Kategorie: InneMTBWiadomości

Bartłomiej Wawak drugi w Salamina Epic 2019

Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) ukończył grecką etapówkę Salamina Epic (S1) na drugiej pozycji.

Występujący w barwach narodowych 25-latek w czterodniowych zmaganiach uległ tylko Rosjaninowi Timofejowi Iwanowowi. Podium wyścigu dopełnił Włoch Luca Braidot.

Wyścig etapowy Salamina Epic składał się z czterech etapów. Pierwszy rozgrywany był w formule XCT, czyli czasówki, następny w formule XCP, czyli wyścigu point-to-point. Trzeci odcinek był klasycznym wyścigiem cross-country (XCO), a finałowy etap był maratonem.

Na trasie czasówki najlepszy okazał się Ivanov. Wawak wpadł na metę z czwartym czasem, tracąc równą minutę do Rosjanina. Na drugim etapie mistrz Polski cross-country uplasował się na drugiej pozycji, 15 sekund za liderem wyścigu.

Wawak większe powody do zadowolenia miał kolejnego dnia. Polak wygrał trzeci odcinek po finiszu z niewielkiej grupki i umocnił się na podiumowej pozycji.

Klasyfikacja generalna nie uległa większym zmianom w niedzielę. Ostatni etap padł łupem Amerykanina Keegana Swensona, który pokonał Wawaka na finiszu. Trzeci na mecie Ivanov wygrał klasyfikację generalną, natomiast mistrz Polski sklasyfikowany został na drugim miejscu.

Dla Wawaka to już drugi świetny wynik w tym roku. Nieco ponad tydzień temu wygrał zmagania w hiszpańskiej etapówce 4 Stage MTB Race Lanzarote.

W tym wyścigu rywalizowały również kobiety. Na podium znalazły się kolejno Kanadyjka Holly Smith, Słowenka Blaza Pintarić oraz Ukrainka Yana Belmoina.

Na 6. miejscu sklasyfikowana została Paula Gorycka (Strüby BiXS Team), na 7. Gabriela Wojtyła, a na 8. Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Karol Dziambor

Tour de Romandie 2024: prolog. Maikel Zijlaard niespodziewanym zwycięzcą

Holender Maikel Zijlaard wygrał w Payerne prolog 77. edycji szwajcarskiego wyścigu Tour de Romandie.

23 kwietnia 2024, 20:26

Trasa ORLEN Wyścig Narodów | Giovanni Lonardi prowadzi w Tour of Türkiye

"Atomówki" przed startem w Gracia. Isaac del Toro w UAE Team do 2029 roku . Liane Lippert rozpoczyna sezon. Wiadomości…

23 kwietnia 2024, 16:23

Liege-Bastogne-Liege 2024. Kwiatkowski i Pidcock w formie, ale bez wyniku

Forma jest, ale wyniku w Liege brak. Michał Kwiatkowski i Tom Pidcock po Liege-Bastogne-Liege i Ardeńskich Klasykach.

23 kwietnia 2024, 13:33

Kopecky rezygnuje z Tour de France | Max Kanter wygrywa w Tour of Türkiye

Lefevere chce Evenepoela na starcie Ronde. Intergiro wraca na Giro d’Italia. Wiadomości i wyniki z poniedziałku, 22 kwietnia.

22 kwietnia 2024, 20:53

Liege-Bastogne-Liege Femmes 2024. Niewiadoma trzymała kciuki za akcję Chabbey

Katarzyna Niewiadoma wywalczyła piąte miejsce w Liege-Bastogne-Liege Femmes mimo kraksy w pierwszej fazie rywalizacji.

22 kwietnia 2024, 20:05

Zapowiedź Tour de Romandie 2024

Od wtorku kolarze powalczą we francuskojęzycznej części Szwajcarii w sześciodniowym wyścigu WorldTour - Tour de Romandie (23-28 kwietnia).

22 kwietnia 2024, 16:12