Trofeo Serra de Tramuntana 2019. Tim Wellens na swoim terenie

Tim Wellens (Lotto Soudal) wygrał trzeci wyścig Challenge Mallorca - Trofeo Serra de Tramuntana.

Belg w końcówce zostawił za plecami Emanuela Buchmanna (Bora-hansgrohe). Trzecie miejsce przypadło Alejandro Valverde (Movistar). 12. pozycję wywalczył Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Najbardziej górzysty wyścig Challenge Mallorca prowadził przez 6 górskich premii. Po starcie od razu wyrastała Coll de Soler (9,6 km; 5,1%), natomiast w drugiej części 179-km trasy leżały Coll de Fermenies (131 km; 11,8 km; 4%), Coll de Puig Major (154 km; 5 km, 5,3%) i Coll den Bleda (174 km; 4,5 km; 4,8%). Dodatkowym przeciwnikiem były warunki atmosferyczne, temperatura zbliżała się do 0.

Od startu wiele się działo, na czele początkowo znajdowała się kilkunastoosobowa grupa, ale przed Fermenies z przewagą niespełna 3 minut jechali Sjoerd van Ginneken (Roompot - Charles) i Mario González (Euskadi – Murias).

Harcowników szybko wchłonięto. Jeszcze przed testem na Puig Major w grze pozostało 28 zawodników, w tym Rafał Majka.

Do ataku ruszył mistrz świata Alejandro Valverde, którego skontrował Emanuel Buchmann. Wczorajszy zwycięzca wypracował na Puig Major 25 sekund przewagi.

Na zjeździe pościg za kolarzem z Niemiec uruchomili Tim Wellens (Lotto Soudal), Ben Hermans (Israel Cycling Academy) i Sergio Higuita (Fundación Euskadi), dalej utworzyła się grupa, w której byli Valverde, Nelson Oliveira, Jose Rojas (wszyscy Movistar), Simon Špilak (Team Katusha – Alpecin), Giulio Ciccone (Trek – Segafredo) i Gonzalo Serrano (Caja Rural - Seguros RGA).

Hermansa zatrzymał defekt, a Wellens doścignął Buchmanna na 12 kilometrów przed kreską. Kontratakujący Valverde 7 kilometrów bliżej mety tracił 29 sekund, zbyt wiele by włączyć się w grę o zwycięstwo. Tę wygrał Wellens, który odskoczył reprezentantowi Bory i tym samym powtórzył swoje osiągnięcie w Trofeo Serra de Tramuntana z ostatnich dwóch lat.

Wyniki Trofeo Serra de Tramuntana 2019 (1.1), Sóller - Deià (179 km):

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                       4:50:40
  2 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:14
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 01:02
  4 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Equipo Euskadi      01:19
  5 Simon Špilak (Slo) Team Katusha Alpecin                01:33
  6 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    01:46
  7 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert Cycling Team
  8 Pieter Weening (Ned) Roompot-Charles
  9 José Rojas (Spa) Movistar Team                         01:49
 10 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
 11 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    01:58
 12 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 13 Jose Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits           02:11
 14 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 02:12
 15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 16 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 17 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Credits          02:19
 18 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 19 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                02:26
 20 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros     02:45
 21 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque      03:47
 22 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     05:09
 23 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country
 24 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        06:09
 25 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 26 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles
 27 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 28 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 29 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 30 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 31 Gotzon Martin Sanz (Spa) Equipo Euskadi                07:18
 32 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie                      07:51
 33 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          09:01
 34 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team       09:48
 35 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      09:58
 36 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Coun     10:13
 37 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  10:50
 38 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 39 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      10:56
 40 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Solutions       11:14
 41 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 42 Robert Britton (Can) Rally UHC Cycling                 11:41
 43 Brandon Mcnulty (USA) Rally UHC Cycling
 44 Daire Feeley (Irl) Evopro Racing                       12:03
 45 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                      12:23
 46 Alex Colman (Bel) Canyon Dhb p/b Bloor Homes           12:38
 47 Marc Buades Ferriol (Spa) Spain
 48 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA     12:56
 49 Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits          14:32
 50 Thomas Stewart (GBr) Canyon Dhb p/b Bloor Homes        15:29
 51 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 52 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 53 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 54 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita - Prodir
 55 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling
 56 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles                  17:20
 57 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 58 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Interpro Cycling Academy
 59 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Credits           17:33
 60 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 61 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Equipo Euskadi
 62 Sebastian Mora Vedri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 63 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita - Prodir
 64 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Coun     17:38
 65 Mathieu Burgaudeau (Fra) Direct Energie                18:05
 66 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 67 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Equipo Euskadi       19:47
 68 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     19:56
 69 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi Basq     22:46
 70 Diego Lopez Fuentes (Spa) Equipo Euskadi
 71 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Charles              22:47
 72 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles
 73 Unai Iribar Jauregi (Spa) Spain                        24:07
 74 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                     27:07
 75 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy           31:29

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: