Tom Dumoulin wybrał Giro d’Italia

Tom Dumoulin

Tom Dumoulin podjął decyzję. Lider grupy Sunweb w sezonie 2019 celuje w zwycięstwo w Giro d’Italia.

Holender w 2017 roku wygrał majowy Wielki Tour, a w ostatniej edycji został pokonany tylko przez Chrisa Froome’a (Team Sky).

Dumoulin zamierzał w 2019 postawić na Tour de France, jednak po prezentacji tras obu wyścigów, zmienił zdanie. Trzy niełatwe czasówki i tylko pięć etapów wysokogórskich w Italii przechyliły szalę.

Długo mieliśmy w głowie Tour, ale przyszłoroczna trasa Giro jest piękna. Kocham Włochy i wyścig, więc jednak skupię się na Giro

 - powiedział.

Dumoulin decyzję co do udziału w Tourze podejmie po zakończeniu „Corsa Rosa”.

Przygotowania do Giro d'Italia zapowiedzieli już również Vincenzo Nibali, Simon Yates, Rafał Majka, Alejandro Valverde, Egan Bernal, Richard Carapaz, Miguel Angel Lopez i Ilnur Zakarin.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Anderis

  16 grudnia 2018, 11:03 o 11:03

  Trochę zaskakująca informacja. Giro już wygrał, więc logicznym byłoby spróbować wygrać Tour, póki jest u szczytu kariery, szczególnie, że patrząc na jego zeszłoroczną formę, wygrana w Tourze wydawałaby się jak najbardziej możliwa przy skupieniu się na tym wyścigu.
  No ale patrząc na ilość ITT w przyszłorocznej Wielkiej Pętli, można tę decyzję zrozumieć.

 2. reko

  16 grudnia 2018, 18:55 o 18:55

  szanse na wygranie Giro większe niż TdF...tutaj chociaż SKY nie rozwali systemu.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: