KS "Pogoń" Puławy stracił głównego sponsora

kolarz w koszulce Pogoni Mostostal Puławy

Grupa Mostostal Puławy po 24 latach zakończyła współpracę z klubem "Pogoń" Puławy.

W piśmie podpisanym przez prezesa zarządu Tadeusza Rybaka poinformowano, że z dniem 1 stycznia 2019 r. Grupa zaprzestaje wspierać klub finansowo i rzeczowo.

Powodem takiej decyzji jest trudna sytuacja finansowa spółek Grupy Mostostal Puławy oraz wciąż nieuregulowany dług w wysokości blisko 9 mln zł, z tytułu wykonania budowy Toru Kolarskiego w Pruszkowie.

Biorąc pod uwagę, że zadłużenie PZKolu. względem Mostostalu Puławy S.A. powstało w 2009 roku, a prawomocny wyrok zasądzający na rzecz Mostostalu zaległe wynagrodzenie wraz z odsetkami zapadł w grudniu 2016 r., jesteśmy zdruzgotani podejściem zarządu tej organizacji jak i Ministerstwa Sportu do naszej spółki. (...) Jesteśmy rozczarowani postawą PZKol. i jego kolejnych zarządów, które doprowadziły do obecnej sytuacji. Równocześnie jesteśmy rozgoryczeni postawą kolejnych Ministrów Sportu, którzy nie angażują się w ostateczne rozwiązanie problemu

 - czytamy w piśmie.

KS "Pogoń" Mostostal Puławy jest jednym z najlepszych młodzieżowych klubów kolarskich w kraju, wielokrotnym klubowym mistrzem Polski, który wychował takich kolarzy jak Daniel Staniszewski, Filip Maciejuk i Michał Podlaski.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Obserwator

    3 stycznia 2019, 19:33 o 19:33

    Pozostaje jedno pytanie: czy egzekucja komornicza odbędzie się przed czy po MŚ?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: