Torowy Puchar Świata 2018/2019 #6. Kolejne 5 kompletów medali rozdane

Torowy Puchar Świata na sezon 2018/2019 zbliża się do końca. W odległym Hongkongu trwa właśnie jego finałowa runda.

Sprint indywidualny kobiet

PEŁNE WYNIKI - sprint indywidualny K
Puchar Świata 18:19 - sprint indywidualny K / klasyfikacja końcowa

W drugim dniu torowego Pucharu Świata w Hongkongu rozegranych zostało pięć konkurencji. Po swoje medale walczyły m.in. kobiety w sprincie indywidualnym. Tu po złoto sięgnęła reprezentantka gospodarzy, Wai Sze Lee, która w finałowym biegu pokonała Koreankę Hyejin Lee. Trzecia była Litwinka Simona Krupeckaite, zaś Polki - Urszula Łoś i Marlena Karwacka - opadły z rywalizacji na 1/8 i 1/16 finału.

W końcowej klasyfikacji torowego Pucharu Świata w konkurencji sprintu indywidualnego kobiet triumfowała czwarta w Hongkongu Ukrainka Olena Starikova (2100 pkt), która o zaledwie 100 punktów pokonała Wai Sze Lee. Trzecie miejsce zajęła Australijka Stephanie Morton (1850 pkt).

Madison kobiet

PEŁNE WYNIKI - madison K
Puchar Świata 18:19 - madison K / klasyfikacja końcowa

W kobiecym madisonie najskuteczniejsze były tym razem Holenderki Kirsten Wild i Amy Pieters. Pokonały one Belgijki Lotte Kocpecky i Jolien d'Hoore oraz Włoszki Elisę Balsamo i MArię Giulię Confalonieri. Wiktoria Pikulik i Nikol Płosaj były 9.

W całym cyklu najwięcej punktów zebrały zaś Brytyjki (1950 pkt), wyprzedzając w zestawieniu Włoszki (1920 pkt) i Rosjanki (1775 pkt).

Omnium mężczyzn

PEŁNE WYNIKI - omnium M
Puchar Świata 18:19 - omnium M / klasyfikacja końcowa

W męskim omnium, jak określa się torowy wielobój, triumfował w sobotę Australijczyk Cameron Meyer. Drugie miejsce zajął Francuz Benjamin Thomas, a trzecie Nowozelandczyk Campbell Stewart. Szymon Krawczyk zakończył rywalizację na 8. miejscu.

W klasyfikacji łącznej wygrał, piąty dziś, Grek Christos Volikakis (1800 pkt), który nie miał sobie równych. Drugi w całym cyklu Benjamin Thomas zdobył aż 450 punktów mniej, a kolejne 50 punktów stracił Białorusin Raman Tshishkou.

Scratch mężczyzn

PEŁNE WYNIKI - scratch M
Puchar Świata 18:19 - scratch M / klasyfikacja końcowa

Po złoto w męskim scratchu sięgnął w Hongkongu Chińczyk Liang Guo. Tuż po nim linię mety wyścigu przekroczyli Amerykanin Adrian Hegyvary i Francuz Clement Davy. Były mistrz świata w tej konkurencji, Adrian Tekliński, był 14.

Dopiero 11. miejsce w scratchu zajął w finałowej rundzie PŚ Ukrainiec Vitaliy Hryniv (1280 pkt), jednak nie przeszkodziło mu to w odniesieniu zwycięstwa w klasyfikacji generalnej tej konkurencji. Drugi był Austriak Stefan Matzner (1255 pkt), a trzeci Grek Volikakis (900 pkt).

Keirin mężczyzn

PEŁNE WYNIKI - keirin M
Puchar Świata 18:19 - keirin M / klasyfikacja końcowa

Ostatani z kompletów medali, które czekały na startujących w sobotę zawodników, do zdobycia był w męskim keirinie. Po najcenniejszy krążek sięgnął Holender Theo Bos z Beat Cycling Club. Drugie miejsce zajął Japończyk Tomoyuki Kawabata, a na najniższym stopniu podium stanął Koreańczyk Jeseok Oh. W "małym finale", o miejsca 7-12, pecha miał Patryk Rajowski. Z powodu przewinienia został relegowany na ostanie miejsce w grupie.

W klasyfikacji końcowej w keirinie wygrał Kanadyjczyk Hugo Barrette (1475 pkt). O 75 punktów mniej zdobył Holender Matthijs Buchli z Beat Cycling Club, a podium dopełnił tu jego rodak i klubowy kolega, Theo Bos (1250 pkt).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: