Zmarł Paul Sherwen

światełko

W wieku 62 lat zmarł były zawodnik i wieloletni komentator kolarski Paul Sherwen.

Brytyjczyk na przestrzeni trzech ostatnich dekad był jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów anglojęzycznego reportażu z kolarskich wyścigów. Na antenach amerykańskich i australijskich telewizji wyścigi komentował ze swoim rodakiem Philem Liggettem.

Sherwen, mistrz Wielkiej Brytanii z 1987 roku, w karierze siedmiokrotnie startował w Tour de France, a na koncie zapisał także etapy Czterech Dni Dunkierki i Tour Méditerranéen. Karierę rozpoczął we Francji, w latach 1978-79 reprezentując Fiat - La France, a następnie La Redoute (1980-85). Karierę zakończył w składzie gruy Raleigh, po sezonie 1987.

Po zakończeniu przygody z peletonem Sherwen w kolarstwie pozostał w roli komentatora i producenta. Jego komentarz początkowo usłyszeć można było na antenie Chnanel 4, gdzie po raz pierwszy pracować zaczął z Liggettem. Duet na przestrzeni lat komentował razem 33 edycje Tour de France i wiele innych wyścigów, pracując dla amerykańskiej stacji NBC oraz australijskiej SBS.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: