Kategorie: Przełaje Wyniki

Superprestige 2018/19 #7: Mathieu van der Poel wciąż niepokonany

Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) wygrał w Hoogstraten przedostatnią rundę przełajowego cyklu Superprestige.

Mistrz świata wyraźnie wyprzedził zawodników zespołu Telenet Fidea, mistrza Belgii Toona Aertsa i Corne'a van Kessela.

Deszczowa pogoda zgotowała ciężkie warunki jazdy, na trasie zrobiło się niebezpiecznie na spływającym wodą, miękkim podłożu.

Początkowo tempo narzucili Quinten Hermans (Telenet Fidea) i Michael Vanthourenhout (Marlux-Bingoal), za którymi starali utrzymać się w pionie Van der Poel i Toon Aerts.

Vanthourenhout odpadł po upadku na drugiej rundzie, natomiast pozostającą na czele trójkę ze stratą 8 sekund ścigał Eli Iserbyt (Marlux–Bingoal). Młody Belg dołączył do czołówki, która na śliskiej powierzchni nadmiernie nie ryzykowała.

Van der Poel mocniej depnął na trzecim kółku. Rękawicę podjął tylko Aerts. O trzecie miejsce zaczęli rywalizować ze sobą Hermans, Iserbyt i Corne van Kessel.

Mistrz Belgii zaliczył upadek na szóstym okrążeniu, bezpowrotnie tracąc kontakt z mistrzem świata. Holender ostrożnie zaliczył dwie ostatnie rundy, zdobywając kolejne zwycięstwo i tym samym wciąż pozostając niepokonanym na trasach Superprestige.

Aerts ponownie musiał zadowolić się drugą lokatą, trzecia przypadła Van Kesselowi, który zmógł Iserbyta dopiero w samej końcówce deszczowych zawodów.

W rywalizacji kobiet mistrzyni świata Sanne Cant była szybsza od Annmarie Worst i Denise Betsemy.

Wyniki Telenet Superprestige 2018/19 #7, Hoogstraten:

  1 Mathieu Van Der Poel (Ned) Corendon - Circus                59:42
  2 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                        00:37
  3 Corne Van Kessel (Ned) Telenet Fidea Lions                  00:54
  4 Eli Iserbyt (Bel) Marlux - Bingoal                          00:58
  5 Thomas Pidcock (GBr) Tp Racing                              01:21
  6 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Lions                   01:35
  7 Lars Van Der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions                 01:50
  8 Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb             02:05
  9 Tom Meeusen (Bel) Corendon - Circus
 10 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice           02:24
 11 Ben Turner (GBr) Corendon - Circus                          02:25
 12 Michael Vanthourenhout (Bel) Marlux - Bingoal               02:44
 13 Daan Soete (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice           02:47
 14 Vincent Baestaens (Bel)                                     02:52
 15 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Lions                    03:05
 16 Felipe Orts Lloret (Spa) Delikia - Ginestar                 03:21
 17 Kevin Pauwels (Bel) Marlux - Bingoal                        03:29
 18 Dieter Vanthourenhout (Bel) Marlux - Bingoal                03:41
 19 Jakob Dorigoni (Ita) Selle Italia - Guerciotti - Elite      03:42
 20 Gioele Bertolini (Ita) Selle Italia - Guerciotti - Elit     03:43
 21 Niels Vandeputte (Bel)                                      03:56
 22 Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                       04:12
 23 Diether Sweeck (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice       04:32
 24 Toon Vandebosch (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice      04:54
 25 Sieben Wouters (Ned) Creafin Tüv Sud                        05:20
 26 Tomas Kopecký (Cze) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice        05:39
 27 Kenneth Van Compernolle (Bel)                               05:41
 28 Roel Van Der Stegen (Ned)                                   05:59
 29 Michael Boroš (Cze) Creafin Tüv Sud                         06:09
 30 Michael Van Den Ham (Can) Garneau-Easton P/B Transition     06:19
 31 Seppe Rombouts (Bel) Creafin Tüv Sud                        06:41
 32 Kerry Werner (USA)                                          06:50
 33 Thomas Mein (GBr) Tarteletto - Isorex                       07:00

Kobiety

  1 Sanne Cant (Bel) Corendon - Circus                          41:55
  2 Annemarie Worst (Ned) Steylaerts - 777                      00:10
  3 Denise Betsema (Ned) Marlux - Bingoal                       00:14
  4 Loes Sels (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice            00:31
  5 Ceylin Del Carmen Alvarado (Ned) Corendon - Circus          00:58
  6 Eva Lechner (Ita) Creafin Tüv Sud                           01:17
  7 Ellen Van Loy (Bel) Telenet Fidea Lions                     01:19
  8 Inge Van Der Heijden (Ned)                                  01:29
  9 Nikki Brammeier (GBr)                                       01:35
 10 Alice Maria Arzuffi (Ita) Steylaerts - 777                  01:58
 11 Laura Verdonschot (Bel) Marlux - Bingoal                    02:01
 12 Marion Norbert Riberolle (Fra)                              02:05
 13 Puck Pieterse (Ned)                                         02:15
 14 Yara Kastelijn (Ned) Steylaerts - 777                       02:33
 15 Rebecca Fahringer (USA)                                     02:50
 16 Joyce Vanderbeken (Bel)                                     03:09
 17 Helen Wyman (GBr)                                           03:29
 18 Karen Verhestraeten (Bel)                                   03:42
 19 Anna Kay (GBr)                                              04:01
 20 Aniek van Alphen (Ned)                                      04:28
 21 Rebecca Gariboldi (Ita)                                     04:53
 22 Pauline Delhaye (Fra)                                       05:01
 23 Erica Zaveta (USA) Garneau-Easton P/B Transitions Lifecare
 24 Manon Bakker (Ned)                                          05:11
 25 Jinse Peeters (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice        05:21
 26 Axelle Bellaert (Bel)                                       05:34
 27 Geerte Hoeke (Ned) Creafin Tüv Sud                          05:41
 28 Marthe Truyen (Bel) Telenet Fidea Lions                     05:51
 29 Stefanie Paul (Ger)                                         05:58
 30 Marlies Vos (Ned)                                           06:11
 31 Emily Werner (USA)                                          06:20
 32 Jana Dobbelaere (Bel)                                       06:28
 33 Irene Gerritsen (Ned)                                       06:44
 34 Lotte Jacobs (Ned)                                          07:11
 35 Corey Coogan Cisek (USA)                                    07:26
 36 Julie De Wilde (Bel)                                        07:35
 37 Laura van der Zwaan (Ned)                                   07:40
 38 Kiona Crabbé (Bel)                                          07:51
 39 Gaia Realini (Ita)                                          08:10
 40 Julie Brouwers (Bel)                                        08:42

Cykl Telenet Superprestige 2018/19:

#1, Gieten: Mathieu van der Poel w pełnym gazie
#2, Boom: Mathieu van der Poel na luzie
#3, Ruddervoorde: Mathieu van der Poel dominuje, Eli Iserbyt podgryza
#4, Gavere: Mathieu Van Der Poel kontynuuje swoją serię
#5, Zonhoven: Mathieu Van Der Poel na piaskach Zonhoven
#6, Diegem: Mathieu Van Der Poel wieczorową porą

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Comments are closed.

Share
Opublikowane przez
TomAsz

Recent Posts

Tour of the Alps 2019: etap 4. Geoghegan Hart po raz drugi, Majka znów trzeci

Tao Geoghegan Hart (Team Sky) wygrał w Cles czwarty etap Tour of the Alps. (więcej…)

25 kwietnia 2019, 15:32 15:32

La Fleche Wallonne 2019. Michał Kwiatkowski trochę za wcześnie

Strzała Walońska nie wyszła Michałowi Kwiatkowskiemu. Lider Team Sky dał się pokonać Mur de Huy, kończąc zawody na 16. miejscu.…

25 kwietnia 2019, 08:37 08:37

Liege-Bastogne-Liege 2019. Peter Sagan jednak nie wystartuje

Peter Sagan nie wystartuje w Liege-Bastogne-Liege (28 kwietnia). (więcej…)

25 kwietnia 2019, 06:54 06:54

La Fleche Wallonne 2019. Jakob Fuglsang na fali

Sezon 2019 zapowiada się na najlepszy w karierze Jakoba Fuglsanga. Duńczyk po drugim miejscu w Walońskiej Strzale patrzy na niedzielny…

24 kwietnia 2019, 21:09 21:09

La Fleche Wallonne 2019. Julian Alaphilippe kolarzem wiosny

Nie ma sobie równych Julian Alaphilippe. Francuz po raz drugi z rzędu wygrał Walońską Strzałę i zapisał dziewiąte już zwycięstwo…

24 kwietnia 2019, 20:37 20:37

La Fleche Wallonne 2019. Julian Alaphilippe ponownie

Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) wygrał na Mur de Huy 83. wyścig Strzała Walońska, powtarzając wynik sprzed roku. (więcej…)

24 kwietnia 2019, 16:37 16:37