Philip Deignan kończy zawodową karierę

W wieku 35 lat z zawodowym peletonem rozstał się Irlandczyk Philip Deignan.

Triumfator etapowy Vuelta a Espana (2009) ostatnie pięć sezonów spędził w brytyjskim zespole Sky, cementując markę świetnego pomocnika i zawodnika, na którym liderzy grupy polegać mogli na górskich odcinkach wyścigów etapowych.

Smutek, ale także duma i optymizm przepełniają mnie w momencie, w którym ogłaszam zakończenie kariery. Kiedy miałem 15 lat i jeździłem wokół rodzinnego Donegal, nigdy nie sądziłem, że sport, który kocham, będzie moja pracą przez 14 lat. Jestem wdzięczny za wszystkie szanse, chciałem podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w tej przygodzie. Były wzloty i upadki, ale zdołałem zakończyć ją w zdrowiu i w najlepszym zespole świata, z czego jestem dumny

 - napisał Irlandczyk na Twitterze.

Deignan największe sukcesy święcił w sezonie 2009 - w barwach Cervelo Test Team wygrał etap Vuelty i zajął 9. miejsce w jej klasyfikacji generalnej. W roku 2013 na koncie zapisał za to amerykański Tour of the Gila.

Irlandczyk na przestrzeni ostatnich 14 lat rywalizował w barwach AG2R (2005-2008), Cervelo (2009-2010), RadioShack (2011) oraz Unitedhealthcare (2012-2013) i Team Sky. Wystąpił w sumie w 10 Grand Tourach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: