Allan Peiper: "powinni Gregowi na kolanach dziękować"

Greg Van Avermaet

Allan Peiper uważa, że tylko dzięki postawie Grega Van Avermaeta udało się uratować zespół BMC Racing, który od nowego sezonu zmieni nazwę na CCC Team.

Australijczyk sam odszedł z drużyny, wybierając posadę dyrektora sportowego w UAE Team Emirates. W rozmowie z "Het Laatste Nieuws" nie krył szacunku dla belgijskiego kolarza.

Powinni Gregowi na kolanach dziękować. Bez niego nie byłoby zespołu. Sponsorzy potrzebują lidera, bez niego CCC nie przejęłaby projektu. Mam wielki szacunek dla Grega, czekał cierpliwie, podczas gdy cała reszta zdążyła uciec z pokładu.

Peiper, który przez kilka lat współpracował z mistrzem olimpijskim, na pożegnanie podzielił się publicznie radą.

W przyszłym roku Van Avermaet będzie jedynym liderem w CCC. To ogromna szansa, ponieważ wokół niego wszystko się zacznie kręci. Tak, pojawi się presja, ale on sobie z tym poradzi. Chciałbym jednak powiedzieć, że powinien lepiej wybierać swoje cele. Greg lubi ścigać się, ale musi się od tego powstrzymać. Dla zespołu, a już na pewno w jego przypadku, liczą się tylko wielkie zwycięstwa. Musi odpuszczać mniejsze wyścigi.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: