Kategorie: Wiadomości

Etoile de Bessèges 2019: etap 4. Christophe Laporte wygrywa jazdę indywidualną i cały wyścig

Christophe Laporte (Cofidis), dzięki zwycięstwu na trasie niedzielnego etapu jazdy indywidualnej na czas, przypieczętował swój triumf w całej imprezie.

Francuz w bardzo udany sposób rozpoczął sezon. Łupem 26-latka padły dwa etapy, które dały mu triumf w klasyfikacji generalnej oraz punktowej.

Trasę etapu w tym samym czasie (o 0.48 sekundy gorszym) co sklasyfikowany na pierwszym miejscu zawodnik Cofidisu pokonał Tobias Ludvigsson. Drugie miejsce w czasówce oznaczało dla Szweda awans na to samo miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podium zarówno niedzielnej jazdy na czas, jak i klasyfikacji generalnej całego wyścigu uzupełnił Jimmy Janssens (Corendon - Circus). Belg wykręcił czas o 13 sekund gorszy od pierwszej dwójki.

Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence), będący jedynym Polakiem w stawce, zanotował wynik klasyfikujący go na 86. miejscu. 24-latek z Kalisza zakończył zmagania na 107. pozycji.

Wyniki 4. etapu Etoile de Bessèges 2019 (2.1), Alès - Alès (10,7 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       15:39
  2 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
  3 Jimmy Janssens (Bel) Corendon-Circus                   00:13
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
  5 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First                 00:18
  6 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First           00:20
  7 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93                 00:23
  8 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     00:30
  9 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 10 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles                 00:32
 11 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   00:34
 12 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea-Samsic             00:35
 13 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 14 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie                    00:38
 15 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotels          00:39
 17 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert                       00:42
 18 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 19 Stijn Devolder (Bel) Corendon-Circus
 20 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  00:45
 21 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotels           00:46
 22 Lawrence Warbasse (USA) AG2R La Mondiale
 23 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert                       00:47
 24 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 25 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     00:50
 26 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence
 27 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis                      00:51
 28 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotels           00:53
 29 Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever-Roubaix                00:54
 30 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      00:55
 31 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 32 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
 33 Brice Feillu (Fra) Team Arkea-Samsic                   00:57
 34 Julius van den Berg (Ned) EF Education First
 35 Joe Dombrowski (USA) EF Education First                00:58
 36 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles                   00:59
 37 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 38 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Lo?c Vliegen (Bel) Wanty-Gobert                        01:00
 40 Sean Bennett (USA) EF Education First                  01:01
 41 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
 42 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence           01:02
 43 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 44 Marco Mathis (Ger) Cofidis
 45 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy
 46 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    01:04
 47 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotels          01:06
 48 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 49 Jonas Rickaert (Bel) Corendon-Circus
 50 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles                01:07
 51 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                     01:08
 52 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    01:09
 53 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93
 54 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 55 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    01:10
 56 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence
 57 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic
 58 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                01:11
 59 Sacha Modolo (Ita) EF Education First
 60 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic                 01:12
 61 Loic Chetout (Fra) Cofidis                             01:13
 62 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 63 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom-Rusvelo                   01:14
 65 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 66 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:17
 67 Paolo Baccio (Ita) Team Colpack                        01:19
 68 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal                   01:22
 69 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy
 70 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 71 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            01:23
 72 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 01:24
 73 Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi--Murias           01:25
 74 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           01:27
 75 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence         01:28
 76 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:29
 77 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          01:30
 78 Nicolas Baldo (Fra) St Michel-Auber 93
 79 Davide Rebellin (Ita) Sovac                            01:32
 80 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          01:33
 81 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi--Murias
 82 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            01:34
 83 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic                   01:35
 84 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi--Murias           01:36
 85 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93             01:38
 86 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence
 87 Tom Dernies (Bel) Natura4Ever-Roubaix
 88 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       01:40
 89 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
 90 Zico Waeytens (Bel) Cofidis                            01:41
 91 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:42
 92 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever-Roubaix           01:44
 93 Niccolo Bonifazio (Ita) Direct Energie
 94 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provenc     01:45
 95 Alessandro Covi (Ita) Team Colpack                     01:46
 96 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles                01:47
 97 Dries De Bondt (Bel) Corendon-Circus
 98 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      01:48
 99 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo                       01:50
100 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis
101 Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita-Prodir
102 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     01:52
103 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
104 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93                     01:54
105 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
106 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept-B&B Hotels     01:55
107 Andrea Toniatti (Ita) Team Colpack                     01:58
108 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       01:59
109 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert                02:00
110 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             02:01
111 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:02
112 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert
113 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      02:04
114 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provenc     02:08
115 Maxime Daniel (Fra) Team Arkea-Samsic
116 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         02:09
117 Roy Jans (Bel) Corendon-Circus
118 Otto Vergaerde (Bel) Corendon-Circus                   02:13
119 Tony Hurel (Fra) St Michel-Auber 93                    02:14
120 Giulio Masotto (Ita) Team Colpack                      02:17
121 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        02:18
122 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        02:20
123 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi--Murias        02:26
124 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita-Prodir           02:30
125 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi--Murias
126 Emiel Vermeulen (Bel) Natura4Ever-Roubaix              02:32
127 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi-Murias   02:40
128 Thomas Vaubourzeix (Fra) Natura4Ever-Roubaix           02:41
129 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita-Prodir             02:43
130 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles                  02:44
131 Samy Aurignac (Fra) Sovac                              02:52
132 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever-Roubaix            03:00
133 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic
134 Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever-Roubaix               03:02
135 Luca Colnaghi (Ita) Team Colpack                       03:18
DNS Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi--Murias

Klasyfikacja końcowa:

  1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                    10:29:35
  2 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   00:16
  3 Jimmy Janssens (Bel) Corendon-Circus                   00:29
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
  5 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First                 00:34
  6 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93                 00:36
  7 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First
  8 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                    00:43
  9 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     00:46
 10 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles                 00:48
 11 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 12 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie                    00:51
 13 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea-Samsic
 14 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 15 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        00:53
 16 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                00:54
 17 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotels           00:58
 18 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert
 19 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     00:59
 20 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  01:01
 21 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotels           01:02
 22 Lawrence Warbasse (USA) AG2R La Mondiale
 23 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert                       01:03
 24 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence     01:05
 25 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               01:09
 26 Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever-Roubaix                01:10
 27 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      01:11
 28 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
 29 Brice Feillu (Fra) Team Arkea-Samsic                   01:13
 30 Joe Dombrowski (USA) EF Education First                01:14
 31 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles                   01:15
 32 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 33 Lo?c Vliegen (Bel) Wanty-Gobert                        01:16
 34 Sean Bennett (USA) EF Education First                  01:17
 35 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence           01:18
 36 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 37 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy
 38 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotels          01:22
 39 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 40 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles                01:23
 41 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    01:25
 42 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence
 43 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 44 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    01:26
 45 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic
 46 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                01:27
 47 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic                 01:28
 49 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     01:29
 50 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       01:30
 51 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:33
 52 Paolo Baccio (Ita) Team Colpack                        01:35
 53 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy        01:38
 54 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 55 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            01:39
 56 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 57 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 01:40
 58 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence         01:43
 59 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:45
 60 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi--Murias
 61 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          01:46
 62 Nicolas Baldo (Fra) St Michel-Auber 93
 63 Davide Rebellin (Ita) Sovac                            01:48
 64 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          01:49
 65 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            01:50
 66 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic                   01:51
 67 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93             01:54
 68 Tom Dernies (Bel) Natura4Ever-Roubaix
 69 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       01:56
 70 Niccol? Bonifazio (Ita) Direct Energie                 02:00
 71 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotels          02:01
 72 Alessandro Covi (Ita) Team Colpack                     02:02
 73 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo                       02:06
 74 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     02:08
 75 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
 76 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 77 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept-B&B Hotels     02:11
 78 Andrea Toniatti (Ita) Team Colpack                     02:14
 79 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             02:17
 80 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:18
 81 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert
 82 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         02:25
 83 Roy Jans (Bel) Corendon-Circus
 84 Otto Vergaerde (Bel) Corendon-Circus                   02:29
 85 Tony Hurel (Fra) St Michel-Auber 93                    02:30
 86 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotels           02:49
 87 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever-Roubaix           03:40
 88 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93                     03:50
 89 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      06:24
 90 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo                       06:30
 91 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    06:33
 92 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       07:28
 93 Maxime Daniel (Fra) Team Arkea-Samsic                  10:09
 94 Zico Waeytens (Bel) Cofidis                            11:01
 95 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis                      13:33
 96 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     13:37
 97 Stijn Devolder (Bel) Corendon-Circus
 98 Julius van den Berg (Ned) EF Education First           13:52
 99 Marco Mathis (Ger) Cofidis                             13:57
100 Jonas Rickaert (Bel) Corendon-Circus                   14:01
101 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                     14:03
102 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93             14:04
103 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom-Rusvelo                   14:09
104 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal                   14:17
105 Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi--Murias           14:20
106 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi--Murias           14:31
107 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         14:33
108 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provenc     14:40
109 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles                14:42
110 Dries De Bondt (Bel) Corendon-Circus
111 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      14:43
112 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis                           14:45
113 Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita-Prodir
114 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert                14:55
115 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      14:59
116 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provenc     15:03
117 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        15:09
118 Giulio Masotto (Ita) Team Colpack                      15:12
119 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        15:15
120 Emiel Vermeulen (Bel) Natura4Ever-Roubaix              15:24
121 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita-Prodir           15:25
122 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi--Murias
123 Thomas Vaubourzeix (Fra) Natura4Ever-Roubaix           15:36
124 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita-Prodir             15:38
125 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles                  15:39
126 Loic Chetout (Fra) Cofidis                             15:46
127 Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever-Roubaix               15:53
128 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever-Roubaix            15:55
129 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic
130 Luca Colnaghi (Ita) Team Colpack                       16:13
131 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi--Murias        16:28
132 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi--Mur     16:51
133 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 17:57
134 Sacha Modolo (Ita) EF Education First                  18:38
135 Samy Aurignac (Fra) Sovac                              20:45
Mateusz Pikos

Comments are closed.

Share
Opublikowane przez
Mateusz Pikos

Recent Posts

Tour of the Alps 2019: etap 4. Geoghegan Hart po raz drugi, Majka znów trzeci

Tao Geoghegan Hart (Team Sky) wygrał w Cles czwarty etap Tour of the Alps. (więcej…)

25 kwietnia 2019, 15:32 15:32

La Fleche Wallonne 2019. Michał Kwiatkowski trochę za wcześnie

Strzała Walońska nie wyszła Michałowi Kwiatkowskiemu. Lider Team Sky dał się pokonać Mur de Huy, kończąc zawody na 16. miejscu.…

25 kwietnia 2019, 08:37 08:37

Liege-Bastogne-Liege 2019. Peter Sagan jednak nie wystartuje

Peter Sagan nie wystartuje w Liege-Bastogne-Liege (28 kwietnia). (więcej…)

25 kwietnia 2019, 06:54 06:54

La Fleche Wallonne 2019. Jakob Fuglsang na fali

Sezon 2019 zapowiada się na najlepszy w karierze Jakoba Fuglsanga. Duńczyk po drugim miejscu w Walońskiej Strzale patrzy na niedzielny…

24 kwietnia 2019, 21:09 21:09

La Fleche Wallonne 2019. Julian Alaphilippe kolarzem wiosny

Nie ma sobie równych Julian Alaphilippe. Francuz po raz drugi z rzędu wygrał Walońską Strzałę i zapisał dziewiąte już zwycięstwo…

24 kwietnia 2019, 20:37 20:37

La Fleche Wallonne 2019. Julian Alaphilippe ponownie

Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) wygrał na Mur de Huy 83. wyścig Strzała Walońska, powtarzając wynik sprzed roku. (więcej…)

24 kwietnia 2019, 16:37 16:37