Jakub Mareczko poprowadzi CCC Team w Tour Down Under

Jakub Mareczko

Jakub Mareczko poprowadzi CCC Team w otwierającym kalendarz WorldTour wyścigu Santos Tour Down Under (15-20 stycznia 2019).

Mareczko spędził cztery ostatnie sezony w barwach Willier-Trestina. Podczas tego okresu zebrał ponad 40 zwycięstw, ale nie są to osiągnięcia najwyższego kalibru. 24-latek wygrał 18 etapów Tour of Taihu Lake, siedem Tour of Hainan, sześć Tour du Maroc oraz po trzy na Tour of Qinghai Lake i Tour de Langkawi.

W większych wyścigach nie potrafił się przełamać. Jego największe sukcesy w Europie to dwa 2. miejsca na etapach Giro d'Italia.  Mareczko w nowej drużynie zamierza wskoczyć na wyższy poziom, ze wsparciem CCC chce sięgać po etapowe triumfy na największych wyścigach świata. 

Teraz jestem w lepszym zespole i mam nadzieję, że lepiej sobie poradzę w większych wyścigach. Nie wiem jak to będzie wyglądać, ale chcę powalczyć z najlepszymi sprinterami na świecie

 - powiedział Mareczko, który nie określił swoich planów na nadchodzący sezon.

Australijski wyścig będzie premierowym startem Mareczki w nowych barwach. W pierwszym historycznym wyścigu nowej ekipy oczekiwania nie będą wielkie, ale Włoch pochodzący z Polski od razu dostanie dużą szansę pokazania swoich umiejętności. 

W sprintach chłopaki popracują na mnie. W moim pociągu będą Fran Ventoso i Szymon Sajnok  Mam nadzieję, że zdołam odnieść zwycięstwo

 - dodał w rozmowie z "Cyclingnews".

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

 1. Yev

  21 grudnia 2018, 08:21 o 08:21

  Cóż - jeśli Mareczko rzeczywiście gubi sie nawet na wiaduktach, to w Australii nie widac ani jednego etapu, na którym mógłby dotrzeć w peletonie do mety.
  Albo się poprawił, albo może jakieś szanse dla Sajnoka?

  • TomAsz

   21 grudnia 2018, 09:39 o 09:39

   Szanse są.

  • reko

   21 grudnia 2018, 22:43 o 22:43

   no w giro ładnie się pokazał więc poczekajmy...

 2. PatrykPL

  21 grudnia 2018, 11:47 o 11:47

  Słabo widzę popisy tego pana.

 3. fallen

  21 grudnia 2018, 15:22 o 15:22

  W pomarańczowo-czarnym bedzie szybszy...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: