W obiektywie: Owocowy Przełaj 2018

Galeria zdjęć z Owocowego Przełaju w obiektywie Magdy Tkacz.

W tegorocznym kalendarzu przełajowych zmagań Polskiego Związku Kolarskiego swój debiut miał laskowicki wyścig "Owocowy Przełaj". Trasa w kujawsko-pomorskich Laskowicach, jak nazwa wskazuje, wiodła przez rozległy sad. Nie zabrakło agrafek, delikatnego błota, podjazdów, przeszkód no i podbiegu, który raził stromizną na sam widok.

Wyścig zgromadził czołówkę przełajowych zawodników, ale miał w sobie też coś, co wyróżniało go na tle innych. Na zaproszenie organizatora Jarosława Dąbrowskiego przełajowych zmagań podjął się duet z Team Sky – Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś.

Nie dało się jednak ukryć, że dla zawodników z WorldTouru taki start to zabawa i odskocznia podczas "wakacji" pomiędzy sezonami. Natomiast Owocowy Przełaj nie kręcił się jedynie wokół Sky'owców, nie zabrakło zaciętej walki o zwycięstwo, po które sięgnęli Ewa Miłek (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy) w elicie kobiet oraz Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent Team) w elicie mężczyzn.

Przegląd przełajowych kadrów z Owocowego Przełaju 2018 przygotowała Magda Tkacz.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: