Trofeo Ses Salines 2019. Jesús Herrada najlepszy, w czołówce Rafał Majka

Jesús Herrada

Hiszpan Jesús Herrada (Cofidis) wygrał pierwszą odsłonę cyklu Challenge Mallorca – Trofeo Ses Salines.

Herrada pokonał na wspinaczce Puig de Sant Salvador Guillaume’a Martina (Wanty - Groupe Gobert) i Bauke Molleme (Trek – Segafredo). Rafał Majka (Bora-hansgrohe) zameldował się w pierwszej dziesiątce wyścigu.

Trasa pierwszego z europejskich wyścigów z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) prowadziła drogami wokół miejscowości Campos. W finale zawodnicy kierowali się do Felantix, gdzie czekał na nich podjazd Puig de Sant Salvador (4,7 km, 7,5%).

W ucieczkę zabrali się Rasmus Iversen (Lotto Soudal), Antonio Jesus Soto (Fundación Euskadi) i Jacob Hennessy (Canyon dhb). Przewaga trójki osiągnęła przed półmetkiem 5 minut.

Peleton prowadzili kolarze Movistar Team. Około 30 kilometrów przed metą harcownicy zostali wchłonięci i niemal cała grupa, za wyjątkiem poszkodowanych w dużej kraksie (m. in. Mikel Landa), ruszyła zdobyć Puig de Sant Salvador.

Niecałe 4 kilometry przed kreską z 30-osobowej czołówki atakował José Gonçalves (Katusha – Alpecin). Do Portugalczyka dołączył Guillaume Martin. Dwójka zdobyła 17 sekund, ale ostatnie słowo należało do Jesúsa Herrady, który o 11 sekund wyprzedził Francuza.

Wyniki Trofeo Ses Salines 2019 (1.1), Ses Salines  Felanitx / Coll de San Salvador (180,5 km):

1 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits                      4:12:29
2 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Gobert Cycling Team                    00:11
3 Bauke Mollema (Ned) Trek - Segafredo                                                     
4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                                                   
5 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                        00:13
6 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Equipo Euskadi                                        
7 Patrick Konrad (Aut) Bora - Hansgrohe                                                    
8 Fabio Aru (Ita) Uae Team Emirates                                     00:16
9 Warren Barguil (Fra) Team Arkea - Samsic                                                 
10 Rafał Majka (Pol) Bora - Hansgrohe                                                      
11 Fabien Doubey (Fra) Wanty - Gobert Cycling Team                      00:24
12 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA              00:26
13 Simon Špilak (Slo) Team Katusha Alpecin                              00:33
14 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA             00:41
15 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                                                      
16 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Charles                           00:47
17 Cesare Benedetti (Ita) Bora - Hansgrohe                              00:49
18 José Isidro Maciel Gonçalves (Por)                                   00:54
19 Sean De Bie (Bel) Roompot - Charles                                  01:00
20 Giulio Ciccone (Ita) Trek - Segafredo                                01:19
21 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin                             01:25
22 Nils Politt (Ger) Team Katusha Alpecin                               01:43
23 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Charles                          01:53
24 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise                                       
25 Brandon Mcnulty (USA) Rally UHC Cycling                              01:57
26 Sondre Holst Enger (Nor) Israel Cycling Academy                      02:00
27 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise                    02:10
28 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                                                       
29 José Rojas (Spa) Movistar Team                                       02:15
30 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                                    02:24
31 Manuele Mori (Ita) Uae Team Emirates                                 02:27
32 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                                 02:40
33 Reto Hollenstein (Swi) Team Katusha Alpecin                          03:16
34 Clément Russo (Fra) Team Arkea - Samsic                                                 
35 Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot - Charles                          03:25
36 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Gobert Cycling Team                  03:36
37 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Reprezentacja Hiszpanii                03:50
38 Damien Touze (Fra) Cofidis, Solutions Credits                        04:00
39 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi                                          
40 Xavier Cañellas Sanchez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA               04:02
41 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise                    04:14
42 Rick Zabel (Ger) Team Katusha Alpecin                                                   
43 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                                                     
44 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Movistar Team                                            
45 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis, Solutions Credits                                         
46 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits                                           
47 Franck Bonnamour (Fra) Team Arkea - Samsic                                              
48 John Degenkolb (Ger) Trek - Segafredo                                                   
49 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                                   04:31
50 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                                                         
51 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     05:05
52 Marco Mathis (Ger) Cofidis, Solutions Credits                                           
53 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy                                          
54 Rui Filipe Alves Oliveira (Por) Uae Team Emirates                                       
55 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling                                                   
56 Marco Marcato (Ita) Uae Team Emirates                                                   
57 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek - Segafredo                                                   
58 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                                     
59 Boy Van Poppel (Ned) Roompot - Charles                                                  
60 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Equipo Euskadi                                                   
61 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora - Hansgrohe                           05:08
62 Fabio Felline (Ita) Trek - Segafredo                                 05:43
63 Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita - Prodir                        05:47
64 Andreas Schillinger (Ger) Bora - Hansgrohe                           06:19
65 Eugenio Alafaci (Ita) Evopro Racing                                  06:50
66 Boris Vallee (Bel) Wanty - Gobert Cycling Team                                          
67 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team                                 06:53
68 Seid Lizde (BiH) Evopro Racing                                       06:56
69 Alexander Kristoff (Nor) Uae Team Emirates                           07:31
70 Alan Banaszek (Pol) Caja Rural - Seguros RGA                                            
71 Mikel Alonso Flores (Spa) Equipo Euskadi                             07:36
72 Felix Intra (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany                 07:52
73 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                                     
74 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise                       07:55
75 Samuel Ponce Alvarez (And) Interpro Cycling Academy                                     
76 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy                                                
77 Justin Timmermans (Ned) Roompot - Charles                                               
78 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal                                                    
79 Matteo Moschetti (Ita) Trek - Segafredo                                                 
80 Daire Feeley (Irl) Evopro Racing                                     07:58
81 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita - Prodir                                          
82 Markel Irizar Aramburu (Spa) Trek - Segafredo                                           
83 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy                                            
84 Jan-André Freuler (Swi) Amore & Vita - Prodir                                           
85 Lars Boom (Ned) Roompot - Charles                                    08:06
86 Marcel Kittel (Ger) Team Katusha Alpecin                                                
87 Pablo Torres Muiño (Spa) Interpro Cycling Academy                    08:21
88 Maris Bogdanovics (Lat) Interpro Cycling Academy                                        
89 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy                           08:24
90 Juraj Sagan (Svk) Bora - Hansgrohe                                                      
91 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                                                      
92 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Gobert Cycling Team                                       
93 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise                                         
94 Robert Britton (Can) Rally UHC Cycling                                                  
95 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                                                      
96 Mathieu BuRGAudeau (Fra) Direct Energie                                                 
97 Peter Koning (Ned) Bike Aid                                                             
98 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid                                                         
99 Aleksejs Saramotins (Lat) Interpro Cycling Academy                                      
100 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                                                  
101 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country - Murias                     
102 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country - Murias                         
103 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Equipo Euskadi                                          
104 Mario Gonzalez Salas (Spa) Euskadi Basque Country - Murias                             
105 Iltjan Nika (Alb) Amore & Vita - Prodir                                                
106 Juan Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias       08:29
107 Sasha Weemaes (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise                                         
108 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea - Samsic                        08:47
109 Gauthier Navarro (Fra) Interpro Cycling Academy                     08:59
110 Maximilian Stedman (GBr) Canyon Dhb p/b Bloor Homes                 09:37
111 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country - Murias       10:07
112 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling                                 10:13
113 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita - Prodir                     11:00
114 Louis Leinau (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany                                 
115 Jon Knolle (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany                                    
116 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy                       11:39
117 Pier Andre Cote (Can) Rally UHC Cycling                                                
118 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Prodir                        12:31
119 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita - Prodir                                              
120 Thomas Stewart (GBr) Canyon Dhb p/b Bloor Homes                     12:54
121 Alex Colman (Bel) Canyon Dhb p/b Bloor Homes                                           
122 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid                                                        
123 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise                                        
124 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) Uae Team Emirates                                        
125 Justin Wolf (Ger) Bike Aid                                                             
126 Jacob Hennessy (GBr) Canyon Dhb p/b Bloor Homes                      13:18
127 Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid                                      13:22
128 Robert Thomas Wagner (Ger) Team Arkea - Samsic                       15:38
129 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie                                                      
130 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                                                      
131 Amael Moinard (Fra) Team Arkea - Samsic                                                
132 Aaron Kearney (Irl) Evopro Racing                                                      
133 Eugert Zhupa (Alb) Evopro Racing                                                       
134 Per Christian Münstermann (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany                     
135 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                                                        
136 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling                                                   
137 Adrien Guillonnet (Fra) Interpro Cycling Academy                                       
138 Benoit Jarrier (Fra) Team Arkea - Samsic                                               
139 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Interpro Cycling Academy                            
140 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country - Murias                               
141 Unai Iribar Jauregi (Spa) Reprezentacja Hiszpanii                                                        
142 Albert Torres Barcelo (Spa) Reprezentacja Hiszpanii                                                      
143 Diego Lopez Fuentes (Spa) Equipo Euskadi                                               
144 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                                   
145 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling                                                  
146 Cormac Mcgeough (Irl) Evopro Racing                                                    
147 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Gobert Cycling Team                                     
148 Matthew Bostock (GBr) Canyon Dhb p/b Bloor Homes                                       
149 Aaron Grosser (Ger) Bike Aid                                                           
150 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty - Gobert Cycling Team                                 
151 Pau Llaneras Casas (Spa) Reprezentacja Hiszpanii                                                         
OTL Lars Kulbe (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany                  22:48
OTL Joann Leinau (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany                                  
OTL Julio Alberto Amores Palacios (Spa) Reprezentacja Hiszpanii          22:57
OTL Marc Buades Ferriol (Spa) Reprezentacja Hiszpanii                                                        
OTL Christoph Schweizer (Ger) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany         23:27

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Anderis

    1 lutego 2019, 15:47 o 15:47

    Ciekawy ten Higuita. Ponoć od lata ma jeździć w EF, ale nigdy nie widziałem oficjalnego potwierdzenia.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: