Torowy Puchar Świata 2018/19 #3. Berlińska rywalizacja rozpoczęta

Za kolarzami pierwszy dzień rywalizacji w ramach trzeciej odsłony torowego Pucharu Świata na sezon 2018/2019.

W ramach trzeciej rundy areną zmagań najlepszych torowców świata stał się welodrom w Berlinie. W piątkowe popołudnie na deskach w stolicy Niemiec rozegrały się cztery finały – w sprintach drużynowych kobiet i mężczyzn oraz w wyścigach drużynowych na dochodzenie w tych samych kategoriach.

PEŁNE WYNIKI – sprint drużynowy K
PEŁNE WYNIKI – sprint drużynowy M

W walce sprinterek zwyciężyły Rosjanki Daria Shmeleva i Anastasiia Voinova, które w decydującym biegu pokonały Niemki Mirian Welte i Emmę Hinze. Brązowy medal wywalczyły Chinki Junhong Lin Tianshi Zhong, zaś polski duet Urszuli Łoś i Marleny Karwackiej zakończył start na 9. pozycji.

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się Holendrzy Nils Thoenderdaal, Harrie Lavreysen i Jeffrey Hoogland. Odnieśli oni pewne zwycięstwo nad triem z Wysp Brytyjskich: Ryanem Owensem, Philipem Hindesem i Jasonem Kennym. Miejsca na podium dopełnili Niemcy jadący w składzie: Timo Bilcher, Stefan Botticher i Joachim Eilers. Polacy – Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel – sklasyfikowani zostali na 8. miejscu.

PEŁNE WYNIKI – drużynowy wyścig na dochodzenie K
PEŁNE WYNIKI – drużynowy wyścig na dochodzenie M

W wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet triumfowały aktualne rekordzistki świata. Brytyjki pojechały w składzie: Katie Archibald, Emily Kay, Laura Kenny oraz Emily Nelson. “Wyspiarki” powetowały sobie tym samym porażkę, jaką poniosły w drugiej rundzie PŚ we Francji, gdzie zajęły 5. miejsce. W Berlinie pokonały one pewnie skład z Australii (Annette Edmondson, Ashlee Ankudinkoff, Georgia Baker i Amy Cure) oraz z Kanady (Alison Beveridge, Ariane Bonhomme, Annie Foreman-Mackey i Stephanie Roorda). Polska czwórka – Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik i Nikol Płosaj – zajęły 7. miejsce.

Z kolei w tej konkurencji 11. lokata przypadła w udziale naszym reprezentantom: Dawidowi Czubakowi, Adrianowi Kaiserowi, Bartoszowi Rudykowi i Danielowi Staniszewskiemu. Tu po zwycięstwo sięgnęli Australijczycy: Sam Weldford, Kelland O’Brien, Alexander Porter i Leigh Howard. Miejsca na podium dopełniły czwórki z Danii (Julius Johansen, Lasse Norman Hansen, Rasmus Pedersen i Casper von Folsach) i Kanady (Derek Gee, Aidan Caves, Michael Foley i Jay Lamoureux).