Torowy Puchar Świata 2018/2019 #4. Buchli najlepszy w keirinie, Wild w omnium

Między innymi Holendrzy Matthijs Buchli i Kirsten Wild stanęli na podiach w drugim dniu Torowego Pucharu Świata w Londynie.

Podczas sobotnich sesji 4. rundy Torowego Pucharu Świata, który gości na welodromie Lee Valley Veloprk w Londynie, na kolarzy czekały cztery komplety medali. Panowie rywalizowali w keirinie i madisonie, zaś panie w sprincie indywidualnym i omnium.

PEŁNE WYNIKI – keirin M
PEŁNE WYNIKI – madison M

W keirinie, w którym zawodnicy rozprowadzani są przez charakterystyczne derny, triumfował Holender Matthijs Buchli z Beat Cycling Club. Nie miał on problemów, by w finałowym biegu pokonać Malezyjczyka Mohda Awanga i swojego klubowego kolegę Theo Bosa. Jedyny Polak w stawce, Krzysztof Maksel, nie zakwalifikował się do 1. rundy i zakończył rywalizację na 13. pozycji.

Z kolei 7. miejsce zajął nasz duet Wojciecha Pszczolarskiego i Daniela Staniszewskiego w męskim madisonie. Tutaj po złoto sięgnęli Duńczycy przed Brytyjczykami i Hiszpanami.

PEŁNE WYNIKI – sprint indywidualny K
PEŁNE WYNIKI – omnium K

Najlepszą sprinterką londyńskiej odsłony Pucharu Świata okazała się z kolei Australijka Stephanie Morton. W decydującym wyścigu okazała się ona szybsza od Niemki Emmy Hinze. Miejsca na podium dopełniła Holenderka Laurine van Riessen. Polki – Urszula Łoś i Julita Jagodzińska – zajęły dalsze miejsca (kolejno 16. i 30.).

Polek zabrakło zaś na starcie omnium. W zmaganiach pań w torowym wieloboju triumfowała Kirsten Wild. Holenderska multimedalistka wyprzedziła o 6 punktów Amerykankę Jennifer Valente, a trzecie miejsce wywalczyła Kanadyjka Allison Beveridge.