Przełajowe mistrzostwa Polski 2019. Krystowiak i Łuków najlepszymi młodzikami

W Strzelcach Krajeńskich rozpoczęły się dziś mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Pierwsze medale rozdane.

PEŁNE WYNIKI - DZIEŃ 1

Po piętnastu latach przerwy walka o medale przełajowych mistrzostw Polski powróciła do Strzelec Krajeńskich, miasta niezwykle mocno wpisującego się w polską tradycję "błotniactwa". W sobotę w szranki stanęli mastersi, amatorzy oraz przedstawiciele najmłodszego pokolenia czyli żacy i żakinie oraz młodzicy i młodziczki.

Po piątkowym mrozie, który przetoczył się przez Polskę, nie było dziś już raczej śladu. Temperatura oscylująca w okolicy zera sprawiła, że trasie miejscami bliżej było raczej do błotnego grzęzawiska.

Zgdonie z programem od rana na starcie stawały kolejne grupy mastersów. W swoich kategoriach triumfowali: Dariusz Hlek, Grzegorz Repiński, Marek Witkiewicz, Waldemar Banasiński, Edward Natkaniec, Szczepan Paszek, Rafał Chmiel, Andrzej Kaiser i Marta Balcerzak. Następnie do walki ruszyli amatorzy. Tu wśród panów triumfował Paweł Szczepaniak przed bratem Kacprem i Piotrem Rzeszutkiem. Wśród pań najszybsza była Cecylia Czartoryska przed Edytą Kuleszą i Justyną Wróblewską.

Następnie przyszła pora na wyścig żaków, a następnie żakiń. U chłopaków wygrał Kacper Mizuro przed Bartoszem Urbankiem i Adamem Sapieją. Z kolei u dziewczyn na najwyższym stopniu podium stanęła Gabriela Kaczmarczyk, pokonując Julię Wypich i Maje Tułacz.

Ostatnie dwa komplety medali czekały w sobotę na młodzików i młodziczki. Najlepszym z 48 zawodników w wieku 13-14 lat był Jan Łuków, po którym linię mety przekroczył Jakub Klimpel i Ksawery Adaszak. Po złoto wśród młodziczek sięgnęła Zofia Krystkowiak, a podium dopełniły Kinga Marek i Joanna Myskus.

Zapowiedź Przełajowych Mistrzostw Polski 2019

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: