Kamil Małecki w CCC Development Team

Kamil Małecki w sezonie 2019 u boku kolegów z CCC Sprandi Polkowice – Piotra Brożyny i Michała Paluty – będzie reprezentował barwy CCC Development Team.

Kontynentalny zespół będzie zapleczem CCC Team, zespołu WorldTour, który powstaje na bazie grupy BMC Racing i sponsorowany jest przez firmę CCC. Małecki podpisał roczny kontrakt.

Bardzo się cieszę, że będę kontynuował karierę w CCC Development Team. Liczę, że kolejny sezon będzie lepszy niż poprzedni i że ostatecznie zdołam wywalczyć awans do zespołu WorldTour. Fakt, że WorldTour jeszcze nigdy nie był dla Polaków tak bliski jest na pewno czynnikiem motywującym. Będę ciężko pracował i dam z siebie wszystko, by dostać się do kolarskiej elity. Pod względem kategorii wiekowej, to od przyszłego roku już w tej elicie będę. Czas orlika minął mi bardzo szybko i skończył się ten umowny okres ochronny. Nie ma już co mówić, że mam jeszcze czas. Już w kolejnym sezonie chcę pokazać, że stać mnie na wiele

– powiedział Małecki w komunikacie zespołu przesłanym mediom.

22-letni zawodnik w tym roku wygrał GP Doliny Baryczy (1.2), zajął drugą lokatę w Tour de Hongrie (2.1), finiszował 4. w młodzieżowym Ronde van Vlaanderen i ósmy w Trofeo Matteotti (1.1). Małecki został także mistrzem Polski orlików w wyścigu ze startu wspólnego.

Kontrakt z CCC Development Team to przedłużenie dotychczasowego toku kariery – Małecki od 2018 roku reprezentował grupę CCC Sprandi Polkowice, jako orlik dorastając u boku bardziej doświadczonych kolegów. W peletonie młodzieżowym najlepiej radził sobie na finiszach z okrojonych grupek.

Przez tych kilka lat w CCC Sprandi Polkowice mogłem się stale rozwijać i myślę, że w zeszłym roku ten progres był największy. Zaprezentowałem się z dobrej strony w wyścigach zagranicznych, m.in. wchodząc na podium etapowego Tour de Hongrie, a to dawało mi dodatkowej motywacji do działania. Będę dalej się skupiał na tym, by być kolarzem szybkim, potrafiącym zarówno zafiniszować z dużej grupy, jak i przetrwać mniejsze góry i walczyć o dobry wynik z przerzedzonego peletonu.

Zespół CCC Development Team póki co potwierdził zakontraktowanie Paluty, Brożyny, Szymona Tracza, Kacpra Walkowiaka, Karola Wawrzyniaka oraz Małeckiego.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. reko

    24 listopada 2018, 21:28 o 21:28

    podoba mi się wizja CCC Develop. i super że angażują młodych z potencjałem, ale bardzo niepokoi mnie brak wieści odnośnie nowych kontraktów do CCC Team- totalny brak zawodników na grandtoury. Nie mówię o klasyfikacji generalnej, ani nawet o walce o etapy, ale o byciu widocznym...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: