UCI przykręca śrubę

Od nowego sezonu wideo-sędzia zagości podczas wszystkich wyścigów WorldTour i na wybranych imprezach z kalendarza Europe Tour. Wprowadzona w tym roku funkcja dotąd działała tylko na Grand Tourach, monumentach oraz mistrzostwach świata.

Międzynarodowa Unia Kolarska pod nowym prezydentem stara się położyć większy nacisk na przestrzeganie przepisów i zasadę "fair play". Nieprzypadkowo w zaktualizowanym na 2019 rok regulaminie znacznie przybyło różnych obostrzeń, a kary finansowe podniesiono tak by zaczęły boleć.

Polecam kolarzom, zespołom i organizatorom zapoznanie się ze zmianami w przepisach. W przeciwnym razie szybko dostaną paskudną i kosztowną niespodziankę

 - ostrzega w rozmowie z "Het Nieuwsblad" komisarz UCI Philippe Marien, dając jasny sygnał co do przyjętej polityki.

Przykładowo brak podpisu pod listą startową zacznie kosztować zawodnika 1000 franków szwajcarskich i odjęcie 20 punktów UCI. Ofiara za pozbycie się bidonu poza wyznaczoną do tego strefą śmieciową wyniesie 500 franków.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. autor tego komentarza

  4 grudnia 2018, 17:58 o 17:58

  ciekawy jestem tych stref śmieciowych na bidony - jak pod górę kolarz pobierze picie z motocykla, to za kaucją? Butelka zwrotna albo wcale? Bo raczej panowie na motocyklach nie będą ogłaszali "dopij teraz bo koniec strefy wyrzucania już za 200 metrów" i "nie wyrzuciłeś? w lewej ręce wieziesz pusty, skoro nowy, pełny masz na rowerze"

  • marcin gryszkalis

   5 grudnia 2018, 13:32 o 13:32

   najmłodszy z teamu będzie miał śmietniczkę na kierownicy 🙂

 2. ja

  5 grudnia 2018, 23:44 o 23:44

  Gorzej jak się gdzieś z tyłu zaplącze albo będzie miał pełną i co...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: