Bartłomiej Wawak wygrał 4 Stage MTB Race Lanzarote

Udany debiut Bartłomieja Wawaka w barwach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Mistrz Polski w kolarstwie górskim wygrał czterodniowe zawody UCI kategorii S1 na wyspie Lanzarote w Hiszpanii.

Wawak od pierwszego etapu meldował się na czele, a po odcinku jazdy indywidualnej był tuż za liderem rywalizacji.

Przed ostatnim etapem miałem 2 sekundy straty do prowadzącego. Razem z Bogdanem Czarnotą dokładnie przeanalizowaliśmy końcówkę etapu i wybraliśmy parę miejsc, gdzie mogę zaatakować i odrobić stratę. Ostatnie takie miejsce było na kilometr przed metą. Zwężenie, a po nim krótki zjazd i prosta pod wiatr do mety. Tam dałem z siebie wszystko - oderwałem się od grupy i na ostatnich kilkuset metrach nie dałem się dogonić głównemu rywalowi Nadirowi Colledani. Wpadłem na metę z ośmiosekundową przewagą, wygrywając ostatni etap i cały wyścig. Lepszego rozpoczęcia sezonu i debiutu w nowym zespole nie mogłem sobie wyobrazić. Teraz czas na krótki odpoczynek i za parę dni ruszam na kolejne wyścigi do Grecji

 - powiedział bohater zawodów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: