Vuelta a San Juan 2019: etap 4. Fernando Gaviria nie zmarnował szansy

Fernando Gaviria

Kolumbijczyk Fernando Gaviria zwyciężył po sprincie z peletonu w czwartym dniu Vuelta a San Juan.

Kolarz UAE Team Emirates przeciął kreskę przed Peterem Saganem (Bora-hansgrohe) i Jose Hodegem (Deceuninck-Quick Step).

Na prowadzeniu w wyścigu pozostał Francuz Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step).

Trasa czwartego etapu w przeważającej części utrzymywała tendencję spadkową, największym od tego wyjątkiem był 20-kilometrowy fragment (3%), usytuowany na półmetku 186-kilometrowej drogi do Villa San Agustín.

Ucieczkę krótko po starcie zawiązali Daniel Zamora (A.C.A Virgen de Fatima), Facundo Cattapan (Municipalidad de Rawson), Royner Navarro (Peru), Cesar Paredes (Medellin), Ricardo Paredes (Chile) i Robert Mendez (Urugwaj). Akcja szóstki śmiałków peletonu nie zaniepokoiła, gdyż zostali odpuszczeni na niemal 9 minut.

65 kilometrów przed metą w czołówce pozostali Zamora, Cesar Paredes i Navarro. Tego ostatniego zatrzymał defekt, natomiast pozostali harcownicy zostali wchłonięci dopiero na ostatnich 3 kilometrach.

Na finiszu za rozprowadzenie zabrały się UAE Team Emirates i Deceuninck-Quick Step. Gaviria został wypuszczony w komfortowym polożeniu i nie dał się ograć atakującemu z dalszej pozycji Saganowi.

Wyniki 4. etapu Vuelta a San Juan Internacional 2019 (2.1), San José de Jáchal - Valle Fértil - Villa San Agustín (185,8 km):

  1 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates             4:20:26
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  3 Alvaro Hodeg (Col) Deceuninck-QuickStep
  4 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  5 Luca Pacioni (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM
  6 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
  7 Nelson Soto (Col) Caja Rural-Seguros RGA
  8 Imerio Cima (Ita) Nippo Vinia-Fantini-Faiz
  9 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 10 Ricardo Escuela (Arg) A.C.A Virgen de Fatima
 11 Rudy Barbier (Fra) Israel Cycling Academy
 12 Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy
 13 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team
 14 Manuel Belletti (Ita) Androni Giacattoli-Sidermec
 15 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting Tavira
 16 Gino Mader (Sui) Dimension Data
 17 Weimar Roldan (Col) Medellin
 18 Felix Grobschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 19 Tommaso Fiaschi (Ita) Beltramitsa Hoppla PF
 20 Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep
 21 Ottavio Dotti (Ita) Beltramitsa Hoppla PF
 22 Hector Lucero (Arg) Municipalidad de Pocito
 23 Oscar Bazan (Arg) Start Cycling Team
 24 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 25 Maximiliano Navarrete (Arg) Argentina
 26 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 27 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
 28 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 29 Kevin Castro (Arg) Municipalidad de Rawson
 30 Dayer Quintana (Col) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM
 31 German Tivani (Arg) A.C.A Virgen de Fatima
 32 Damiano Cima (Ita) Nippo Vinia-Fantini-Faiz
 33 Raul Colombo (Ita) Biesse Carrera
 34 Rasmus Tiller (Nor) Dimension Data
 35 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 36 Simone Velasco (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM
 37 Jon Irisarri (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
 38 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 39 Luis Villalobos (Mex) Mexico
 40 Matus Stocek (Svk) Beltramitsa Hoppla PF
 41 Ruben Ramos (Arg) Argentina
 42 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team
 43 Miguel Florez (Col) Androni Giacattoli-Sidermec
 44 Sebastian Casta?o (Col) Beltramitsa Hoppla PF
 45 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
 46 Hideto Nakane (Jpn) Nippo Vinia-Fantini-Faiz
 47 Mauricio Graziani (Arg) Municipalidad de Rawson
 48 Tiago Machado (Por) Sporting Tavira
 49 Orlando Garibay (Mex) Mexico
 50 Ignacio Espinoza (Chi) Start Cycling Team
 51 Felix Nodarse (Cub) Cuba
 52 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep
 53 Cesar Garate (Per) Peru
 54 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 55 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giacattoli-Sidermac
 56 Jose Martinez (Arg) Argentina
 57 Filippo Conca (Ita) Biesse Carrera
 58 Edoardo Zardini (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM
 59 Enzo Moyano (Arg) Municipalidad de Pocito
 60 Alejandro Marque (Esp) Sporting Tavira
 61 Nicola Toffali (Ita) Sporting Tavira
 62 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 63 Daniel Diaz (Arg) Municipalidad de Pocito
 64 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal
 65 Danilo Wyss (Sui) Dimension Data
 66 Ruben) Rojas (Arg) Municipalidad de Pocito
 67 Oscar Sevilla (Esp) Medellin
 68 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 69 Cristian Rodriguez (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
 70 Lauro Cesar Mouro (Bra) Brasil
 71 Cesar Paredes (Col) Medellin
 72 Julen Amezqueta (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
 73 Leandro Messineo (Arg) Asociacon Civil Mardan
 74 Laureano Rosas (Arg) Asociacon Civil Mardan
 75 Jairo Rios (Arg) Argentina
 76 Eduardo Corte (Mex) Mexico
 77 Fabio Duarte (Col) Medellin
 78 Ricardo Paredes (Chi) Chile
 79 André Gonzáles (Per) Peru
 80 Gerardo Tivani (Arg) Municipalidad de Pocito
 81 Wilson Pena (Col) Beltramitsa Hoppla PF
 82 Renato Tapia (Per) Peru
 83 Giovanni Pedretti (Ita) Biesse Carrera
 84 Cristhian Montoya (Col) Medellin
 85 Alessandro Ferreira (Bra) Brasil
 86 Daniel Zamora (Arg) A.C.A Virgen de Fatima
 87 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep
 88 Yans Carlos Arias (Cub) Cuba
 89 Magno Do Prado (Bra) Brasil
 90 Emilio Perez (Cub) Cuba
 91 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy
 92 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 93 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giacattoli-Sidermec
 94 Ruben Acosta (Col) Nippo Vinia-Fantini-Faiz
 95 Jose Reyes (Arg) Municipalidad de Pocito
 96 Diego Ferryra (Chi) Chile
 97 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 98 Edison Bravo (Chi) Chile
 99 Royner Navarro (Per) Peru
100 Pedro Portuondo (Cub) Cuba
101 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giacattoli-Sidermec
102 Oscar Gomez (Arg) A.C.A Virgen de Fatima
103 Antonio Cabrera (Chi) Chile
104 Juan Melivillo (Arg) Municipalidad de Pocito
105 Bernardo Leon (Bol) Start Cycling Team
106 Gabriel Juarez (Arg) Municipalidad de Rawson
107 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
108 Francisco Monte (Arg) Asociacon Civil Mardan
109 Alejandro Osorio (Col) Nippo Vinia-Fantini-Faiz
110 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
111 Leonardo Rodriguez (Arg) Asociacon Civil Mardan
112 Anderson Maldonado (Uru) Uruguay
113 Efren Santos (Mex) Mexico
114 Nahuel Soares (Uru) Uruguay
115 Freddy Gonzales (Bol) Start Cycling Team
116 Andre Gohr (Bra) Brasil
117 Alonso Gamero (Per) Peru
118 Giovanni Visconti (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM
119 Ivan Santaromita (Ita) Nippo Vinia-Fantini-Faiz
120 Felipe Pe?aloza (Chi) Chile
121 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
122 Ignacio Prado (Mex) Mexico
123 Miguel Alvarez (Mex) Mexico
124 Sergio Pardilla (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
125 Alberto Amici (Ita) Biesse Carrera
126 Tommaso Bramati (Ita) Biesse Carrera
127 Facundo Cattapan (Arg) Municipalidad de Rawson
128 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giacattoli-Sidermec
129 Luciano Montivero (Arg) A.C.A Virgen de Fatima
130 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
131 Sergio J. Aguirre (Arg) Municipalidad de Rawson
132 Diego Jamen (Uru) Uruguay                              00:27
133 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       00:36
134 Tom Bohli (Sui) UAE Team Emirates                      00:43
135 Robigzon Oyola (Col) Medellin
136 Robert Mendez (Uru) Uruguay                            00:50
137 Leandro Velardez (Arg) A.C.A Virgen de Fatima          00:58
138 Adrian Richeze (Arg) A.C.A Virgen de Fatima
139 Rene Corella (Mex) Start Cycling Team                  01:16
140 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck-QuickStep                  01:41
141 Matthias Brändle (Aut) Israel Cycling Academy
142 Higi?o Lucero (Arg) Municipalidad de Rawson            03:49
143 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM
144 Eduardo Villanueva (Arg) Start Cycling Team            07:43
145 Guillermo Brunetta (Arg) Asociacon Civil Mardan
146 Diego Rodriguez (Uru) Uruguay
147 Alain Quispe (Per) Peru
148 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
149 Dario Diaz (Arg) Asociacon Civil Mardan
150 José Mendes (Por) Sporting Tavira
151 Victor Arroyo (Arg) Argentina
152 Emiliano Contreras (Arg)Asociacon Civil Mardan
153 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting Tavira
154 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
155 Alejandro Parra (Cub) Cuba
DNS Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep
DNF Luiz Morosini (Bra) Brasil
DNF Matteo Furlan (Ita) Beltramitsa Hoppla PF

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep       11:35:42
  2 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates               00:08
  3 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  00:22
  4 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep
  5 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       00:26
  6 Felix Grobschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
  7 Winner Anacona (Col) Movistar Team
  8 Laureano Rosas (Arg) Asociacon Civil Mardan            00:40
  9 Oscar Sevilla (Esp) Medellin                           00:41
 10 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                00:44
 11 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     00:48
 12 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giacattoli-Sidermec      00:54
 13 Gino Mader (Sui) Dimension Data                        00:57
 14 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting Tavira               00:58
 15 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        00:59
 16 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy               01:01
 17 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:04
 18 Daniel Diaz (Arg) Municipalidad de Pocito              01:06
 19 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               01:10
 20 Daniel Zamora (Arg) A.C.A Virgen de Fatima             01:13
 21 Ricardo Escuela (Arg) A.C.A Virgen de Fatima           01:19
 22 German Tivani (Arg) A.C.A Virgen de Fatima             01:22
 23 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  01:26
 24 Cristian Rodriguez (Esp) Caja Rural-Seguros RGA        01:27
 25 Enzo Moyano (Arg) Municipalidad de Pocito              01:33
 26 Danilo Wyss (Sui) Dimension Data                       01:37
 27 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     01:38
 28 Tiago Machado (Por) Sporting Tavira                    01:40
 29 Mauricio Graziani (Arg) Municipalidad de Rawson        01:43
 30 Sebastian Castano (Col) Beltramitsa Hoppla PF          01:45
 31 Ruben Ramos (Arg) Argentina                            01:46
 32 Cesar Paredes (Col) Medellin
 33 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy            01:48
 34 Alejandro Osorio (Col) Nippo Vinia-Fantini-Faiz
 35 Alonso Gamero (Per) Peru                               01:52
 36 Miguel Florez (Col) Androni Giacattoli-Sidermec        01:57
 37 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   02:04
 38 Cristhian Montoya (Col) Medellin                       02:07
 39 Fabio Duarte (Col) Medellin                            02:17
 40 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giacattoli-Siderme     02:23
 41 Ruben Acosta (Col) Nippo Vinia-Fantini-Faiz            02:27
 42 Julen Amezqueta (Esp) Caja Rural-Seguros RGA           02:28
 43 Hideto Nakane (Jpn) Nippo Vinia-Fantini-Faiz           02:30
 44 Ruben) Rojas (Arg) Municipalidad de Pocito             02:34
 45 Leandro Messineo (Arg) Asociacon Civil Mardan          02:36
 46 Alejandro Marque (Esp) Sporting Tavira                 02:39
 47 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giacattoli-Sidermec     02:40
 48 Luis Villalobos (Mex) Mexico                           02:42
 49 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team                     02:43
 50 André Gonzáles (Per) Peru                              02:49
 51 Dayer Quintana (Col) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM     02:53
 52 Eduardo Corte (Mex) Mexico                             02:57
 53 Ottavio Dotti (Ita) Beltramitsa Hoppla PF              03:04
 54 Nelson Soto (Col) Caja Rural-Seguros RGA               03:05
 55 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    03:08
 56 Robigzon Oyola (Col) Medellin                          03:14
 57 Lauro Cesar Mouro (Bra) Brasil                         03:15
 58 Filippo Conca (Ita) Biesse Carrera
 59 Leonardo Rodriguez (Arg) Asociacon Civil Mardan        03:20
 60 Alvaro Hodeg (Col) Deceuninck-QuickStep                03:21
 61 Rudy Barbier (Fra) Israel Cycling Academy              03:29
 62 Orlando Garibay (Mex) Mexico                           03:34
 63 Renato Tapia (Per) Peru
 64 Tommaso Fiaschi (Ita) Beltramitsa Hoppla PF            03:35
 65 Jon Irisarri (Esp) Caja Rural-Seguros RGA              03:43
 66 Ricardo Paredes (Chi) Chile                            03:45
 67 Royner Navarro (Per) Peru                              03:47
 68 Gabriel Juarez (Arg) Municipalidad de Rawson           03:48
 69 Maximiliano Navarrete (Arg) Argentina                  03:51
 70 Matus Stocek (Svk) Beltramitsa Hoppla PF               03:54
 71 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                     04:04
 72 Weimar Roldan (Col) Medellin                           04:10
 73 Miguel Alvarez (Mex) Mexico                            04:14
 74 Giovanni Visconti (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-     04:24
 75 Jose Reyes (Arg) Municipalidad de Pocito               04:25
 76 Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep         04:27
 77 Oscar Bazan (Arg) Start Cycling Team                   04:36
 78 Kevin Castro (Arg) Municipalidad de Rawson             04:39
 79 Nicola Toffali (Ita) Sporting Tavira                   04:40
 80 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        04:46
 81 Magno Do Prado (Bra) Brasil                            04:50
 82 Antonio Cabrera (Chi) Chile                            04:53
 83 Imerio Cima (Ita) Nippo Vinia-Fantini-Faiz             05:00
 84 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team                        05:06
 85 Damiano Cima (Ita) Nippo Vinia-Fantini-Faiz
 86 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giacattoli-Sidermac     05:09
 87 Felix Nodarse (Cub) Cuba                               05:25
 88 Cesar Garate (Per) Peru                                05:29
 89 Felipe Pe?aloza (Chi) Chile                            05:39
 90 Efren Santos (Mex) Mexico                              05:41
 91 Ignacio Espinoza (Chi) Start Cycling Team              05:43
 92 Oscar Gomez (Arg) A.C.A Virgen de Fatima               05:44
 93 Juan Melivillo (Arg) Municipalidad de Pocito           05:45
 94 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal                         05:53
 95 Wilson Pena (Col) Beltramitsa Hoppla PF                06:23
 96 Rasmus Tiller (Nor) Dimension Data                     06:27
 97 Jairo Rios (Arg) Argentina                             06:32
 98 Tom Bohli (Sui) UAE Team Emirates
 99 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        06:51
100 Freddy Gonzales (Bol) Start Cycling Team               06:54
101 Anderson Maldonado (Uru) Uruguay                       07:04
102 Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy           07:05
103 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 07:17
104 Ignacio Prado (Mex) Mexico                             07:31
105 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck-QuickStep                  07:34
106 Francisco Monte (Arg) Asociacon Civil Mardan           07:42
107 Rene Corella (Mex) Start Cycling Team                  07:43
108 Luciano Montivero (Arg) A.C.A Virgen de Fatima         07:58
109 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy           08:09
110 Gerardo Tivani (Arg) Municipalidad de Pocito           08:25
111 Pedro Portuondo (Cub) Cuba                             08:49
112 Edoardo Zardini (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-KT     08:57
113 Yans Carlos Arias (Cub) Cuba                           09:05
114 Hector Lucero (Arg) Municipalidad de Pocito            09:15
115 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                09:43
116 Ivan Santaromita (Ita) Nippo Vinia-Fantini-Faiz        09:51
117 Adrian Richeze (Arg) A.C.A Virgen de Fatima            10:06
118 Leandro Velardez (Arg) A.C.A Virgen de Fatima          10:22
119 Sergio J. Aguirre (Arg) Municipalidad de Rawson        10:50
120 Simone Velasco (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM     11:01
121 Andre Gohr (Bra) Brasil                                11:03
122 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural-Seguros RGA          11:06
123 Matthias Brändle (Aut) Israel Cycling Academy          11:17
124 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       11:23
125 Diego Ferryra (Chi) Chile                              11:46
126 Robert Mendez (Uru) Uruguay                            11:56
127 Jose Martinez (Arg) Argentina                          12:14
128 Nahuel Soares (Uru) Uruguay                            12:53
129 Giovanni Pedretti (Ita) Biesse Carrera                 12:59
130 Tommaso Bramati (Ita) Biesse Carrera                   13:07
131 Sergio Pardilla (Esp) Caja Rural-Seguros RGA           13:10
132 Higi?o Lucero (Arg) Municipalidad de Rawson            13:16
133 Luca Pacioni (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM       13:36
134 Alberto Amici (Ita) Biesse Carrera                     13:59
135 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    14:26
136 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Neri-Sottoli-Sell     14:29
137 Dario Diaz (Arg) Asociacon Civil Mardan                16:23
138 Alain Quispe (Per) Peru                                16:28
139 Manuel Belletti (Ita) Androni Giacattoli-Sidermec      16:39
140 Facundo Cattapan (Arg) Municipalidad de Rawson         17:24
141 Diego Rodriguez (Uru) Uruguay
142 Bernardo Leon (Bol) Start Cycling Team                 17:42
143 Alejandro Parra (Cub) Cuba                             17:46
144 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    19:04
145 Raul Colombo (Ita) Biesse Carrera                      21:09
146 Guillermo Brunetta (Arg) Asociacon Civil Mardan        21:49
147 Diego Jamen (Uru) Uruguay                              22:59
148 José Mendes (Por) Sporting Tavira                      24:58
149 Emiliano Contreras (Arg)Asociacon Civil Mardan         25:31
150 Alessandro Ferreira (Bra) Brasil                       25:37
151 Eduardo Villanueva (Arg) Start Cycling Team            30:01
152 Victor Arroyo (Arg) Argentina                          31:18
153 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting Tavira                32:32
154 Edison Bravo (Chi) Chile                               36:49
155 Emilio Perez (Cub) Cuba                                45:22

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: