Riccardo Zoidl kolarzem CCC Team

Riccardo Zoidl

Były mistrz Austrii w wyścigu ze startu wspólnego, Riccardo Zoidl wraca w 2019 roku do UCI WorldTour jako kolarz CCC Team – ogłosił dyrektor generalny ekipy, Jim Ochowicz.

Zoidl, który wcześniej ścigał się m.in. w barwach Trek-Segafredo (od 2014 do 2016) dołączył do zespołu podczas przedsezonowego zgrupowania w hiszpańskiej Denii.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy powitać Riccardo Zoidla w CCC Team. Gdy otworzyła się możliwość zakontraktowania nowego zawodnika, Riccardo był naszym pierwszym wyborem. Zaimponował nam swoimi wynikami z ostatniego sezonu oraz doświadczeniem z WorldTouru. Riccardo to dwukrotny mistrz Austrii ze startu wspólnego, były mistrz kraju w jeździe na czas, triumfator swojego narodowego wyścigu, Tour of Austria z 2013 roku i zwycięzca tegorocznego Czech Cycling Tour. Ma się zatem czym pochwalić, a do tego dochodzą też starty w Wielkich Tourach

– powiedział Ochowicz.

Cieszymy się, że możemy pomóc Riccardo wrócić do najwyższej dywizji oraz szczytowej formy. Jego umiejętność jazdy po górach będzie bardzo wartościowa dla naszego zespołu, szczególnie w tygodniowych wyścigach etapowych zaliczanych do UCI WorldTour. Riccardo był obecny na naszym zgrupowaniu, mógł się zintegrować z ekipą oraz zaplanować program startów na sezon 2019.

30-letni Zoidl jest wdzięczny za możliwość dołączenia do CCC Team i powrotu na najwyższy szczebel zawodowego kolarstwa, po dwóch latach ścigania w grupie kontynentalnej.

To jest jeden z najlepszych prezentów świątecznych jaki mogłem otrzymać. Byłem bardzo zaskoczony, gdy dostałem telefon i propozycję przejścia do CCC Team. Jest to dla mnie szansa, której nie mogę zmarnować. Jestem bardzo zmotywowany, by pokazać się z jak najlepszej strony i wdzięczny za to miejsce w zespole. Postaram się pokazać, że na nie w pełni zasługuję i zrobię wszystko co w mojej mocy, by godnie reprezentować CCC Team.

Gdy poprzednio byłem w WorldTour popełniłem pewne błędy. Jeśli tylko wyciągnę z nich odpowiednie wnioski, to myślę, że znów będę w stanie odnosić duże sukcesy – zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, wspierając lidera.

Austriak ostatnie dwa sezony reprezentował kontynentalny zespół turecki Felbermayr - Simplon Wels. Oprócz zwycięstwa w Czechach był 5. w Int. Österreich-Rundfahrt (2.1), 16. w Tour of the Alps (2.HC), 2. w Oberösterreichrundfahrt (2.2) i wygrał Le Tour de Savoie Mont Blanc (2.2).

Zgodnie z polityką drużyny, szczegóły kontraktu nie są ujawniane.

5 Comments

 1. Japan

  24 grudnia 2018, 11:28 o 11:28

  No to CCC będzie widoczne w tygodniówkach. Zoidl powinien dać rade powalczyć o top 10 np.Paryż-Nicea, Volta a Catalunya, Tour de Pologne.

 2. reko

  25 grudnia 2018, 00:54 o 00:54

  Fajnie,tylko ciekawe kto dalej i czy kogolewiek jeszcze zakontraktuja.

 3. Karol

  25 grudnia 2018, 11:45 o 11:45

  To chyba do CCC Development, taki 30 letni junior to za młody do CCC Team.

  • reko

   25 grudnia 2018, 13:04 o 13:04

   chyba musisz zostać kolarskim menago i może kiedyś gdzieś w połowie lipca uda Ci się zebrać skład na miarę wielkich GT....wiesz jakie były realia i że wszyscy byli praktycznie już związani więc kogo mieli dokoptować Może dojdzie jeszcze Cieślik, Patera, wolny jest jeszcze młody Roson, ale to i tak wszystko łatanie dziury

 4. Bruno

  26 grudnia 2018, 08:32 o 08:32

  Czy możemy "wrzucić na większy luz" sama ekipa mówi, że ten sezon będzie na przetrwanie i rozwój, a już się zaczęło walenie w bęben i dmuchanie w biało-czerwony balon. Po za tym CCC szczególnie w tym roku nie pokazało rewelacji na poziomie PC więc nie oczekujmy cudów i w WT.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: