Gazprom-RusVelo ściąga Menchova i Petrova

Denis Menchov oraz Evgeni Petrov zostali nowymi dyrektorami sportowymi w drużynie Gazprom-RusVelo.

Ta regularnie goszcząca w ostatnim czasie w Tour de Pologne pro-kontynentalna ekipa menadżera Renata Khamidulin po tym, jak Katusha-Alpecin na dobre zarejestrowała się w Szwajcarii, została jedynym rosyjskim teamem w pierwszej oraz drugiej dywizji.

W składzie Gazprom-RusVelo na sezon 2019 nie znajdziemy żadnego kolarza spoza Rosji. Rozmowy kierownictwa z Menchovem oraz Petrovem w sprawie możliwej współpracy trwały długo.

W rosyjskim kolarstwie doszło do zmiany wart, mamy  nową generację, za którą to jesteśmy również współodpowiedzialni. Przez ostatnie dwa lata zredukowaliśmy średnią wieku naszych zawodników, odmłodziliśmy skład. Pracujemy z młodymi, dlatego też potrzebujemy specjalistów

– tłumaczył Khamidulin.

40-letni Menchov karierę zakończył w barwach Katusha w 2013 roku, wcześniej reprezentował Banesto, Rabobank oraz Geox-TMC. Wygrał Vuelta a Espana (2007) oraz Giro d’Italia (2009). W lipcu 2014 roku Międzynarodowa Unia Kolarska poinformowała, że Menchov został zawieszony na dwa lata ta z powodu anomalii w paszporcie biologicznym, jego nazwisko skreślono z klasyfikacji generalnej Tour de France za lata 2009, 2010 oraz 2012. W 2009 roku zarzucano mu kontakty z wiedeńską kliniką Humanplasma, gdzie przetaczano krew.

Jego rówieśnik Petrov związany był z Mapei, iBanesto.com, Seaco/Lampre, Tinkoff Credit Systems, Katusha, Astaną oraz Saxo-Tinkoff. Jest byłym mistrzem świata juniorów na czas i we wspólnym (2000) oraz zwycięzcą etapu Giro (2010) do L’Aquila. Znalazł się na celowniku prokuratury w Padwie (2014), która badała klientów Michele Ferrariego.

Skład Gazprom-RusVelo na sezon 2019:

Ildar Arslanov, Igor Boev, Nikolay Cherkasov, Alexander Evtushenko, Evgeny Kobernyak, Vlad Kulikov, Alexander Kulikovskiy, Alexey Kurbatov, Stepan Kurianov, Stash Mamyr, Denis Nekrasov, Artem Nych, Alexander Porsev, Petr Rikunov, Ivan Rovny, Alexey Rybalkin, Evgeny Shalunov, Sergey Shilov, Alexander Vlasov, Anton Vorobyev

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: