Damian Papierski w CCC Development Team

Damian Papierski przygodę z kolarstwem w kategorii młodzieżowej rozpocznie w barwach grupy CCC Development Team.

Ścigający się w barwach klubu UKS Koźminianka Koźminek 18-latek podpisał dwuletni kontrakt z zespołem, który stanowić ma zaplecze kształtująego się CCC Team - ekipy z licencją WorldTour, która w peletonie pojawi się w sezonie 2019.

Specjalizuję się w wyścigach rozgrywanych w płaskim terenie i w jeździe indywidualnej. Nie jestem typowym sprinterem, ale potrafię zafiniszować z przerzedzonego peletonu. Myślę, że sporą rolę w moim rozwoju odegrał tor. Zdobyłem na nim medale mistrzostw Europy w drużynie i madisonie i byłem też 5. w mistrzostwach świata w omnium. Teraz zamierzam się już skupić na szosie

 - tłumaczył Papierski w oficjalnym komunikacie ekipy.

Papierski to aktualny mistrz Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas, 10. junior Europy w tej specjalności. W tym sezonie pokazał się także z dobrej strony na trasie niemieckiego wyścigu Cottbuser Junioren-Etappenfahrt (2.1), po 4. miejscu w jeździe na czas zajmując czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Na torze Papierski w tym roku wywalczył złoto w wyścigu drużynowym na dochodzenie i brąz w madisonie podczas Torowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Zespół CCC Development Team poprzednio potwierdził zakontraktowanie Michała Paluty, Piotra Brożyny, Szymona Tracza, Kacpra Walkowiaka, Karola Wawrzyniaka i Kamila Małeckiego.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: