Tosh van der Sande oczyszczony

Belg Tosh van der Sande nie zostanie ukarany za pozytywny test antydopingowy z listopada 2018 roku.

28-latek w oświadczeniu wystosowanym w mediach społecznościowych poinformował, że Międzynardowa Unia Kolarska (UCI) oczyściła go i zamknęła postępowanie w sprawie.

Jestem bardzo szczęśliwy i czuję ulgę po oczyszczeniu przez UCI. Dowiedziałem się właśnie, że sprawa nie będzie miała dalszego ciągu i że postępowanie zostało zamknięte

– napisał Belg z Lotto Soudal.

Belg przed obliczem UCI wykazać miał, że pozytywny wynik kontroli był rezultatem błędu w dokumentacji medycznej. Według belgijskiej "Sporzy" Van der Sande w formularzu badania antydopingowego wpisał złą nazwę lekarstwa, co przy wykryciu prednizolanu w próbce moczu zostało zakwalifikowane jako naruszenie przepisów.

Substancja wykryta w próbce pobranej podczas torowej imprezy Sześć Dni Gandawy, którą Van der Sande i Jasper de Buyst skończyli na drugim miejscu, pochodzić z preparatu Sofrsolone, sprayu do nosa, który stosować można w trakcie zawodów, ale jego użycie zgłosić należy przy kontroli antydopingowej.

Komisja Dyscyplinarna UCI przyjęła wytłumaczenie pomyłki wypełnienia formularza antydopingowego i zamknęła postępowanie.

Niestety na początku tej sprawy zostałem sportretowany jako dopingowicz, a miałem tylko wytłumaczyć jak ta substancja znalazła się w mojej próbce moczu. To była zwykła pomyłka w papierach

– zaznaczył Van der Sande.

Belg po wyjaśnieniu sprawy spokojnie wznawia przygotowania do sezonu i znajdzie się w składzie Lotto Soudal na szosowe wyścigi, w tym Vuelta a Andalucia (20-24 lutego).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Anderis

  24 stycznia 2019, 12:45 o 12:45

  Gdyby Van der Sande jeździł w Skaju, to od razu byłby wysyp komentarzy o równych i równiejszych. 😀

  • Maciek79

   25 stycznia 2019, 07:00 o 07:00

   Pomyśl najpierw zanim coś napiszesz

 2. Wlada

  25 stycznia 2019, 11:36 o 11:36

  Nie mogę się nadziwić, jacy schorowani są ci kolarze, z powodu nieżytu nosa muszą pakować do niego sterydy. Dziwne, że tak schorowani ludzie nie wybrali innego sposobu zarobkowania niż sport wyczynowy

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: