Torowy Puchar Świata 2018/19 #3. Buchli najlepszy w keirinie, Boylan w omnium

Za kolarzami drugi dzień rywalizacji na berlińskim welodromie, gdzie rozgrywany jest torowy Pucharu Świata.

W ramach trzeciej odsłony torowy Puchar Świata zagościł w stolicy Niemiec. W sobotnim programie rozgrywanych było w sumie pięć konkurencji - trzy z udziałem panów i dwie z udziałem pań. Mimo największych chęci polscy reprezentanci ponownie nie zachwycili, zajmując dalsze pozycje, choć w aktualnej sytuacji Polskiego Związku Kolarskiego trudno ich o to obwiniać.

PEŁNE WYNIKI - keirin M
PEŁNE WYNIKI - 1km M
PEŁNE WYNIKI - madison M

Jedną z trzech męskich konkurencji był keirin, w którym triumfował Holender Matthijs Buchli, pokonując w finale Australijczyka Matthew Glaetzera i Malezyjczyka Mohda Awanga. 24. był Mateusz Lipa.

Z kolei w wyścigu na 1 kilometr najszybszy był Niemiec Joachim Eilers, za którym miejsca zajęli Francuz Quentin Lafargue i Holender Theo Bos. 7. lokatę zajął Krzysztof Maksel.

W widowiskowym madisonie prym wiedli dziś Duńczycy, zdobywając najwięcej punktów i odnosząc pewne zwycięstwo. Drugie miejsce zajęli Brytyjczycy, a trzecie Niemcy. Polski duet Wojciecha Pszczolarskiego i Daniela Staniszewskiego sklasyfikowano na 13. pozycji.

PEŁNE WYNIKI - sprint indywidualny K
PEŁNE WYNIKI - omnium K

W drugim dniu torowego Pucharu Świata w Berlinie panie rywalizowały w sprincie indywidualnym i omnium. W pierwszej z tych konkurencji po złoty medal sięgnęła Australijka Stephanie Morton. W decydującym biegu wyprzedziła ona Rosjankę Anastasiię Voinovą, która zadowolić się musiała srebrem. Po brąz sięgnęła z kolei Ukrainka Olena Starikova, a Polka Marlena Karwacka była 30., nie przechodząc kwalifikacji.

W torowym czteroboju bezsprzecznie najlepsza okazała się Brytyjka Katie Archibald. Obok niej na podium stanęły Włoszka Letizia Paternoster i Amerykanka Jennifer Valente. Żadna z Polek nie startowała w omnium.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: