"Dzikie karty" do Giro d'Italia i innych wiosennych wyścigów RCS

peleton nad morskim wybrzeżem

Organizator Giro d’Italia, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico i Mediolan-San Remo, przyznał "dzikie karty" na tegoroczne wyścigi.

Wszystkie wyścigi należą do cyklu UCI WorldTour, co oznacza, że z góry zaproszono 18 ekip z licencjami najwyższej kolarskiej dywizji. Zaproszenie zatem otrzymał również CCC Team, kierowany przez Jima Ochowicza.

Na "Corsa Rosa" (11 maja - 2 czerwca) dodatkowe zaproszenia otrzymały ekipy Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, Israel Cycling Academy oraz Nippo-Vini Fantini-Faizanè. W porównaniu do ubiegłego roku zaszła zatem jedna zmiana - kierowana przez Francesco Pelosiego ekipa Nippo-Vini Fantini-Faizanè wraca na trasę Wielkiego Touru po dwóch latach przerwy, zastępując formację Wilier Triestina–Selle Italia, obecnie zwaną Neri Sottoli-Selle Italia-KTM. Tak jak w ubiegłym sezonie i zgodnie z nowymi wytycznymi Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), każda ekipa wystawi ośmiu kolarzy. Na starcie w Bolonii stawi się zatem 176 kolarzy.

W wiosennym Strade Bianche udział wezmą dodatkowo zespoły Neri Sottoli-Selle Italia-KTM, Nippo-Vini Fantini-Faizanè i Vital Concept-B&B Hotels. Siedmioosobowe składy oznaczają, że 9 marca podczas rywalizacji ze startem i metą w Sienie zobaczymy 147 kolarzy.

Kilka dni później, podczas Tirreno-Adriatico (13-19 marca), zobaczymy pięć ekip ze specjalnymi zaproszeniami. W peletonie ścigać się będą zawodnicy Bardiani CSF, Cofidis, Gazprom-RusVelo, Israel Cycling Academy i Nippo-Vini Fantini-Faizanè. Tu również wystąpią siedmioosobowe składy.

Lista startowa pierwszego monumentu w sezonie z kolei będzie wzbogacona o ekipy Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, Cofidis, Direct Energie, Israel Cycling Academy, Neri Sottoli-Selle Italia-KTM i Team Novo Nordisk. W Mediolan-San Remo (23 marca) wystartuje zatem 175 kolarzy.

RCS Sport jest również organizatorem jesiennego klasyku Il Lombardia, który w 2019 roku odbędzie się 12 października. "Dzikie karty" na tę imprezę zostaną wysłane za kilka miesięcy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: