Greg van Avermaet odlicza dni do pierwszego startu dla CCC Team

kolarze CCC Team

W najbliższą środę w barwach CCC Team zadebiutuje Greg van Avermaet. W wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana (2.1) starty rozpocznie też Łukasz Wiśniowski.

Dyrektor sportowy, Piotr Wadecki, zapowiada, że drużyna stanie na starcie pięciodniowej imprezy w mocnym składzie, z nastawieniem na zwycięstwa etapowe.

Po znakomitym rozpoczęciu roku w Santos Tour Down Under, przystąpimy do pierwszego europejskiego wyścigu z silną drużyną, uformowaną wokół Grega Van Avermaeta. Wszyscy są bardzo zmotywowani, by w dobrym stylu zacząć sezon i w Hiszpanii będą chcieli kontynuować udaną passę zespołu. Naszym głównym celem będą zwycięstwa etapowe, ale nie odpuszczamy też generalki

– powiedział Wadecki.

Pojedziemy na wyścig prosto z naszego ostatniego zgrupowania. Myślę, że wspólne treningi były bardzo ważne dla tych kolarzy, którzy zaraz przystąpią do rywalizacji. Zawodnicy nie mieli jeszcze szansy razem się ścigać, więc była to dobra okazja, by się zgrać i jeszcze lepiej poznać. Podczas obozu treningowego wykonali też kawał solidnej pracy i wierzę, że ten wysiłek przełoży się w przyszłym tygodniu na kilka wysokich lokat

Dla Van Avermaeta, Volta a la Comunitat Valenciana będzie pierwszym testem formy na początku sezonu. Belg w podobnym sposób rozpoczynał zarówno 2017, jak i 2018 rok.

To bardzo dobry wyścig, by rozpocząć sezon. Jest on rozgrywany niedaleko miejsca, w którym mamy zgrupowanie, więc wszystko idealnie się ze sobą łączy. W tym roku będę debiutował pod wieloma względami i jest to dla mnie coś ekscytującego. Będzie to mój pierwszy start jako kolarza CCC Team, pierwszy na rowerze Giant, pierwszy w stroju Etxeondo i pierwszy z niektórymi nowymi kolegami z ekipy.

Jest w grupie na ten wyścig kilku zawodników, którzy będą odgrywać bardzo ważne role we wiosennych klasykach. Jako, że część jest nowa w drużynie, start ten będzie okazją do tego, by zobaczyć jak wspólne trenowanie przekłada się na warunki wyścigowe. Myślę, że bardzo ważne jest zbudowanie pewności siebie u wszystkich oraz poznawanie siebie nawzajem. To będzie dla każdego świetne przygotowanie do klasyków

– powiedział Van Avermaet.

Oczywiście wyścig ten nie jest jednym z moich głównych celów, ale chciałbym dobrze wejść w sezon, tak jak zrobili to koledzy w Australii. Będziemy podchodzić do poszczególnych etapów dzień po dniu. Zawsze staję na starcie z myślą o zwycięstwie i tak będzie i tym razem. Najważniejsze to dalej budować formę, a trzeci i czwarty etap, które są najcięższe, powinny pokazać, w jakiej jestem dyspozycji. Mam nadzieje, że uda mi się na którymś z nich powalczyć.

Trasa Volta a la Comunitat Valenciana 2019

Skład CCC Team na Volta a la Comunitat Valenciana 2019 (6 - 10 lutego):

Amaro Antunes (POR), Alessandro De Marchi (ITA), Michael Schär (SUI), Greg Van Avermaet (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Gijs Van Hoecke (BEL), Łukasz Wiśniowski (POL). Dyrektorzy sportowi: Piotr Wadecki (POL), Valerio Piva (ITA)

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. reko

  1 lutego 2019, 14:06 o 14:06

  mocny skład, coś ujadą..

  • Chińczyk

   1 lutego 2019, 21:17 o 21:17

   Ja licze na walke o etap.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: