Patrick Bevin i Georgia Williams mistrzami Nowej Zelandii w jeździe na czas

Patrick Bevin

Patrick Bevin (CCC Team) i Georgia Williams (Mitchelton-Scott) w sezonie 2019 reprezentowali będą barwy Nowej Zelandii podczas wyścigów jazdy na czas.

Bevin w pierwszym starcie w barwach polskiej grupy CCC Team wywalczył złoto krajowego czempionatu. 27-latek na 40-kilometrowej trasie w miejscowości Napier zdeklasował konkurentów. Drugi Hamish Bond stracił 1:52, a trzeci Hayden McCormick 2:04.

To pierwsze zwycięstwo kolarza polskiej grupy WorldTour, która działalność oficjalnie rozpoczęła z dniem 1 stycznia. Dla Bevina to drugi tytuł mistrza kraju, poprzednio złoto w tej konkurencji zdobył w roku 2016.

Złoto w wyścigu elity kobiet dla grupy Mitchelton-Scott zdobyła za to Georgia Williams, pokonując na 20-kilometrowym odcinku o 11 sekund Rushlee Buchanan i o 1:50 Holly Edmondston.

W zmaganiach na wschodnim wybrzeżu Wyspy Północnej rozdano także medale w kategorii młodzieżowej. Najlepszym orlikiem został James Fouche, który pokonał Bena Hamiltona i Keesa Duyvesteyna. W gronie orliczek Jenna Merrick wykręciła lepszy rezultat od Georgii Christie i Libby Arbrucke.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Wilinski

  4 stycznia 2019, 15:51 o 15:51

  Drugi Nowozelandczyk z World Touru George Bennett (Team Jumbo-Visma) był 4 i stracił 2:09.

  • reko

   4 stycznia 2019, 17:12 o 17:12

   to dobrze, Bevin przyda się na TdF i tam zobaczymy pewnie taki skład, który pozwoli GvA zdobyć żółtą koszulkę, czyli GvA i paru dobrych czasowców. Btw. Bennet akurat nie jest za dobrym czasowcem.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: