Przełajowy Super Puchar Polski 2018/2019. Marek Konwa najlepszy w Gościęcinie

Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) zakończył zwycięstwm niedzielny wyścig przełajowy Bryksy Corss w Gościęcinie.

W ostatnią niedzielę listopada w Gościęcinie-Bryksach odbyła się 25. edycja przełajowego wyścigu kolarskiego tworzonego przez Jana Pateraka. “Bryksy Cross” stanowił drugą odsłonę Super Pucharu Polski na sezon 2018/2019.

Podobnie jak przed rokiem w wyścigu mężczyzn, w którym zwyczajowo już startowali zarówno przedstawiciele elity, jak i orlicy i juniorzy, najlepszy okazał się Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Tym razem na mecie zameldował się on przed Bartoszem Miklerem (Victoria Jarocin Accent Team) oraz Karolem Michalskim. Tuż za nimi finiszował Dawid Jona (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy), zajmując pierwsze miejsce w kategorii U23, a najlepszym juniorem wyścigu został szósty na kresce Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Z kolei w wyścigu kobiet najszybsza była Czeszka Katerina Mudrikova (ACK Stara VEs N.O.), która nie miała sobie równych tak samo, jak dwa tygodnie temu w Koziegłowach. Drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Krzystała, a trzecia była Karolina Cierluk (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław). Mudrikova wygrała także w klasyfikacji młodzieżowej, a najlepszą juniorką wyścigu została Ewa Miłek z koziegłowskiego klubu, zajmując 6. lokatę w klasyfikacji open.

Impreza przygotowana wzorowo, jak co roku, dlatego lubię tu wracać

– powiedział Marek Konwa.

Trasa szeroka, cała otaśmowana, a do tego podłoże idealne na przełaj. Za rok może uda się ponownie zrobić wyścig UCI do czego dąży Jan Paterak, główny organizator imprezy. Z każdym startem w Polsce mam coraz lepszą pozycję na starcie, tym razem drugi rząd, a nie ostatni jak w Koziegłowach. Postanowiłem jechać mocno od startu do mety, a reszta miała wyjść sama. Po pierwszej rundzie miałem już kilka sekund przewagi, która wzrastała stopniowo na każdej rundzie. Testowałem różne zestawy szytek Challenge oraz ustawienia ciśnienia, co spowodowało nawet dwa upadki. Zdarza się nawet najlepszym, a do mety dowiozłem bezpiecznie pierwsze miejsce. Graty dla reszty chłopaków i dziękuję bardzo za doping niezawodnym zawsze kibicom!