Volta a la Comunitat Valenciana 2019: etap 1. Boasson Hagen otwiera rywalizację

Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) zwycięstwem na odcinku jazdy indywidualnej na czas w Orihueli otworzył zmagania w ramach 70. edycji Volta a la Comunitat Valenciana.

31-letni Norweg pokonał na dystansie 10 kilometrów Iona Izagirre (Astana) oraz Tony'ego Martina (Team Jumbo-Visma).

Trasa prowadziła drogami prowincji Alicante, a zawodnicy w Orihueli pokonywali 10-kilometrowy odcinek zakończony niewielką wspinaczką (700 m; 9,8%). Rywalizacja toczyła się przy dobrych warunkach pogodowych.

Starty pierwszych zawodników przynosiły czasy w okolicach 13:23. Dopiero w połowie stawki kolarze zaczęli zbliżać się z rezultatem do równych 13 minut. Ostatecznie najlepszy czas 12:55 należał do Edvald Boasson Hagena, który pokonał o 5 sekund Iona Izagirre oraz o 7 sekund Tony'ego Martina.

Jedyny w stawce Polak, Łukasz Wiśniowski uplasował się na 22. pozycji, najlepszej w CCC Team, z czasem o 27 sekund gorszym niż zwycięzca.

Jazda indywidualna na czas rozpoczęła ściganie w tegorocznej edycji Volta a la Comunitat Valencia. Na jutrzejszym 166- kilometrowym odcinku ze startem i metą w Alicante Edvald Boasson Hagen pojedzie więc w koszulce lidera wyścigu.

Wyniki 1. etapu Volta a la Comunitat Valenciana 2019 (2.1), Orihuela - Orihuela (10,2 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              12:55
  2 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team            00:05
  3 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma                     00:07
  4 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida                       00:08
  5 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma                   00:10
  6 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    00:11
  7 Pello Bilbao Lopez de Armentia (Spa) Astana            00:12
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:14
  9 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida                       00:18
 10 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  00:19
 11 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              00:20
 12 Harry Tanfield (GBr) Katusha-Alpecin
 13 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 14 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       00:23
 15 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team
 16 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data
 17 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            00:24
 18 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 19 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   00:25
 20 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 21 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 22 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team                       00:27
 23 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       00:28
 24 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
 25 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team
 26 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team
 27 Mads Würst Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               00:29
 28 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team                       00:30
 29 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 30 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida
 31 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 32 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie                     00:31
 33 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling
 34 Ben Swift (GBr) Team Sky
 35 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Sky              00:32
 36 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  00:36
 37 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 38 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       00:37
 39 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team            00:38
 40 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo                    00:40
 41 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 42 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    00:41
 43 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 44 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 00:42
 45 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data
 46 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 00:43
 47 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 48 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team
 49 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 50 Jose Herrada (Spa) Cofidis                             00:44
 51 Benjamin King (USA) Dimension Data
 52 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      00:45
 54 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 00:47
 55 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma
 56 Moreno Moser (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane
 57 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling                00:48
 58 Nigel Ellsay (Can) Rally UHC Cycling
 59 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team                    00:49
 60 Jo?o Rodrigues (Por) W52-FC Porto
 61 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team                00:50
 62 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   00:51
 63 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom–Rusvelo             00:53
 64 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Kometa Cycling Team
 65 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
 66 José Fernandes Neves (Por) Burgos-BH
 67 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         00:54
 68 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi         00:55
 69 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Kometa Cycling Team
 70 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     00:56
 71 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 73 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 74 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 75 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          00:57
 76 Christopher Lawless (GBr) Team Sky
 77 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 78 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               00:58
 79 Amaro Antunes (Por) CCC Team                           00:59
 80 Joaquim Silva (Por) W52-FC Porto
 81 Lars Bak Ytting (Den) Dimension Data
 82 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 83 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 84 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 85 Michael Schär (Swi) CCC Team
 86 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin              01:00
 87 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     01:01
 88 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH
 89 Vladislav Kulikov (Rus) Gazprom–Rusvelo                01:02
 90 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH
 91 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
 92 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling
 93 Edgar Pinto (Por) W52-FC Porto                         01:03
 94 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling
 95 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
 96 Carlos Verona (Spa) Movistar Team                      01:05
 97 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane
 98 Diego Lopez Fuentes (Spa) Equipo Euskadi
 99 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane        01:06
100 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
101 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   01:07
102 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
103 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country        01:08
104 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Equipo Euskadi
105 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
106 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural-Seguros RGA          01:09
107 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH          01:10
108 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
109 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
110 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
111 Michel Ries (Lux) Kometa Cycling Team                  01:14
112 Samuel Caldeira (Por) W52-FC Porto
113 Antonio Carvalho (Por) W52-FC Porto                    01:15
114 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
115 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie                      01:16
116 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Faizane      01:17
117 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros     01:18
118 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        01:20
119 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
120 Stefano Oldani (Ita) Kometa Cycling Team
121 Sebastian Mora Vedri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
122 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   01:22
123 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantin     01:24
124 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country
125 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma                  01:25
126 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott           01:27
127 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
128 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        01:28
129 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Kometa Cycling Team
130 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane
131 Raul Alarcon (Spa) W52-FC Porto                        01:29
132 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
133 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Equipo Euskadi          01:31
134 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma                     01:32
135 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data                   01:35
136 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Coun     01:37
137 Michele Gazzoli (Ita) Kometa Cycling Team
138 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                        01:39
139 Jose Antonio Garcia Martin (Spa) Kometa Cycling Te     01:40
140 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 01:41
141 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Countr     01:42
142 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        01:44
143 Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling
144 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
145 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country
146 Aleksei Kurbatov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 01:45
147 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
148 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA      01:47
149 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
150 Mamyr Stash (Rus) Gazprom–Rusvelo                      01:49
151 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Faizane         01:52
152 Filippo Fortin (Ita) Cofidis
153 Rui Vinhas (Por) W52-FC Porto                          01:54
154 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country
155 Jaume Sureda Morey (Spa) Burgos-BH                     01:55
156 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Equipo Euskadi      01:57
157 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy            02:00
158 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       02:01
159 Mikel Alonso Flores (Spa) Equipo Euskadi               02:04
160 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy           02:06
161 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma               02:07
162 Gotzon Martin Sanz (Spa) Equipo Euskadi                02:12
163 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         02:17
164 Floris De Tier (Bel) Team Jumbo-Visma                  02:24
165 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH                     02:32
166 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              02:36
167 Manuel Pe?alver Aniorte (Spa) Burgos-BH                02:50

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: