Grand Prix Cycliste la Marseillaise 2019. Anthony Turgis otwiera sezon we Francji

Anthony Turgis (Direct Energie) wygrał w Marsylii 40. edycję wyścigu Grand Prix Cycliste la Marseillaise, tradycyjnego otwarcia sezonu kolarskiego we Francji.

Francuz na mecie zameldował się przed swoim rodakiem Romainem Combaudem (Delko Marseille Provence). Podium dopełnił Belg Tom Van Asbroeck (Israel Cycling Academy).

Polacy nie startowali.

Wyniki Grand Prix Cycliste la Marseillaise 2019 (1.1), Marsylia - Marsylia (139,8 km):

  1 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie                      3:39:47
  2 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence
  3 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy              00:23
  4 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence
  5 Zico Waeytens (Bel) Cofidis
  6 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
  7 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  9 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 10 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
 11 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 12 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 13 Julien Simon (Fra) Cofidis
 14 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
 15 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93
 16 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 17 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic
 18 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 19 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis
 20 Tom Dernies (Bel) Natura4Ever - Roubaix 
 21 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence
 22 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence
 23 Fabien Schmidt (Fra) Delko Marseille Provence
 24 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 25 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
 26 Pierre Gouault (Fra) Natura4Ever - Roubaix
 27 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias
 28 Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever - Roubaix
 29 Maxime Bouet (Fra) Team Arkea-Samsic
 30 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 31 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 32 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
 33 Davide Rebellin (Ita) Sovac
 34 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 35 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles
 38 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 39 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 40 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 41 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 42 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
 43 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
 44 Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles
 45 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                           00:31
 46 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 47 Anthony Perez (Fra) Cofidis
 48 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie
 49 Loic Chetout (Fra) Cofidis
 50 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           00:48
 51 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy                03:17
 52 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence
 53 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille Provence
 54 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 55 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 56 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles
 57 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 58 Mathijs Paasschens (Ned) Wallonie Bruxelles
 59 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 60 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever - Roubaix
 61 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                          04:17
 62 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 63 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert Cycling Team       04:29
 64 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 65 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
 66 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 67 Camille Thominet (Fra) St Michel-Auber 93
 68 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
 69 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93
 70 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic
 71 Jérémy Maison (Fra) Team Arkea-Samsic
 72 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic
 73 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotels
 74 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 75 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 76 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
 77 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 78 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                            08:46
 79 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert Cycling Team
 80 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 81 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic
 82 Thibault Ferasse (Fra) Natura4Ever - Roubaix               11:04
 83 Petr Rikunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                         11:21
 84 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 85 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotels
 86 Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever - Roubaix
 87 Brice Feillu (Fra) Team Arkea-Samsic
 88 Aksel N?mmela (Est) Wallonie Bruxelles
 89 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 90 Thomas Vaubourzeix (Fra) Natura4Ever - Roubaix
 91 Nicolas Baldo (Fra) St Michel-Auber 93
 92 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 93 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 94 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles                    14:29
 95 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
 96 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie                        15:11
OTL Samy Aurignac (Fra) Sovac
OTL Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
OTL Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotels

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: