Tosh van der Sande oczyszczony

Belg Tosh van der Sande nie zostanie ukarany za pozytywny test antydopingowy z listopada 2018 roku.

28-latek w oświadczeniu wystosowanym w mediach społecznościowych poinformował, że Międzynardowa Unia Kolarska (UCI) oczyściła go i zamknęła postępowanie w sprawie.

Jestem bardzo szczęśliwy i czuję ulgę po oczyszczeniu przez UCI. Dowiedziałem się właśnie, że sprawa nie będzie miała dalszego ciągu i że postępowanie zostało zamknięte

– napisał Belg z Lotto Soudal.

Belg przed obliczem UCI wykazać miał, że pozytywny wynik kontroli był rezultatem błędu w dokumentacji medycznej. Według belgijskiej "Sporzy" Van der Sande w formularzu badania antydopingowego wpisał złą nazwę lekarstwa, co przy wykryciu prednizolanu w próbce moczu zostało zakwalifikowane jako naruszenie przepisów.

Substancja wykryta w próbce pobranej podczas torowej imprezy Sześć Dni Gandawy, którą Van der Sande i Jasper de Buyst skończyli na drugim miejscu, pochodzić z preparatu Sofrsolone, sprayu do nosa, który stosować można w trakcie zawodów, ale jego użycie zgłosić należy przy kontroli antydopingowej.

Komisja Dyscyplinarna UCI przyjęła wytłumaczenie pomyłki wypełnienia formularza antydopingowego i zamknęła postępowanie.

Niestety na początku tej sprawy zostałem sportretowany jako dopingowicz, a miałem tylko wytłumaczyć jak ta substancja znalazła się w mojej próbce moczu. To była zwykła pomyłka w papierach

– zaznaczył Van der Sande.

Belg po wyjaśnieniu sprawy spokojnie wznawia przygotowania do sezonu i znajdzie się w składzie Lotto Soudal na szosowe wyścigi, w tym Vuelta a Andalucia (20-24 lutego).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Anderis

  24 stycznia 2019, 12:45 o 12:45

  Gdyby Van der Sande jeździł w Skaju, to od razu byłby wysyp komentarzy o równych i równiejszych. 😀

  • Maciek79

   25 stycznia 2019, 07:00 o 07:00

   Pomyśl najpierw zanim coś napiszesz

 2. Wlada

  25 stycznia 2019, 11:36 o 11:36

  Nie mogę się nadziwić, jacy schorowani są ci kolarze, z powodu nieżytu nosa muszą pakować do niego sterydy. Dziwne, że tak schorowani ludzie nie wybrali innego sposobu zarobkowania niż sport wyczynowy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: