Baskowie chcą wrócić na Tour de France

Oscar Rodriguez

Po udanym debiucie w Vuelta a Espana drużyna Euskadi-Murias pragnie iść naprzód. W przyszłym roku Baskowie chcieliby wystartować w Tour de France.

Euskadi-Murias nie brylowało na rynku transferowym. Z drużyną pożegnał się zwycięzca Tour of Turkey Eduard Prades, a jego miejsce zajął Benat Intxausti (Team Sky). W drużynie pozostała największa gwiazda - etapowy zwycięzca Vuelta  a Espana - Oscar Rodriguez. 

Dyrektorzy sportowi pragną rozwijać projekt i naturalnym krokiem jest podjęcie próby startu w Tour de France. Kierownictwo potwierdziło, że wszystkie niezbędne dokumenty zostały już złożone i pozostaje tylko czekać na decyzję organizatora Amaury Sport Organisation. Ale problemem jest to, że ASO jest konserwatywne jeśli chodzi o rozdawanie dzikich kart. W dwóch ubiegłych edycjach zaproszenia otrzymały te same ekipy: Cofidis, Direct Energie, Fortuneo-Samsic i Wanty-Groupe Gobert.

W nowym roku do walki dołączy prężnie rozwijający się Israel Cycling Academy, a także Vital Concept, w którego składzie główne role będą odgrywać francuskie gwiazdy - Pierre Rolland i Bryan Coquard. W gronie tych drużyn Euskadi-Murias wypada najgorzej pod względem marketingowym oraz sportowym. 

Kolarze z Euskadi-Murias z pewnością chcieliby nawiązać do występów swoich starszych kolegów z Euskaltelu Euskadi, którzy w czasie istnienia zespołu zapisali na swoim koncie 13 startów w Tour de France. Dostanie się do najlepszego peletonu świata to póki co dla baskijskiej grupy bardziej sfera aspieracji niż realnych planów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: