Patrick Lefevere i Deceuninck-Quick Step przepraszają

logo Deceuninck-Quick Step

Sponsorzy pogrozili palcem, wilki podkuliły pod siebie ogon. Najpierw było skandaliczne zdjęcie kolarzy Deceuninck-Quick Step, w roli głównej z Iljo Keisse, następnie zaczepna wypowiedź Patricka Lefevere'a i bojkot podium na mecie 4. etapu wyścigu Vuelta a San Juan.

Brak zrozumienia dla kwestii molestowania seksualnego oraz zwykłego szacunku dla drugiego człowieka wywołał burzę, skierowaną na belgijski zespół. Dostało się też sponsorom, którzy zostali zmuszeni do zabrania głosu. Efektem tego jest oficjalne oświadczenie Deceuninck-Quick Step z wyrazami „szczerych przeprosin” za wydarzenia z ostatnich dni, skierowanych „w pierwszym rzędzie do poszkodowanej kobiety, ale także do wszystkich kobiet, kibiców i sponsorów.”

Nie tolerujemy takiego zachowania. Jako zespół cenimy wartości, takie jak wzajemny szacunek, którego zabrakło w tej sytuacji. Iljo potwierdził swój błąd i wziął pełną odpowiedzialność za swoje czyny

 - czytamy.

Jako zespół zdajemy sobie sprawę, że jednym z naszych głównych zadań jest edukowanie naszych kolarzy, by każdego darzyli szacunkiem. Wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich dniach są dla nas nauczką na przyszłość. W niedalekim czasie wprowadzimy protokoły zachowania dla wszystkich kolarzy i personelu, aby zapobiec podobnym wydarzeniom

Jeszcze raz przepraszamy wszystkie zaangażowane strony za ten godny pożałowania incydent.

Żałosny Iljo Keisse, reszta nie lepsza

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. podpis.pl

  1 lutego 2019, 14:07 o 14:07

  A ja się zapytam - kto opublikował to zdjęcie? Kto sprawił, że o incydencie z tą biedną garbatą kobietą dowiedziało się więcej niż 10 osób? I kto mnie przeprosi za to, że np. na TdF ja i moje dzieci musimy co jakiś czas oglądać gołą d... Borata albo jakichś pieprzonych tłuściochów w klapkach biegnących przed kolarzami, których chcę obejrzeć?

 2. Wlada

  1 lutego 2019, 17:52 o 17:52

  Tu nie chodzi o zdjęcie, tylko o to, co zrobił ten cham . Gdyby nawet nie było to sfotografowane, to było obrzydliwe , upokarzające dla tej kobiety, ale też dla tego żałosnego faceta. Może uważasz, że takie zachowanie wobec twojej córki czy żony byłoby normalne. A może masz syna i uważasz, że jest ok, jak twój kumpel udaje ,że odbywa z nim stosunek analny.I dalej się z nim przyjaźnisz? Bawi cię ten żart pod warunkiem, że nikt nie opublikował tego na fejsie?
  Ja straciłam zupełnie szacunek zarówno dla tych chamskich mięśniaków, jak i dla tej całej ekipy, Gdyby to byli normalni ludzie, to z takim złym człowiekiem nie chcieliby mieć nic wspólnego.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: