10-osobowy skład Wibatech Merx na sezon 2019

W 10-osobowym składzie rozpocznie nowy sezon startów drużyna Wibatech Merx.

O 4 zawodników mniej liczy, przynajmniej na chwilę obecną, skład drużyny Wiesława Ciasnochy na zbliżający się wielkimi krokami sezon 2019.

Istniejąca od 2013 roku drużyna przeszła spore roszady kadrowe na przestrzeni ostatnich miesięcy, jednak nawet w mniej licznym gronie powinni stanowić mocne ogniwo polskiego peletonu w nowym roku. Istotną zmianą jest również pożegnanie się z firmą 7R, która była jednym ze sponsorów tytularnych przez dwa ostatnie lata.

Jesienią z ekipą Wibatech Merx pożegnali się Jacek Morajko, Adrian Honkisz, Jarosław Marycz, Bartosz Warchoł, Jakub Sitarz, Jakob Roithmeier oraz Sylwester Janiszewski i Norbert Banaszek. Wiadomo już, że dwaj ostatni kontynuować będą swoje kariery w ekipach Voster ATS i Hurom. Pozostała część kolarzy zakończyła zaś kariery bądź pozostaje w trakcie poszukiwań nowych drużyn.

Po odejściu aż 8 z 14 członków Wibatechu pozostało sporo wolnych wakatów, jednak Ciasnocha zdecydował się na zapełnienie tylko połowy miejsc. Jak informowaliśmy już wcześniej, do zespołu dołączyli Paweł Cieślik (wcześniej CCC Sprandi Polkowice), Piotr Konwa (Elkov-Author), Michał Podlaski (Voster ATS) oraz młody Ukrainiec Anatoly Budyak (Lviv Cycling Team).

Z Wiesławem Ciasnochą w dalszym ciągu współpracować będą Maciej Paterski, Grzegorz Stępniak, Marceli Bogusławski, Kacper Kistowski, Wojciech Sykała oraz Marek Rutkiewicz.

Martyna Maria Kobylińska

Zobacz komentarze

 • Kistowski? co to za kolarz? Marycz, Warchoł o niebo lepsi i z doświadczeniem. duży błąd Wibatechu. będzie im brakować ludzi do roboty.

 • Ale po co duża liczba pomocników w polskim peletonie?
  Niemal rok w rok okazuje się, że najliczniejsze grupy nie są w stanie dogonić kilku uciekających kolarzy. Ciesli, Rutkiewicz i Paterski mogą sobie nawzajem od czasu do czasu bidon podać i to powinno wystarczyć na wygrywanie w polskim peletonie.

  • w polskim może, jak startujesz raz w miesiącu, ale jak drużyna ma ambicje międzynarodowe i startuje poza granicami kraju parę razy w miesiącu to za mało. A z takimi zawodnikami jak Patera czy Cieślik jazda tylko w Polsce to marnotrawienie potencjału...

   • Po pierwsze - warto zajrzeć w kalendarz, by wiedzieć, że w Polsce ściganie nie odbywa się raz w miesiącu. Okres kluczowych startów na naszym podwórku kumuluje się właściwie w 3 miesiącach (maj-lipiec). I wówczas wyścigi są jeden po drugim.

    Po drugie - Wibatech od początku swojego istnienia bazuje na startach polskich (co nie znaczy, że nie międzynarodowych) i raczej im z tym dobrze. Nigdy nie słyszałam, aby zespół miał inne, "wyższe" cele. Drużyna pana Ciasnochy to trzecia dywizja całkiem dobrze odnajdująca się na poziomie wyścigów 2. kategorii, rozgrywanych w środkowo-wschodniej Europie, czego potwierdzeniem są jej wyniki.

    Po trzecie - na podstawie pierwszego i drugiego sądzę, że 10-osobowy skład może być wystarczający. Biorąc pod uwagę, że na większości wyścigów, w których ekipa bierze udział, można wystawiać 6-osobowe składy, pozostaje bezpieczny margines. Drugi skład nie jest im raczej potrzebny, o ile nie zamierzają zmieniać kalendarza startów (nic takiego nie słyszałam póki co).

Comments are closed.

Share
Opublikowane przez
Martyna Maria Kobylińska

Recent Posts

[Aktualizacja] Tour de France 2019. Rohan Dennis wycofał się. Ekipa zaskoczona

Rohan Dennis (Bahrain-Merida) wycofał się z Tour de France. Problem w tym, że nie wiadomo, dlaczego Australijczyk zrezygnował przed etapem…

18 lipca 2019, 18:13 18:13

Tour de France 2019: etap 13 – przekroje/mapki

Zapowiedź 13. etapu Tour de France. 19 lipca: Pau – Pau (27,2 km; jazda indywidualna na czas). (więcej…)

18 lipca 2019, 17:18 17:18

Tour de France 2019: etap 12. Simon Yates najlepszy z ucieczki

Simon Yates (Mitchelton-Scott) wygrał w Bagnères-de-Bigorre dwunasty odcinek Tour de France. (więcej…)

18 lipca 2019, 17:09 17:09

Tour de France od medialnej kuchni

O dziennikarskiej logistyce, jedzeniu i wywiadach. Jak pracuje się na Tour de France? (więcej…)

18 lipca 2019, 14:30 14:30

Prezentacja La Course by Le Tour de France 2019

W piątek najlepsze zawodniczki świata zmierzą się na pagórkowatej trasie wokół Pau. La Course by Le Tour de France prestiżem…

18 lipca 2019, 13:44 13:44

Oficjalnie. Chris Froome zwycięzcą Vuelta a Espana 2011

Chris Froome został oficjalnie zwycięzcą Vuelta a Espana z 2011 roku. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) wykreśliła z listy wyników Juana…

18 lipca 2019, 09:39 09:39