Piotr Brożyna w składzie CCC Development Team

Piotr Brożyna został kolejnym zawodnikiem, który związał się umową z CCC Development Team. Polak podpisał roczny kontrakt. 

"Brożka" do tej pory reprezentował barwy CCC Sprandi Polkowice, lecz po fuzji "Pomarańczowych" z BMC Racing Team nie uzyskał miejsca w nowym zespole CCC Team. Będzie jednak mógł rozwijać talent w młodzieżówce Piotra Wadeckiego. 

Jestem bardzo wdzięczny za to, że ekipa mi zaufała. Zaraz po moim czerwcowym wypadku dyrektor sportowy, Piotr Wadecki, do mnie zadzwonił i powiedział, żebym nie martwił się o przyszły rok, że będzie dla mnie miejsce w zespole i mam skupić się na powrocie do zdrowia. Mogłem zatem ze spokojną głową przystąpić do rehabilitacji. Bardzo dziękuję kierownictwu za pomoc i na pewno będę chciał się odwdzięczyć dobrą jazdą i wynikami.

Ekipa nie wywierała na mnie żadnej presji związanej z powrotem do ścigania jeszcze w zeszłym sezonie. Powiedziano mi, że jeśli nie chcę, to nie muszę. Uznałem jednak, że nie chcę zaczynać od zera i że warto byłoby wejść w 2019 prezentując już pewien poziom. W Tour of Turkey było już dobrze, dawałem radę na podjazdach z najlepszymi i przejechałem 6 etapów. Trochę byłem zaskoczony tam swoją dyspozycją, bo przed wyścigiem nie mogłem jeszcze realizować zbyt ciężkich treningów. Z każdym dniem było jednak coraz lepiej

– powiedział. 

Urodzony w Zakopanem 23-latek to dwukrotny Mistrz Polski do lat 23 - w ubiegłym sezonie zwyciężył w jeździe indywidualnej na czas, a cztery lata temu triumfował w wyścigu ze startu wspólnego. W 2017 roku okazał się najlepszy w klasyfikacji młodzieżowej wyścigów Tour de Slovaquie i Szlakiem Walk Majora Hubala.

Sezon 2018 nie przebiegał po jego myśli - kraksa podczas wyścigu "Hubala" spowodowała trzymiesięczną przerwę, po której Polak stanął na starcie kilku włoskich jednodniówek i Tour of Turkey. Nie stracił jednak zaufania kierownictwa "Pomarańczowych" i wciąż będzie mógł reprezentować stare barwy przez kolejne 12 miesięcy. 

Po tak ciężkiej kontuzji nie mogliśmy nie dać mu kolejnej szansy. Tym bardziej, że należy on do najlepszych i najbardziej pracowitych kolarzy młodego pokolenia, który z każdym kolejnym sezonem robi spore postępy. W tym roku, pierwszym w elicie, nie miał okazji pokazać pełni swoich możliwości. Wierzymy jednak, że w kolejnym zrobi duży krok w kierunku worldtourowej ekipy CCC Team.

– tłumaczył dyrektor sportowy ekipy, Piotr Wadecki. 

Brożyna został piątym zawodnikiem, który został przyjęty do CCC Development Team. Razem z nim barwy ekipy reprezentować będą Szymon Tracz, Michał Paluta, Kacper Walkowiak i Karol Wawrzyniak

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: