Jakub Mareczko liderem CCC Team na Clasica Almeria 2019

Jakub Mareczko poprowadzi zespół CCC Team w wyścigu Clasica Almeria (17 lutego), swoim pierwszym starcie w Europie z polską ekipą. W piątek i sobotę "Pomarańczowi" powalczą natomiast na drogach Murcji.

Pochodzący z Polski włoski sprinter ma już za sobą starty w Australii, na Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Road Race. Dobrze wypadł na finiszu pierwszego etapu TDU, gdzie finiszował tuż za Elią Vivianim i Maxem Walscheidem.

Czuję się dobrze po australijskim początku sezonu, gdzie złapałem podium etapowe wyścigu WorldTour. Clasica Almeria to dla mnie kolejna okazja. To jeszcze dość wczesna faza sezonu, więc mam przed sobą więcej pracy by osiągnąć pożądany poziom, ale myślę, że jestem w dobrej formie. Cieszę się, że zespół daje mi szansę i dam z siebie wszystko by wywalczyć dobry rezultat

– zaznaczył Mareczko w komunikacie prasowym zespołu.

Przed startem w niedzielnym wyścigu pomarańczowe koszulki pokażą się na trasie Vuelta a Murcia. Dwudniowy w tym sezonie wyścig będzie dla Amerykanina Willa Barty, Niemców Simona Geschke i Jonasa Kocha, Polaka Pawła Bernasa, Belga Serge'a Pauwelsa, Holendra Laurensa Ten Dama i Austriaka Riccardo Zoidla pierwszym startem w sezonie.

Dla wszystkich kolarzy, oprócz Mareczki, będzie to pierwszy wyścig w sezonie, dlatego też nie będziemy mieli z góry wyznaczonego lidera. Zobaczymy, co się wydarzy i potraktujemy ten wyścig jako sprawdzenie dyspozycji przed Clasica Almeria. Tam pojedziemy na Mareczkę, ponieważ spodziewamy się sprintu z peletonu w finale

Wierzę, że mając taki skład, w Murcji będziemy starali się wykorzystać nadarzające się okazje. Praca drużynowa może zaowocować dobrym wynikiem Mareczki w Clasica Almeria.

– powiedział dyrektor sportowy Gabriele Missaglia.

Bardziej sprzyjająca sprinterom trasa Clasica Almeria powinna pozwolić na rozprowadzenie Mareczki w finale. 24-latek spróbować swoich sił będzie mógł w starciu z takimi zawodnikami jak Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), Christophe Laporte (Cofidis), Marcel Kittel (Katusha-Alpecin) i Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe).

Skład CCC Team na Vuelta Ciclista a la Región de Murcia (15 - 16 lutego): Will Barta, Paweł Bernas, Simon Geschke, Jonas Koch, Serge Pauwels, Laurens Ten Dam i Riccardo Zoidl.

Skład CCC Team na Clásica de Almería (17 lutego): Paweł Bernas, Josef Černy, Simon Geschke, Jonas Koch, Jakub Mareczko, Serge Pauwels i Laurens Ten Dam.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: