Giro d'Italia i Tour de France w programie Vincenzo Nibalego

Vincenzo Nibali z wywalonym jęzorem na Poggio

Vincenzo Nibali podczas prezentacji grupy Bahrian-Merida przed sezonem 2019, ogłosił, że wystartuje zarówno w Giro d'Italia, jak i Tour de France.

34-latek zaznaczył przy tym, że na pierwszym miejscu postawi walkę o trzecie zwycięstwo w "Corsa Rosa".

Spróbuję jak najlepiej przygotować się do Giro, a później zobaczymy ile pozostanie mi sił na Tour. We Francji pragnę również dobrze wypaść, zabierzemy tam bardzo silny skład

 - powiedział.

"Rekin z Mesyny" wygrał Giro w 2013 i 2016 roku, a w zeszłym roku wyścig ukończył za Tomem Dumoulinem i Nairo Quintaną. W ostatnim sezonie postawił na Tour, gdzie upadł na Alpe d'Huez, doznając bolesnej kontuzji kręgosłupa.

Nibali rozpocznie sezon na początku lutego w Volta a la Comunitat Valenciana (6-10 lutego), następnie zaliczy UAE Tour (25 lutego-2 marca), Tirreno-Adriatico (13-19 marca) i Mediolan-San Remo (23 marca). Tam przyjdzie mu bronić tytułu.

Giro d’Italia poprzedzą przygotowania na wysokości, Tour of the Alps (22-26 kwietnia) i Liege-Bastogne-Liege (28 kwietnia). Później prawdopodobnie przerwa na odpoczynek i wyjazd do Brukseli na Tour de France.

Mam już doświadczenie z Giro i Touru, to najtrudniejsza kombinacja. Giro-Vuelta i Tour-Vuelta są wyraźnie łatwiejsze. Postaramy się wyciągnąć wnioski z wcześniejszych doświadczeń, ale wiele zależy od tego, ile energii kosztować mnie będzie Giro

 - dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: