Etoile de Bessèges 2019: 3. etap dla Marca Serrau, Christophe Laporte zachowuje pozycję lidera

W sprinterskim pojedynku na mecie 3. etapu w Bessèges najszybszy okazał się Marc Sarreau (Groupama - FDJ). Tuż za plecami triumfatora etapu finiszował lider wyścigu - Christophe Laporte (Cofidis).

Dzisiejsze zwycięstwo dla 25-letniego Francuza jest jego trzecim etapowym triumfem w tej imprezie. Na mecie sobotniego odcinka, którego start i meta były zlokalizowane w Besseges, pokonał swojego rodaka, a zarazem lidera wyścigu - Christophe Laporte oraz Mikela Aristi, Hiszpana jeżdżącego w barwach Euskadi - Murias.

Na odległym, 126. miejscu, został sklasyfikowany Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence), który jest jedynym Polakiem biorącym startującym w francuskiej etapówce.

Przed kolarzami jeszcze jeden etap. Będzie to jazda indywidualna na czas o długości niespełna 11 kilometrów, której finałowy kilometr jest podjazdem o nachyleniu sięgającym 15%.

Christophe Laporte stanie na starcie w roli lidera wyścigu z pięciosekundową przewagą nad Bryanem Coquardem (Vital Concept - B&B Hotels). Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu na trzecią pozycję w generalce awansował Marc Sarreau, który po trzech z czterech etapów traci do lidera sześć sekund.

Wyniki 3. etapu Etoile de Bessèges 2019 (2.1), Bessèges - Bessèges (158 km):

  1 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                      3:26:31
  2 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Credits
  3 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi--Murias
  4 Niccol? Bonifazio (Ita) Direct Energie
  5 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
  6 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  7 Roy Jans (Bel) Corendon-Circus
  8 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
 10 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 11 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 12 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
 13 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 14 Tom Dernies (Bel) Natura4Ever-Roubaix
 15 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 16 Alessandro Covi (Ita) Team Colpack
 17 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93
 18 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy
 19 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First
 20 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First
 21 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 22 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles
 23 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 24 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 25 Sean Bennett (USA) EF Education First
 26 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic
 27 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence
 28 Andrea Toniatti (Ita) Team Colpack
 29 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
 30 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 31 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 32 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Lawrence Warbasse (USA) AG2R La Mondiale
 34 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever-Roubaix
 35 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic
 36 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence
 37 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 38 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept-B&B Hotels
 39 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 40 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence
 41 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 42 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 43 Tony Hurel (Fra) St Michel-Auber 93
 44 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 45 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 46 Lo?c Vliegen (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
 47 Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever-Roubaix
 48 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 49 Davide Rebellin (Ita) Sovac
 50 Joe Dombrowski (USA) EF Education First
 51 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 52 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 53 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert Cycling Team
 54 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie
 55 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
 56 Otto Vergaerde (Bel) Corendon-Circus
 57 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles
 58 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 59 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 60 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 61 Paolo Baccio (Ita) Team Colpack
 62 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 64 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 65 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy
 66 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 67 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles
 68 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 69 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 70 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
 71 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93
 72 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic
 73 Nicolas Baldo (Fra) St Michel-Auber 93
 74 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 75 Jimmy Janssens (Bel) Corendon-Circus
 76 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
 77 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 78 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
 79 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea-Samsic
 80 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence
 81 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 83 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 84 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 85 Brice Feillu (Fra) Team Arkea-Samsic
 86 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotels              00:12
 87 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotels           00:39
 88 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotels          01:06
 89 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis Solutions Credits     05:13
 90 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 91 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
 92 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
 93 Maxime Daniel (Fra) Team Arkea-Samsic                  07:47
 94 Zico Waeytens (Bel) Cofidis Solutions Credits          09:04
 95 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis Solutions Credits    12:29
 96 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     12:39
 97 Marco Mathis (Ger) Cofidis Solutions Credits
 98 Julius van den Berg (Ned) EF Education First
 99 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
100 Giulio Masotto (Ita) Team Colpack
101 Dries De Bondt (Bel) Corendon-Circus
102 Luca Colnaghi (Ita) Team Colpack
103 Loic Chetout (Fra) Cofidis Solutions Credits
104 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93
105 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles
106 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Credits
107 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita-Prodir
108 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita-Prodir
109 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom-Rusvelo
110 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal
111 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic
112 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
113 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
114 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
115 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
116 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles
117 Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever-Roubaix
118 Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita-Prodir
119 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi--Murias
120 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever-Roubaix
121 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
122 Emiel Vermeulen (Bel) Natura4Ever-Roubaix
123 Jonas Rickaert (Bel) Corendon-Circus
124 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi--Murias
125 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provence
126 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence
127 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provence
128 Thomas Vaubourzeix (Fra) Natura4Ever-Roubaix
129 Stijn Devolder (Bel) Corendon-Circus
130 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi--Murias
131 Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi--Murias
132 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi--Murias
133 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi--Murias        13:46
134 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 15:59
135 Sacha Modolo (Ita) EF Education First                  17:17
136 Samy Aurignac (Fra) Sovac

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

  1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Credits  10:13:56
  2 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotels           00:05
  3 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        00:06
  4 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     00:09
  5 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               00:10
  6 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi--Murias             00:12
  7 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  8 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                    00:13
  9 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie
 10 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 11 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     00:14
 12 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 13 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence         00:15
 14 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence
 15 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence
 16 Niccol? Bonifazio (Ita) Direct Energie                 00:16
 17 Roy Jans (Bel) Corendon-Circus
 18 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy
 19 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 20 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
 21 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 22 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 23 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93
 24 Tom Dernies (Bel) Natura4Ever-Roubaix
 25 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
 26 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 28 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First
 29 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 30 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles
 31 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert Cycling Team
 32 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 33 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 34 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 35 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
 36 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 37 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 38 Alessandro Covi (Ita) Team Colpack
 39 Lo?c Vliegen (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
 40 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First
 41 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 42 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 43 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 44 Lawrence Warbasse (USA) AG2R La Mondiale
 45 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic
 46 Otto Vergaerde (Bel) Corendon-Circus
 47 Sean Bennett (USA) EF Education First
 48 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 49 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 50 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 51 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic
 52 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy
 53 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 54 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
 55 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles
 56 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles
 57 Andrea Toniatti (Ita) Team Colpack
 58 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 59 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 60 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 61 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Tony Hurel (Fra) St Michel-Auber 93
 63 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 64 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
 65 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 66 Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever-Roubaix
 67 Jimmy Janssens (Bel) Corendon-Circus
 68 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 69 Davide Rebellin (Ita) Sovac
 70 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 71 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 72 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
 73 Brice Feillu (Fra) Team Arkea-Samsic
 74 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 75 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept-B&B Hotels
 76 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea-Samsic
 77 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 78 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence
 79 Nicolas Baldo (Fra) St Michel-Auber 93
 80 Paolo Baccio (Ita) Team Colpack
 81 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 82 Joe Dombrowski (USA) EF Education First
 83 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic
 84 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotels              00:28
 85 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotels           00:55
 86 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotels          01:22
 87 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever-Roubaix           01:56
 88 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93
 89 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo                       05:29
 90 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 91 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis Solutions Credits
 92 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
 93 Maxime Daniel (Fra) Team Arkea-Samsic                  08:01
 94 Zico Waeytens (Bel) Cofidis Solutions Credits          09:20
 95 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis Solutions Credits    12:42
 96 Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever-Roubaix               12:51
 97 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 98 Emiel Vermeulen (Bel) Natura4Ever-Roubaix              12:52
 99 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles                  12:55
100 Luca Colnaghi (Ita) Team Colpack
101 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic
102 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
103 Jonas Rickaert (Bel) Corendon-Circus
104 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
105 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence
106 Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita-Prodir
107 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi--Murias
108 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom-Rusvelo
109 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provence
110 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
111 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provence
112 Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi--Murias
113 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi--Murias
114 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
115 Julius van den Berg (Ned) EF Education First
116 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
117 Dries De Bondt (Bel) Corendon-Circus
118 Marco Mathis (Ger) Cofidis Solutions Credits
119 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever-Roubaix
120 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita-Prodir
121 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal
122 Giulio Masotto (Ita) Team Colpack
123 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles
124 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
125 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93
126 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita-Prodir
127 Stijn Devolder (Bel) Corendon-Circus
128 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Credits
129 Thomas Vaubourzeix (Fra) Natura4Ever-Roubaix
130 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi--Murias
131 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi--Murias        14:02
132 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi--Murias  14:11
133 Loic Chetout (Fra) Cofidis Solutions Credits           14:33
134 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 16:15
135 Sacha Modolo (Ita) EF Education First                  17:27
136 Samy Aurignac (Fra) Sovac                              17:53

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: