Jeden cel, dwie drogi

Chris Frome w koszulce ody Paint 4.2b Speedsuit

Wiemy już, że Chris Froome i Geraint Thomas zmierzą się ze sobą na trasie tegorocznego Tour de France. Ten pierwszy chce dołączyć do największych, po raz piąty triumfując w "Wielkiej Pętli", drugi twierdzi, że będzie gotowy do obrony tytułu.

Obaj liderzy Team Sky do docelowej imprezy przygotowywać się będą innym tokiem startowym. Froome sezon rozpocznie w Tour of Columbia, następnie przeskoczy na UAE Tour, gdzie spotka Michała Kwiatkowskiego. W planach jest na początku maja Tour de Yorkshire oraz w czerwcu, tu ponownie z "Kwiato", Criterium du Dauphine.

Chciałbym częściej występować w Anglii. Kiedy kilka lat temu w Yorkshire gościł Tour de France atmosfera była fantastyczna. Wyścig z każdym rokiem rośnie i mam nadzieję teraz go poznać

 - powiedział "Frumi" o Tour de Yorkshire.

Thomas w pierwszych dniach lutego zawita na Volta a Valenciana, nie pominie Tirreno-Adriatico, a na Kwiatkowskiego najprawdopodobniej wpadnie podczas Itzulia Basque Country i ardeńskich klasyków. W czerwcu zaznaczył sobie Tour de Suisse.

Po moim ubiegłorocznym debiucie w Liege polubiłem ten klasyk, więc chciałbym tam powrócić. Wcześniej być może pojadę w Kraju Basków, a następnie zaliczę Amstel Gold i Strzałę Walońską. To się jeszcze wyjaśni

 - stwierdził "G".

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: