Kategorie: PrzełajeWyniki

Superprestige 2018/19 #7: Mathieu van der Poel wciąż niepokonany

Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) wygrał w Hoogstraten przedostatnią rundę przełajowego cyklu Superprestige.

Mistrz świata wyraźnie wyprzedził zawodników zespołu Telenet Fidea, mistrza Belgii Toona Aertsa i Corne'a van Kessela.

Deszczowa pogoda zgotowała ciężkie warunki jazdy, na trasie zrobiło się niebezpiecznie na spływającym wodą, miękkim podłożu.

Początkowo tempo narzucili Quinten Hermans (Telenet Fidea) i Michael Vanthourenhout (Marlux-Bingoal), za którymi starali utrzymać się w pionie Van der Poel i Toon Aerts.

Vanthourenhout odpadł po upadku na drugiej rundzie, natomiast pozostającą na czele trójkę ze stratą 8 sekund ścigał Eli Iserbyt (Marlux–Bingoal). Młody Belg dołączył do czołówki, która na śliskiej powierzchni nadmiernie nie ryzykowała.

Van der Poel mocniej depnął na trzecim kółku. Rękawicę podjął tylko Aerts. O trzecie miejsce zaczęli rywalizować ze sobą Hermans, Iserbyt i Corne van Kessel.

Mistrz Belgii zaliczył upadek na szóstym okrążeniu, bezpowrotnie tracąc kontakt z mistrzem świata. Holender ostrożnie zaliczył dwie ostatnie rundy, zdobywając kolejne zwycięstwo i tym samym wciąż pozostając niepokonanym na trasach Superprestige.

Aerts ponownie musiał zadowolić się drugą lokatą, trzecia przypadła Van Kesselowi, który zmógł Iserbyta dopiero w samej końcówce deszczowych zawodów.

W rywalizacji kobiet mistrzyni świata Sanne Cant była szybsza od Annmarie Worst i Denise Betsemy.

Wyniki Telenet Superprestige 2018/19 #7, Hoogstraten:

  1 Mathieu Van Der Poel (Ned) Corendon - Circus                59:42
  2 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                        00:37
  3 Corne Van Kessel (Ned) Telenet Fidea Lions                  00:54
  4 Eli Iserbyt (Bel) Marlux - Bingoal                          00:58
  5 Thomas Pidcock (GBr) Tp Racing                              01:21
  6 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Lions                   01:35
  7 Lars Van Der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions                 01:50
  8 Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb             02:05
  9 Tom Meeusen (Bel) Corendon - Circus
 10 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice           02:24
 11 Ben Turner (GBr) Corendon - Circus                          02:25
 12 Michael Vanthourenhout (Bel) Marlux - Bingoal               02:44
 13 Daan Soete (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice           02:47
 14 Vincent Baestaens (Bel)                                     02:52
 15 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Lions                    03:05
 16 Felipe Orts Lloret (Spa) Delikia - Ginestar                 03:21
 17 Kevin Pauwels (Bel) Marlux - Bingoal                        03:29
 18 Dieter Vanthourenhout (Bel) Marlux - Bingoal                03:41
 19 Jakob Dorigoni (Ita) Selle Italia - Guerciotti - Elite      03:42
 20 Gioele Bertolini (Ita) Selle Italia - Guerciotti - Elit     03:43
 21 Niels Vandeputte (Bel)                                      03:56
 22 Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                       04:12
 23 Diether Sweeck (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice       04:32
 24 Toon Vandebosch (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice      04:54
 25 Sieben Wouters (Ned) Creafin Tüv Sud                        05:20
 26 Tomas Kopecký (Cze) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice        05:39
 27 Kenneth Van Compernolle (Bel)                               05:41
 28 Roel Van Der Stegen (Ned)                                   05:59
 29 Michael Boroš (Cze) Creafin Tüv Sud                         06:09
 30 Michael Van Den Ham (Can) Garneau-Easton P/B Transition     06:19
 31 Seppe Rombouts (Bel) Creafin Tüv Sud                        06:41
 32 Kerry Werner (USA)                                          06:50
 33 Thomas Mein (GBr) Tarteletto - Isorex                       07:00

Kobiety

  1 Sanne Cant (Bel) Corendon - Circus                          41:55
  2 Annemarie Worst (Ned) Steylaerts - 777                      00:10
  3 Denise Betsema (Ned) Marlux - Bingoal                       00:14
  4 Loes Sels (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice            00:31
  5 Ceylin Del Carmen Alvarado (Ned) Corendon - Circus          00:58
  6 Eva Lechner (Ita) Creafin Tüv Sud                           01:17
  7 Ellen Van Loy (Bel) Telenet Fidea Lions                     01:19
  8 Inge Van Der Heijden (Ned)                                  01:29
  9 Nikki Brammeier (GBr)                                       01:35
 10 Alice Maria Arzuffi (Ita) Steylaerts - 777                  01:58
 11 Laura Verdonschot (Bel) Marlux - Bingoal                    02:01
 12 Marion Norbert Riberolle (Fra)                              02:05
 13 Puck Pieterse (Ned)                                         02:15
 14 Yara Kastelijn (Ned) Steylaerts - 777                       02:33
 15 Rebecca Fahringer (USA)                                     02:50
 16 Joyce Vanderbeken (Bel)                                     03:09
 17 Helen Wyman (GBr)                                           03:29
 18 Karen Verhestraeten (Bel)                                   03:42
 19 Anna Kay (GBr)                                              04:01
 20 Aniek van Alphen (Ned)                                      04:28
 21 Rebecca Gariboldi (Ita)                                     04:53
 22 Pauline Delhaye (Fra)                                       05:01
 23 Erica Zaveta (USA) Garneau-Easton P/B Transitions Lifecare
 24 Manon Bakker (Ned)                                          05:11
 25 Jinse Peeters (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice        05:21
 26 Axelle Bellaert (Bel)                                       05:34
 27 Geerte Hoeke (Ned) Creafin Tüv Sud                          05:41
 28 Marthe Truyen (Bel) Telenet Fidea Lions                     05:51
 29 Stefanie Paul (Ger)                                         05:58
 30 Marlies Vos (Ned)                                           06:11
 31 Emily Werner (USA)                                          06:20
 32 Jana Dobbelaere (Bel)                                       06:28
 33 Irene Gerritsen (Ned)                                       06:44
 34 Lotte Jacobs (Ned)                                          07:11
 35 Corey Coogan Cisek (USA)                                    07:26
 36 Julie De Wilde (Bel)                                        07:35
 37 Laura van der Zwaan (Ned)                                   07:40
 38 Kiona Crabbé (Bel)                                          07:51
 39 Gaia Realini (Ita)                                          08:10
 40 Julie Brouwers (Bel)                                        08:42

Cykl Telenet Superprestige 2018/19:

#1, Gieten: Mathieu van der Poel w pełnym gazie
#2, Boom: Mathieu van der Poel na luzie
#3, Ruddervoorde: Mathieu van der Poel dominuje, Eli Iserbyt podgryza
#4, Gavere: Mathieu Van Der Poel kontynuuje swoją serię
#5, Zonhoven: Mathieu Van Der Poel na piaskach Zonhoven
#6, Diegem: Mathieu Van Der Poel wieczorową porą

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Comments are closed.

Share
Opublikowane przez
TomAsz

Recent Posts

W obiektywie: Mandrysch z Pucharem Uzdrowisk Karpackich 2019

Przedstawiamy galerię zdjęć z jubileuszowej, 20. odsłony wyścigu o Puchar Uzdrowisk Karpackich, uwiecznionych w obiektywie Agnieszki Małgorzaty Torby. (więcej…)

19 sierpnia 2019, 16:47 16:47

Vuelta a Espana 2019. Astana z trzema kartami

Miguel Angel Lopez, Jakob Fuglsang i Ion Izagirre to opcje zespołu Astana na 74. edycję Vuelta a Espana. (więcej…)

19 sierpnia 2019, 14:08 14:08

Vuelta a Espana 2019. Carapaz i Quintana na jubileusz Movistaru

Richard Carapaz i Nairo Quintana zostali liderami grupy Movistar na Vuelta a Espana. (więcej…)

19 sierpnia 2019, 13:49 13:49

Victor Campenaerts przechodzi do Team NTT

Rekordzista świata w jeździe godzinnej Victor Campenaerts podpisał umowę z grupą Dimension Data, która od nowego sezonu zmieni nazwę na…

19 sierpnia 2019, 13:26 13:26

Vuelta a Espana 2019. Majka i Bennett na czele Bora-hansgrohe

Rafał Majka i Sam Bennett poprowadzą niemiecki zespół Bora-hansgrohe na trasie 74. edycji Vuelta a Espana (24 sierpnia - 15…

19 sierpnia 2019, 11:34 11:34

Vuelta a Espana 2019. Skład CCC Team

Polski zespół CCC zadebiutuje na trasie Vuelta a Espana. Na Półwyspie Iberyjskim wystąpi skład stanowiący mieszankę rutyny z przewagą młodości.…

19 sierpnia 2019, 11:15 11:15