Torowy Puchar Świata 2018/19 #3. Rudyk 4. w sprincie, Łoś 5. na 500m

Matusz Rudyk zajął 4., a Urszula Łoś 5. miejsce w swoich niedzielnych startach na welodromie w Berlinie, gdzie zakończyła się dziś 3. runda torowego Pucharu Świata.

PEŁNE WYNIKI - 500m K
PEŁNE WYNIKI - keirin K
PEŁNE WYNIKI - madison K

Ostatniego dnia torowego Pucharu Świata w Berlinie do rozdania było pięć kompletów medali. Panie rywalizowały o nie w wyścigu na 500m, keirinie oraz madisonie. W pierwszej z konkurencji dobrze wypadła Urszula Łoś, zajmując 5. miejsce. Triumfowała Ukrainka Olena Starikova przed Niemką Miriam Welte i Rosjanką Darią Shmelevą.

W keirinie, w którym zawodniczki rozprowadzane są przez charakterystyczne derny, najlepsza okazała się Holenderka Laurine van Riessen. Miejsc na podium dopełniły tu Niemka Emma Hinze i Japonka Yuka Kobayashi. Marlena Karwacka odpadła na etapie 1. rundy i zakończyła zmagania na 13. pozycji.

W kobiecym madisonie najlepsze zmiany dawały sobie tym razem Brytyjki Laura Kenny i Emily Nelson. Srebro wywalczyły Dunki Julie Leth i Trine Schmidt, a brąz Belgijki Jolie D'Hoore i Lotte Kopecky. Polski duet, tworzony przez Nikol Płosaj i Darię Pikulik, uplasował się na 8. miejscu.

PEŁNE WYNIKI - sprint indywidualny M
PEŁNE WYNIKI - omnium M

Przez całą niedzielę na torze w Berlinie toczyła się walka w sprincie indywidualnym mężczyzn. Niespodzianki nie było - najmocniejszy okazał się znakomity Australijczyk GLAETZER Matthew Glaetzer, któremu w finałowym biegu uległ Holender Matthijs Buchli. Trzeci był Francuz Rayan Helal, który w walce o brązowy medal pokonał Mateusza Rudyka.

Ostatnią z niedzielnych konkurencji było męskie omnium. W torowym wieloboju najskuteczniejszy był Australijczyk Sam Weldford. O 10 punktów wyprzedził on w klasyfikacji łącznej Hiszpana Alberta Torresa Barcelo i o kolejne 5 Holendra Jana Willema van Schipa. Aktualny mistrz świata w tej konkurencji, Szymon Sajnok, nie ukończył rywalizacji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: