Tosh van der Sande zawieszony przez Lotto Soudal

Belgijska grupa Lotto Soudal poinformowała o pozytywnym teście antydopingowym u Tosha van der Sande'a. 28-latek został przyłapany podczas Sześciu Dni Gandawy.

Zespół WorldTour w komunikacie potwierdził, że ścigający się w jego barwach od 2012 roku Van der Sande został poinformowany o pozytywnym wyniku badania antydopingowego, które przeprowadzono podczas torowej sześciodniówki w Gandawie (12-18 listopada).

Van der Sande i jego partner Jasper De Buyst zmagania zakończyli na drugim miejscu, za duetem Iljo Keisse-Elia Viviani.

Według komunikatu zespołu substancja, która wywołała pozytywny test u 28-latka, występuje w sprayu Sofrasolone i dozwolona jest w trakcie rywalizacji, acz jej użycie zgłosić należy przy kontroli.

Lotto Soudal nie podało czy Van der Sande zgłosił użycie substancji. Zespół poinformował za to, że Belg został zawieszony do wyjaśnienia sprawy w procesie prowadzonym przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. reko

  20 grudnia 2018, 17:11 o 17:11

  a to gapa....nie zgłosił więc dostanie bana i do jednego wora go razem z koksiarzami. Te przepisy są chore, ale w statystykach WADY kolejny numer przybędzie.

 2. zulu

  20 grudnia 2018, 21:02 o 21:02

  Chora WADA dopuszcza do wyczynowego sportu chorych ludzi. Jak właściwie określić takie podejście że jakaś substancja jest zabroniona ale dozwolona w przypadku zgłoszenia?
  Jedno jest pewne. Kolarze (oczywiście nie tylko) wciągają masę chemii. To niewidoczne dla nas chemiczne wspomaganie jest bardzo istotną częścią rywalizacji. Gdzie najgorsze jest że my nic nie widzimy, gdyż te dane są utajnione, co daje pole do najróżniejszych manipulacji, oszustw itd.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: