Santos Women's Tour Down Under 2019: etap 3. Grace Brown w Stirling

Grace Brown (Mitchelton-Scott) wygrała w Stirling przedostatni odcinek australijskiego wyścigu Women's Tour Down Under.

Mistrzyni Australii w jeździe indywidualnej na czas pokonała na niewielkim podjeździe w końcówce Amerykankę Ruth Winder (Trek-Segafredo) oraz swoją rodaczkę Rachel Neylan (UniSA Australia).

Liderką zmagań pozostała piąta na kresce Australijka Amanda Spratt (Mitchelton-Scott).

Peleton kobiet trzeciego dnia zmagań w rejonie Adelajdy w finale dwukrotnie pokonywał niewielką wspinaczkę (2,2 km, 3%), finiszując na ulicach Stirling.

Z wyścigu wycofała się przeziębiona liderka CCC-Liv Ashleigh Moolman-Pasio. Jedyna Polka w peletonie, Agnieszka Skalniak (CCC-Liv), do mety dotarła na 62. miejscu, 1:25 za zwyciężczynią.

Wyniki 3. etapu Santos Women's Tour Down Under 2019 (2.1), Narine – Stirling (104,5 km):

  1 Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott                       3:01:07
  2 Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo                           00:02
  3 Rachel Neylan (Aus) Team UniSA-Australia
  4 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton-Scott                        00:04
  5 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott
  6 Letizia Paternoster (Ita) Trek-Segafredo
  7 Krista Doebel-Hickok (USA) Rally UHC Cycling               00:07
  8 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott                        00:09
  9 Emily Roper (Aus) Team UniSA-Australia
 10 Alison Jackson (Can) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 11 Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing
 12 Grace Anderson (NZl) Vantage New Zealand National Team
 13 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women's Team                   00:17
 14 Lauren Stephens (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 15 Taryn Heather (Aus) Specialized Women's Racing
 16 Lauren Kitchen (Aus) Team UniSA-Australia                  00:21
 17 Jannie Milena Salcedo Zambrano (Col) Swapit Agolico
 18 Niamh Fisher-Black (NZl) Vantage New Zealand National Team
 19 Matilda Raynolds (Aus) Specialized Women's Racing
 20 Deborah Paine (NZl) Vantage New Zealand National Team
 21 Riejanne Markus (Ned) CCC-Liv                              00:24
 22 Elizabeth Stannard (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki      00:27
 23 Jessica Pratt (Aus) Sydney Uni-Staminade
 24 Nadia Quagliotto (Ita) Ale Cipollini
 25 Sharlotte Lucas (NZl) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 26 Tetiana Riabchenko (Ukr) Doltcini-Van Eyck Sport
 27 Katia Ragusa (Ita) Bepink                                  00:30
 28 Georgia Whitehouse (Aus) Sydney Uni-Staminade              00:36
 29 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team     00:40
 30 Valerie Demey (Bel) CCC-Liv
 31 Shannon Malseed (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank       00:42
 32 Jeanne Korevaar (Ned) CCC-Liv                              00:44
 33 Jesse Vandenbulcke (Bel) Doltcini-Van Eyck Sport
 34 Romy Kasper (Ger) Ale Cipollini
 35 Alice Cobb (GBr) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 36 Eri Yonamine (Jpn) Ale Cipollini                           00:48
 37 Elena Pirrone (Ita) Astana Women's Team                    00:51
 38 Kirsty Mccallum (NZl) Vantage New Zealand National Team    00:52
 39 Veronica Lebedev (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki        00:55
 40 Amy Cure (Aus) Specialized Women's Racing                  00:59
 41 Daniela Da Conceica Reis (Por) Doltcini-Van Eyck Sport
 42 Sara Bergen (Can) Rally UHC Cycling                        01:02
 43 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico           01:03
 44 Ella Bloor (Aus) Specialized Women's Racing
 45 Paola Andrea Mu?oz Grandon (Chi) Swapit Agolico
 46 Georgia Williams (NZl) Mitchelton-Scott
 47 Andrea Ramírez Fregoso (Mex) Swapit Agolico
 48 Rebecca Wiasak (Aus) Team UniSA-Australia
 49 Elyse Fraser (NZl) Vantage New Zealand National Team
 50 Anna Booth (Aus) Sydney Uni-Staminade
 51 Heidi Franz (USA) Rally UHC Cycling                        01:08
 52 Marie Soleil Blais (Can) Astana Women's Team
 53 Gina Ricardo (Aus) Sydney Uni-Staminade                    01:18
 54 Evy Kuijpers (Ned) CCC-Liv                                 01:20
 55 Amanda Jamieson (NZl) Vantage New Zealand National Team
 56 Maria Jose Vargas Barrientos (CRc) Swapit Agolico
 57 Sarah Roy (Aus) Mitchelton-Scott
 58 Ashlee Ankudinoff (Aus) Specialized Women's Racing
 59 Lizbeth Yareli Salazar Vazquez (Mex) Astana Women's Team
 60 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini
 61 Victoire Berteau (Fra) Doltcini-Van Eyck Sport
 62 Agnieszka Skalniak (Pol) CCC-Liv                           01:25
 63 Nicole Steigenga (Ned) Bepink
 64 Anet Barrera Esparza (Mex) Swapit Agolico                  01:27
 65 Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo
 66 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo
 67 Lauretta Hanson (Aus) Trek-Segafredo                       01:40
 68 Emily Watts (Aus) Sydney Uni-Staminade                     01:45
 69 Jessica Mundy (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki           02:08
 70 Gillian Ellsay (Can) Rally UHC Cycling
 71 Abigail Mickey (USA) Rally UHC Cycling                     02:18
 72 Anisha Vekemans (Bel) Doltcini-Van Eyck Sport              02:55
 73 Nicola Macdonald (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki        02:58
 74 Tereza Medvedova (Svk) Bepink                              03:03
 75 Maria Apolonia Van 'T Geloof (Ned) Ale Cipollini           03:12
 76 Josie Talbot (Aus) Team UniSA-Australia                    05:10
 77 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink                              10:17
 78 Rachele Barbieri (Ita) Bepink                              11:57
 79 Anya Louw (Aus) Team UniSA-Australia                       14:28
 80 Jessica Raimondi (Ita) Ale Cipollini                       18:18
DNF Jenny Pettenon (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki
DNF Jeydy Pradera Bernal (Cub) Astana Women's Team
DNF Bryony Van Velzen (Ned) Doltcini-Van Eyck Sport
DNS Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC-Liv

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott                     9:24:48
  2 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott                        00:49
  3 Krista Doebel-Hickok (USA) Rally UHC Cycling               00:55
  4 Rachel Neylan (Aus) Team UniSA-Australia
  5 Jaime Gunning (Aus) Specialized Women's Racing             01:09
  6 Alison Jackson (Can) Team Tibco-Silicon Valley Bank        01:12
  7 Lauren Stephens (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank       01:34
  8 Taryn Heather (Aus) Specialized Women's Racing             01:37
  9 Emily Roper (Aus) Team UniSA-Australia                     01:52
 10 Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo                           01:54
 11 Lauren Kitchen (Aus) Team UniSA-Australia                  02:19
 12 Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott                         02:21
 13 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team     02:46
 14 Niamh Fisher-Black (NZl) Vantage New Zealand National Team 03:00
 15 Katia Ragusa (Ita) Bepink                                  03:07
 16 Elizabeth Stannard (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki      03:10
 17 Matilda Raynolds (Aus) Specialized Women's Racing          03:21
 18 Shannon Malseed (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank
 19 Grace Anderson (NZl) Vantage New Zealand National Team     03:27
 20 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo
 21 Tetiana Riabchenko (Ukr) Doltcini-Van Eyck Sport           03:29
 22 Jessica Pratt (Aus) Sydney Uni-Staminade                   03:31
 23 Georgia Whitehouse (Aus) Sydney Uni-Staminade              03:39
 24 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women's Team                   03:56
 25 Kirsty Mccallum (NZl) Vantage New Zealand National Team
 26 Letizia Paternoster (Ita) Trek-Segafredo                   04:05
 27 Romy Kasper (Ger) Ale Cipollini                            04:27
 28 Sara Bergen (Can) Rally UHC Cycling                        04:31
 29 Elyse Fraser (NZl) Vantage New Zealand National Team       04:32
 30 Sharlotte Lucas (NZl) Team Tibco-Silicon Valley Bank       04:35
 31 Jesse Vandenbulcke (Bel) Doltcini-Van Eyck Sport           04:37
 32 Georgia Williams (NZl) Mitchelton-Scott                    04:46
 33 Anna Booth (Aus) Sydney Uni-Staminade
 34 Eri Yonamine (Jpn) Ale Cipollini                           04:59
 35 Elena Pirrone (Ita) Astana Women's Team                    05:09
 36 Alice Cobb (GBr) Team Tibco-Silicon Valley Bank            05:20
 37 Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo                          05:38
 38 Veronica Lebedev (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki        05:41
 39 Amanda Jamieson (NZl) Vantage New Zealand National Team    05:52
 40 Marie Soleil Blais (Can) Astana Women's Team               06:00
 41 Nadia Quagliotto (Ita) Ale Cipollini                       06:11
 42 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton-Scott                        06:37
 43 Paola Andrea Mu?oz Grandon (Chi) Swapit Agolico            06:44
 44 Deborah Paine (NZl) Vantage New Zealand National Team      06:53
 45 Ashlee Ankudinoff (Aus) Specialized Women's Racing         07:02
 46 Gina Ricardo (Aus) Sydney Uni-Staminade                    07:19
 47 Amy Cure (Aus) Specialized Women's Racing                  07:35
 48 Sarah Roy (Aus) Mitchelton-Scott                           07:55
 49 Andrea Ramírez Fregoso (Mex) Swapit Agolico                08:12
 50 Valerie Demey (Bel) CCC-Liv                                08:38
 51 Heidi Franz (USA) Rally UHC Cycling                        08:42
 52 Jessica Mundy (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki           08:55
 53 Anet Barrera Esparza (Mex) Swapit Agolico                  09:01
 54 Riejanne Markus (Ned) CCC-Liv                              09:20
 55 Emily Watts (Aus) Sydney Uni-Staminade                     09:43
 56 Lauretta Hanson (Aus) Trek-Segafredo                       09:44
 57 Rebecca Wiasak (Aus) Team UniSA-Australia                  09:47
 58 Evy Kuijpers (Ned) CCC-Liv                                 09:51
 59 Lizbeth Yareli Salazar Vazquez (Mex) Astana Women's Team   09:53
 60 Victoire Berteau (Fra) Doltcini-Van Eyck Sport             10:16
 61 Jeanne Korevaar (Ned) CCC-Liv                              10:24
 62 Maria Jose Vargas Barrientos (CRc) Swapit Agolico          10:36
 63 Agnieszka Skalniak (Pol) CCC-Liv                           11:05
 64 Ella Bloor (Aus) Specialized Women's Racing                11:40
 65 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                          11:49
 66 Nicole Steigenga (Ned) Bepink                              12:02
 67 Nicola Macdonald (Aus) Gusto Stepfwd Kom p/b Suzuki        12:33
 68 Jannie Milena Salcedo Zambrano (Col) Swapit Agolico        12:45
 69 Josie Talbot (Aus) Team UniSA-Australia                    14:50
 70 Gillian Ellsay (Can) Rally UHC Cycling                     14:53
 71 Abigail Mickey (USA) Rally UHC Cycling                     18:11
 72 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico           18:45
 73 Tereza Medvedova (Svk) Bepink                              21:19
 74 Anya Louw (Aus) Team UniSA-Australia                       22:26
 75 Daniela Da Conceica Reis (Por) Doltcini-Van Eyck Sport     22:36
 76 Maria Apolonia Van 'T Geloof (Ned) Ale Cipollini           22:40
 77 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink                              23:59
 78 Anisha Vekemans (Bel) Doltcini-Van Eyck Sport              24:32
 79 Rachele Barbieri (Ita) Bepink                              26:06
 80 Jessica Raimondi (Ita) Ale Cipollini                       38:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: