Tour Colombia 2.1 2019. Fernando Gaviria zachorował

Kolumbijski sprinter Fernando Gaviria nie przystąpił do trzeciego odcinka wyścigu Colombia 2.1.

24-latek, który przed własną publicznością występował jako jedna z największych gwiazd peletonu, złapał infekcję dróg oddechowych i zdecydował się odpuścić ściganie po dwóch etapach.

Przykro mi, że muszę sę wycofać, ale muszę myśleć o swoim zdrowiu i odzyskać pełnię sił. Nie jestem w stanie rywalizować na najwyższym poziomie, więc zdecydowaliśmy, że czas odpocząć

 powiedział w komunikacie prasowym zespołu.

Gaviria, który sezon rozpoczął na trasie Vuelta a San Juan i na koncie zapisał dwa wygrane etapy, w Kolumbii nie był w stanie włączyć się do walki sprinterów. Jego miejsce udanie zajął jego rówieśnik, rodak i kolega z ekipy, Juan Sebastian Molano, który na drugim etapie finiszował trzeci, a trzeci odcinek wygrał.

Wycofanie się z rywalizacji w obliczu kłopotów zdrowotnych ma sens w planach Gavirii za 10 dni widnieje UAE Tour (24 lutego - 2 marca), na trasie którego Kolumbijczyk zaspokoić będzie musiał oczekiwania sponsorów. Po jego zakończeniu Gaviria skoncentruje się na Mediolan-San Remo (23 marca), do którego przygotowywał się będzie na trasie Tirreno-Adriatico (13-19 marca).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: