 Pierre Gouault (Fra) Natura4Ever-Roubaix
 87 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita-Prodir
 88 Jonas Rickaert (Bel) Corendon-Circus
 89 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep
 90 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille
 91 Marcel Meisen (Ger) Corendon-Circus
 92 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 93 Fabien Schmidt (Fra) Delko Marseille
 94 Rémy Rochas (Fra) Delko Marseille
 95 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert
 96 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93
 97 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93
 98 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 99 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep
100 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
101 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert
102 Moreno Hofland (Ned) EF Education First
103 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
104 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert
105 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
106 Daniel Auer (Aut) Maloja Pushbikers                    06:36
107 Bram Welten (Ned) Arkéa Samsic                         09:02
108 Julius van den Berg (Ned) EF Education First
109 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
110 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
111 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
112 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie
113 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
114 Joeri Stallaert (Bel) Corendon-Circus
115 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
116 Alan Riou (Fra) Arkéa Samsic
117 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever-Roubaix
118 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
119 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille
120 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
121 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel              09:55
122 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
123 Maxime Cam (Fra) Vital Concept-B&B Hotel               10:29
124 Asbj?rn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb               10:49
125 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
126 Romain Feillu (Fra) St Michel-Auber 93
127 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
128 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
129 Adrien Garel (Fra) Vital Concept-B&B Hotel             11:43
130 Dries De Bondt (Bel) Corendon-Circus                   12:57
131 Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita-Prodir            13:05
132 Iltjan Nika (Alb) Amore & Vita-Prodir
133 Ben Swift (GBr) Team Sky                               13:41
134 Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert                    14:25
135 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          15:07
136 Christopher Lawless (GBr) Team Sky                     15:32
137 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
138 Stefan Kolb (Aut) Maloja Pushbikers
139 Matthias Brändle (Aut) Israel Cycling Academy
140 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team
141 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
142 Jan-André Freuler (Swi) Amore & Vita-Prodir            18:06
143 Jodok Salzmann (Aut) Maloja Pushbikers                 18:23
144 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          21:13
145 Leonardo Fedrigo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
146 Eriks Toms Gavars (Lat) Amore & Vita-Prodir
147 Valentin Götzinger (Aut) Maloja Pushbikers
148 Rudy Barbier (Fra) Israel Cycling Academy              22:13
149 Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever-Roubaix               24:33

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

  1 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team        5:00:45
  2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:02
  3 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   00:06
  4 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         00:10
  5 Simon Clarke (Aus) EF Education First                  00:11
  6 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         00:15
  7 Edward Dunbar (Irl) Team Sky
  8 Eduard Prades (Spa) Movistar Team                      00:21
  9 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               00:26
 10 Jimmy Janssens (Bel) Corendon-Circus
 11 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  00:32
 12 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits         00:36
 13 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep            00:42
 14 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team                     00:49
 15 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            00:51
 16 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            00:52
 17 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis, Solutions Credi     00:55
 18 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       00:58
 19 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille                    01:00
 20 Filippo Ganna (Ita) Team Sky                           01:02
 21 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      01:04
 22 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep                01:05
 23 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb                        01:08
 24 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     01:09
 25 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotel           01:10
 26 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert                    01:11
 27 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep                01:12
 28 Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic                   01:13
 29 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           01:15
 30 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     01:16
 31 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    01:17
 32 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   01:19
 33 Hugh John Carthy (GBr) EF Education First              01:23
 34 Owain Doull (GBr) Team Sky
 35 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 36 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   01:26
 37 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      01:27
 38 Maxime Bouet (Fra) Arkéa Samsic                        01:28
 39 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       01:31
 40 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep                01:43
 41 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits          01:46
 42 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        01:48
 43 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille                  01:49
 44 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                01:50
 45 Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic                      01:58
 46 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert                     01:59
 47 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93                02:01
 48 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First           02:05
 49 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits          02:07
 50 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic                       02:09
 51 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First                 02:20
 52 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       02:21
 53 Jérémy Maison (Fra) Arkéa Samsic
 54 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              02:29
 55 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  02:32
 56 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      02:33
 57 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93                 02:39
 58 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    02:42
 59 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    02:54
 60 Joe Dombrowski (USA) EF Education First
 61 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         02:55
 62 Jimmy Turgis (Fra) Vital Concept-B&B Hotel             02:57
 63 Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever-Roubaix
 64 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     02:59
 65 Johannes Schinnagel (Ger) Maloja Pushbikers            03:06
 66 Camille Thominet (Fra) St Michel-Auber 93              03:12
 67 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert                03:14
 68 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             03:15
 69 Thibault Ferasse (Fra) Natura4Ever-Roubaix             03:16
 70 Lukas Schlemmer (Aut) Maloja Pushbikers                03:28
 71 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 72 Stijn Devolder (Bel) Corendon-Circus                   03:59
 73 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          04:16
 74 Otto Vergaerde (Bel) Corendon-Circus                   04:23
 75 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                04:27
 76 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita-Prodir           04:58
 77 Felix Ritzinger (Aut) Maloja Pushbikers                05:06
 78 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep              05:14
 79 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep               05:15
 80 Moreno Hofland (Ned) EF Education First                05:24
 81 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    05:30
 82 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep            05:34
 83 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    05:42
 84 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93              05:43
 85 Damien Touze (Fra) Cofidis, Solutions Credits          05:47
 86 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     05:48
 87 Jonas Rickaert (Bel) Corendon-Circus
 88 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale                    05:51
 89 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 90 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     05:53
 91 Rémy Rochas (Fra) Delko Marseille                      05:58
 92 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille                   05:59
 93 Fabien Schmidt (Fra) Delko Marseille                   06:00
 94 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          06:02
 95 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert                   06:05
 96 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93                     06:07
 97 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                  06:11
 98 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever-Roubaix           06:13
 99 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec          06:18
100 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert                    06:19
101 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert                       06:27
102 Marcel Meisen (Ger) Corendon-Circus
103 Pierre Gouault (Fra) Natura4Ever-Roubaix               06:34
104 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93             06:46
105 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita-Prodir                06:52
106 Daniel Auer (Aut) Maloja Pushbikers                    07:08
107 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                     08:57
108 Julius van den Berg (Ned) EF Education First           09:12
109 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  09:14
110 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                  09:30
111 Alan Riou (Fra) Arkéa Samsic                           09:35
112 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    09:37
113 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie
114 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille             09:43
115 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits       09:50
116 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                       09:52
117 Joeri Stallaert (Bel) Corendon-Circus                  09:53
118 Bram Welten (Ned) Arkéa Samsic                         10:13
119 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            10:14
120 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                     10:19
121 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel              10:29
122 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever-Roubaix            10:32
123 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                 10:52
124 Maxime Cam (Fra) Vital Concept-B&B Hotel               10:57
125 Asbj?rn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb               11:05
126 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    11:08
127 Romain Feillu (Fra) St Michel-Auber 93                 11:43
128 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                 11:46
129 Adrien Garel (Fra) Vital Concept-B&B Hotel             12:12
130 Dries De Bondt (Bel) Corendon-Circus                   13:17
131 Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita-Prodir            14:02
132 Ben Swift (GBr) Team Sky                               14:08
133 Iltjan Nika (Alb) Amore & Vita-Prodir                  14:58
134 Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert                    15:12
135 Matthias Brändle (Aut) Israel Cycling Academy          15:33
136 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        15:39
137 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
138 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo                  15:44
139 Christopher Lawless (GBr) Team Sky                     16:07
140 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team            16:20
141 Stefan Kolb (Aut) Maloja Pushbikers                    16:45
142 Jan-André Freuler (Swi) Amore & Vita-Prodir            19:01
143 Jodok Salzmann (Aut) Maloja Pushbikers                 19:20
144 Valentin Götzinger (Aut) Maloja Pushbikers             21:56
145 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          22:06
146 Leonardo Fedrigo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     22:15
147 Eriks Toms Gavars (Lat) Amore & Vita-Prodir            22:32
148 Rudy Barbier (Fra) Israel Cycling Academy              24:09
149 Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever-Roubaix               25:43

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: