Tour du Haut Var 2019 zawita na Mont Faron

Francuski wyścig Tour du Haut Var w sezonie 2019 rozstrzygnie się na zboczach Mont Faron.

Zaplanowaną na 22-24 lutego 2019 roku 51. edycję przygotuje nowy komitet organizacyjny. Wyścigiem dotychczas zarządzały lokalne struktury skupione wokół Serge'a Pascala i klubu kolarskiego z miejscowości Draguignan, natomiast obecnie imprezę przygotowuje zespół nowego właściciela - grupy wydawniczej Nice-matin, należącej do koncernu medialnego Lagardere.

Wyścig tradycyjnie rozgrywany na przestrzeni dwóch dni, w sezonie 2019 liczył będzie trzy etapy. Rywalizacja rozpocznie się 22 lutego w departamencie Alpy Nadmorskie, a zakończy się dwa dni później w departamencie Var, prowadząc kolarzy na szczyt Mont Faron (584 m n.p.m.).

Wspinaczka kojarzona jest najbardziej z nierozgrywanym w ostatnich latach wyścigiem Tour Méditerranéen oraz zahaczającymi o nią między 1974 a 2005 rokiem bitwami na trasie Paryż-Nicea. 5,5 kilometra wspinaczki przy średnim nachyleniu 8% to wyzwanie dla budzącego się z zimowego snu europejskiego peletonu, a także nowość na trasie wyścigu i powrót znanej wspinaczki do kalendarza francuskich wyścigów.

Organizatorzy wyścigu póki co nie podali szczegółów etapów, nie jest też jasne, czy wyścig będzie transmitowany przez francuską telewizję.

Trasa Tour du Haut Var 2019

Etap 1: Vence – Mandelieu
Etap 2: Vidauban – Mons
Etap 3: La Londe – Mont Faron

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: