McLaren wchodzi do grupy Bahrain-Merida

Copeland i Nibali

McLaren Technology Group podpisała długoletnią umowę partnerską z worldtourowym zespołem Bahrain-Merida.

Brytyjczycy wniosą swoje know-how zdobyte w Formule 1. Partnerstwo skoncentruje się na trzech kluczowych obszarach: technologicznym, sportowym oraz handlowym. Na początek kierowany przez Duncana Bradleya specjalny zespół projektowy spędzi pierwszą połowę 2019 roku z Bahrain-Merida, aby rozpoznać obszary, w których McLaren może na coś się przydać grupie.

Przekażemy całą naszą wiedzę, aby pomóc zespołowi osiągnąć najwyższe cele. Istnieje wiele obszarów, w których możemy rozwijać pomysły i wnieść innowacje. Od aerodynamiki do komunikacji, od technologii do żywienia

 - powiedział przedstawiciel McLarena.

Zawiązane partnerstwo nie jest przypadkowe, gdyż oba podmioty znajdują się w rękach książąt z Bahrajnu. McLaren jest kontrolowany poprzez fundusz Mumtalakat, a grupa kolarska należy do Nassera bin Hamada Al Khalifa.

Menadżer Bahrain-Merida, Brent Copeland, widzi świetlaną przyszłość przed swoją ekipą.

To wspaniała rzecz dla kolarstwa, kto wie czy nie najbardziej ekscytująca w ostatniej dekadzie

 - stwierdził.

To nie pierwsze związki ikony Formuły 1 z kolarstwem. McLaren przed igrzyskami w Londynie współpracował z Team Sky i British Cycling, miał także wkład w opracowaniu roweru S-Works+McLaren Venge marki Specialized, na którym Mark Cavendish zdobył tytuł mistrza świata.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: