Tour de la Provence 2019. etap 1. Filippo Ganna wygrywa czasówkę

Filippo Ganna

Filippo Ganna (Team Sky) wygrał w Saintes-Maries-de-la-Mer pierwszy etap 4. edycji wyścigu Tour de la Provence.

Włoski zawodnik płaską trasę jazdy indywidualnej o długości 9 kilometrów pokonał o 9 sekund szybciej od Sebastiana Langevelda (EF Education First). 10 sekund stracił Remi Cavagna (Deceuninck-Quick Step).

Polskich kolarzy zabrakło na starcie.

Wyniki 1. etapu Tour de la Provence 2019 (2.1), Saintes-Maries-de-la-Mer (8,9 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Filippo Ganna (Ita) Team Sky                             10:05
  2 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First             00:09
  3 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep                  00:10
  4 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                      00:15
  5 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep                00:18
  6 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep                 00:19
  7 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                       00:20
  8 Owain Doull (GBr) Team Sky                               00:21
  9 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First                   00:24
 10 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93                   00:25
 11 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 12 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 13 Jimmy Janssens (Bel) Corendon-Circus
 14 Matthias Brändle (Aut) Israel Cycling Academy            00:26
 15 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                         00:27
 16 Moreno Hofland (Ned) EF Education First                  00:28
 17 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
 18 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team            00:29
 19 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                          00:32
 20 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team
 21 Diego Rosa (Ita) Team Sky                                00:33
 22 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                      00:34
 23 Julius van den Berg (Ned) EF Education First             00:35
 24 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 25 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 26 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 27 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                    00:36
 28 Simon Clarke (Aus) EF Education First
 29 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo                    00:37
 30 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 32 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 33 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis, Solutions Credits     00:38
 34 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep
 35 Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever-Roubaix
 36 Hugh John Carthy (GBr) EF Education First                00:39
 37 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                           00:40
 38 Edward Dunbar (Irl) Team Sky
 39 Asbj?rn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:41
 40 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
 41 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 42 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                        00:43
 43 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel              00:44
 44 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 45 Maxime Bouet (Fra) Arkéa Samsic
 46 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 47 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert
 48 Stijn Devolder (Bel) Corendon-Circus                     00:46
 49 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 50 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 51 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
 52 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                        00:47
 53 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
 54 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep                  00:48
 55 Dries De Bondt (Bel) Corendon-Circus
 56 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel              00:50
 57 Damien Touze (Fra) Cofidis, Solutions Credits            00:51
 58 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb
 59 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep
 60 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                       00:52
 61 Jonas Rickaert (Bel) Corendon-Circus
 62 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 63 Ben Swift (GBr) Team Sky
 64 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotel             00:53
 65 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 66 Adrien Garel (Fra) Vital Concept-B&B Hotel               00:54
 67 Maxime Cam (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 68 Felix Ritzinger (Aut) Maloja Pushbikers
 69 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale                      00:55
 70 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 71 Eduard Prades (Spa) Movistar Team                        00:56
 72 Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic
 73 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                    00:57
 74 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 75 Daniel Auer (Aut) Maloja Pushbikers
 76 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 77 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy             00:58
 78 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 79 Alan Riou (Fra) Arkéa Samsic
 80 Joe Dombrowski (USA) EF Education First
 81 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                00:59
 82 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 83 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 84 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 85 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                      01:00
 86 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie
 87 Christopher Lawless (GBr) Team Sky
 88 Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever-Roubaix              01:01
 89 Rémy Rochas (Fra) Delko Marseille                        01:02
 90 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       01:03
 91 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 92 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille
 93 Fabien Schmidt (Fra) Delko Marseille                     01:04
 94 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:05
 95 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
 96 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille               01:06
 97 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 99 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
100 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic                         01:07
101 Valentin Götzinger (Aut) Maloja Pushbikers               01:08
102 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert                     01:09
103 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
104 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
105 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert                      01:10
106 Jimmy Turgis (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
107 Otto Vergaerde (Bel) Corendon-Circus
108 Johannes Schinnagel (Ger) Maloja Pushbikers
109 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93                       01:11
110 Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert                      01:12
111 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team              01:13
112 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
113 Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic                        01:14
114 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
115 Lukas Schlemmer (Aut) Maloja Pushbikers
116 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                         01:15
117 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
118 Joeri Stallaert (Bel) Corendon-Circus                    01:16
119 Camille Thominet (Fra) St Michel-Auber 93
120 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93                  01:17
121 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever-Roubaix
122 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec            01:18
123 Romain Feillu (Fra) St Michel-Auber 93                   01:19
124 Jérémy Maison (Fra) Arkéa Samsic
125 Jan-André Freuler (Swi) Amore & Vita-Prodir              01:20
126 Thibault Ferasse (Fra) Natura4Ever-Roubaix
127 Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita-Prodir              01:22
128 Jodok Salzmann (Aut) Maloja Pushbikers
129 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec
130 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
131 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93                01:23
132 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert
133 Leonardo Fedrigo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       01:27
134 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert
135 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy               01:28
136 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
137 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert                         01:31
138 Marcel Meisen (Ger) Corendon-Circus
139 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                     01:32
140 Bram Welten (Ned) Arkéa Samsic                           01:36
141 Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever-Roubaix                 01:37
142 Stefan Kolb (Aut) Maloja Pushbikers                      01:38
143 Pierre Gouault (Fra) Natura4Ever-Roubaix
144 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                       01:42
145 Eriks Toms Gavars (Lat) Amore & Vita-Prodir              01:44
146 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita-Prodir             01:45
147 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93               01:50
148 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever-Roubaix              01:55
149 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita-Prodir                  01:56
150 Iltjan Nika (Alb) Amore & Vita-Prodir                    02:08
151 Rudy Barbier (Fra) Israel Cycling Academy                02:21

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Anderis

    14 lutego 2019, 18:41 o 18:41

    Fajnie widzieć Langevelda w dobrej formie. EF ma ciekawy skład na bruki z nim, Vanmarcke, Bettiolem, Modolo i Phinneyem. Mam nadzieję, że wszyscy będą zdrowi w marcu i kwietniu.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: