Volta a la Comunitat Valenciana 2019: etap 5. Dylan Groenewegen na koniec

Dylan Groenewegen

Hiszpan Ion Izagirre (Astana) triumfował w 70. edycji Volta a la Comunitat Valenciana. Ostatni etap wygrał Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma).

Holenderski sprinter wyprzedził Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates) i mistrza Europy Matteo Trentina (Mitchelton-Scott).

Łukasz Wiśniowski (CCC Team) zakończył pięciodniowe zawody na 40. miejscu.

Na pożegnanie wyścigu organizatorzy przygotowali krótki, sprinterski odcinek, zakończony 5 rundami po 7 kilometrów na ulicach Walencji.

Akcję dnia zawiązali Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), Aaron van Poucke (Sport Vlaanderen), Aleksei Kurbatov (Gazprom–Rusvelo) i Gotzon Martin (Equipo Euskadi). Czwórka wypracowała ponad 2 minuty przewagi, z czego 55 kilometrów przed metą pozostała mniej niż minuta. W peletonie aktywnie jechali kolarze CCC Team, starający się wykorzystać mocne podmuchy wiatru, ale nic na tym nie ugrali.

Harcowników doścignięto kilometrów 13 przed metą, wysiłkiem ekipy Jumbo-Visma. Natychmiast skontrował kolarz AG2R Julien Duval, lecz zapędy Francuza szybko przystopowano.

Wyścig zakończył sprint, z grupy która uniknęła kraksy do jakiej doszło na ostatnim kilometrze. Rozprowadzonego Trentina dopadł Kristoff, jednak obu panów tuż przed kreską pogodził Groenewegen.

Wyniki 5. etapu Volta a la Comunitat Valenciana 2019 (2.1), Paterna – Walencja (88 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma             1:50:17
  2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  3 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
  4 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
  5 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
  6 Michele Gazzoli (Ita) Kometa
  7 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
  8 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 10 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo-Vini Fantini
 11 Samuel Caldeira (Por) W52-FC Porto
 12 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country
 13 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team
 14 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie
 15 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team
 16 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
 17 Ben Swift (GBr) Team Sky
 18 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team
 19 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma
 20 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida
 21 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma
 22 Stefano Oldani (Ita) Kometa
 23 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida
 24 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
 25 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 26 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country
 27 Edgar Pinto (Por) W52-FC Porto
 28 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 29 Pello Bilbao Lopez de Armentia (Spa) Astana Pro Team
 30 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Equipo Euskadi
 31 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 32 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 33 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 34 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team
 36 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 37 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 38 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 39 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 40 Sebastian Mora Vedri (Spa) Caja Rural
 41 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 42 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 43 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 44 Mamyr Stash (Rus) Gazprom–Rusvelo
 45 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 46 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 47 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 48 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 49 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 50 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling
 51 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 52 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 53 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
 54 Jaume Sureda Morey (Spa) Burgos-BH
 55 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
 56 Jo?o Rodrigues (Por) W52-FC Porto
 57 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma
 58 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 59 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data
 60 Mikel Alonso Flores (Spa) Equipo Euskadi
 61 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 62 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling
 63 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 64 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 65 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 66 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 67 Antonio Carvalho (Por) W52-FC Porto
 68 Amaro Antunes (Por) CCC Team
 69 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural
 70 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural
 71 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team
 72 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team
 73 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 75 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 76 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 77 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini
 78 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi
 79 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 80 Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton-Scott
 81 Vladislav Kulikov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 82 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 83 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 84 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
 85 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini
 86 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team
 87 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country
 88 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
 89 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH
 90 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantini
 91 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 92 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH
 93 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Kometa
 94 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott
 95 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 96 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 97 Benjamin King (USA) Dimension Data
 98 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 99 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data
100 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie
101 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
102 Raul Alarcon (Spa) W52-FC Porto
103 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Kometa
104 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
105 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling
106 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
107 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy
108 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Kometa
109 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida
110 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team
111 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
112 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
113 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country
114 Carlos Verona (Spa) Movistar Team
115 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
116 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini
117 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy
118 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
119 Michel Ries (Lux) Kometa
120 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                02:19
121 Lars Bak Ytting (Den) Dimension Data
122 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Sky
123 Gotzon Martin Sanz (Spa) Equipo Euskadi
124 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
125 Ian Stannard (GBr) Team Sky
126 Mads Würst Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
127 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
128 José Fernandes Neves (Por) Burgos-BH
129 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
130 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
131 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
132 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
133 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin
134 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
135 Aleksei Kurbatov (Rus) Gazprom–Rusvelo
136 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom–Rusvelo
137 Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling
138 Jose Antonio Garcia Martin (Spa) Kometa
139 Manuel Pe?alver Aniorte (Spa) Burgos-BH
140 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
141 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
142 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
143 Christopher Lawless (GBr) Team Sky
144 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural
145 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH
146 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Equipo Euskadi          04:25
147 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Equipo Euskadi
148 Moreno Moser (Ita) Nippo-Vini Fantini
149 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling
150 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
151 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise

Klasyfikacja końcowa

  1 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team         16:08:44
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:07
  3 Pello Bilbao Lopez de Armentia (Spa) Astana Pro Team
  4 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  00:16
  5 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida                       00:18
  6 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            00:29
  7 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       00:33
  8 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      00:34
  9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              00:46
 10 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      00:48
 11 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              00:57
 12 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    00:59
 13 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Equipo Euskadi      01:06
 14 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               01:14
 15 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Sky              01:15
 16 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 01:17
 17 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                01:18
 18 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team                    01:27
 19 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       01:45
 20 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        01:46
 21 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team                       01:50
 22 Ben Swift (GBr) Team Sky                               01:51
 23 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural              01:58
 24 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data                   02:02
 25 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale               02:10
 26 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 27 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini                  02:17
 28 Amaro Antunes (Por) CCC Team                           02:19
 29 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Kometa                    02:26
 30 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Coun     02:30
 31 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma                    02:35
 32 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:37
 33 Edgar Pinto (Por) W52-FC Porto                         02:48
 34 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               02:54
 35 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   03:03
 36 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     03:06
 37 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          03:16
 38 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini                03:23
 39 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural             03:42
 40 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team                       03:45
 41 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida               03:56
 42 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Coun     04:01
 43 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  04:08
 44 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          04:27
 45 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH          04:28
 46 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott           04:51
 47 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie                     05:03
 48 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 49 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    05:47
 50 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling                    05:58
 51 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team            06:01
 52 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   06:02
 53 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team                         06:05
 54 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma                  06:31
 55 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  06:38
 56 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team                   06:48
 57 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 07:01
 58 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling                07:11
 59 Carlos Verona (Spa) Movistar Team                      07:19
 60 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 61 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi         07:44
 62 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin              07:47
 63 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   07:54
 64 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               08:18
 65 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH                     08:23
 66 Gotzon Martin Sanz (Spa) Equipo Euskadi                08:25
 67 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                08:43
 68 Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton-Scott      08:47
 69 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            09:07
 70 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         09:10
 71 Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling                 09:12
 72 Stefano Oldani (Ita) Kometa                            09:13
 73 Jo?o Rodrigues (Por) W52-FC Porto                      09:24
 74 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        09:55
 75 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy           10:00
 76 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma                     10:09
 77 Michel Ries (Lux) Kometa                               10:19
 78 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida                       10:26
 79 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   10:37
 80 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma                     10:45
 81 Samuel Caldeira (Por) W52-FC Porto                     10:46
 82 Benjamin King (USA) Dimension Data                     10:54
 83 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   11:06
 84 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data                 12:00
 85 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Equipo Euskadi      12:31
 86 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               12:34
 87 José Fernandes Neves (Por) Burgos-BH                   13:13
 88 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH                   13:21
 89 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie                      13:39
 90 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           13:52
 91 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country        14:49
 92 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              15:02
 93 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country              15:31
 94 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                  16:08
 95 Raul Alarcon (Spa) W52-FC Porto                        16:22
 96 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini              16:52
 97 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   16:56
 98 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team              17:01
 99 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 17:34
100 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             18:29
101 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  18:41
102 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural                  18:50
103 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     19:07
104 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       19:33
105 Mads Würst Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               19:34
106 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
107 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy            19:53
108 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       20:21
109 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     20:26
110 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team                21:27
111 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural                  22:01
112 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        22:07
113 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     22:14
114 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma               22:30
115 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   23:06
116 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                           23:18
117 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Countr     25:05
118 Christopher Lawless (GBr) Team Sky                     25:40
119 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH                  25:50
120 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Count     26:00
121 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                        26:12
122 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      26:16
123 Vladislav Kulikov (Rus) Gazprom–Rusvelo                26:54
124 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         27:03
125 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country        27:22
126 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantin     27:58
127 Antonio Carvalho (Por) W52-FC Porto                    29:08
128 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 29:14
129 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    29:32
130 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        29:52
131 Moreno Moser (Ita) Nippo-Vini Fantini                  31:02
132 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 31:07
133 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo-Vini Fantini              32:05
134 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling                     32:53
135 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini                 33:36
136 Sebastian Mora Vedri (Spa) Caja Rural                  36:19
137 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Kometa                 36:44
138 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling                    38:24
139 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Kometa                   39:32
140 Michele Gazzoli (Ita) Kometa                           40:44
141 Lars Bak Ytting (Den) Dimension Data                   40:59
142 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       41:35
143 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                46:08
144 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom–Rusvelo             46:43
145 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Equipo Euskadi          47:30
146 Mikel Alonso Flores (Spa) Equipo Euskadi               48:34
147 Jaume Sureda Morey (Spa) Burgos-BH                     51:30
148 Jose Antonio Garcia Martin (Spa) Kometa                54:42
149 Mamyr Stash (Rus) Gazprom–Rusvelo                      58:45
150 Aleksei Kurbatov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 58:50
151 Manuel Pe?alver Aniorte (Spa) Burgos-BH                59:46

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: