Roman Kreuziger szuka nowego impulsu

Roman Kreuziger

Roman Kreuziger po dwóch sezonach jazdy w Mitchelton-Scott przyjął ofertę Dimension Data. Doświadczony kolarz z Czech w afrykańskim zespole liczy na odzyskanie motywacji i nawiązanie do dawnych wyników.

Kreuziger na początku swojej profesjonalnej kariery wygrał Tour de Suisse (2008) i Tour de Romandie (2009). Zapowiadał się na znakomitego grandtourowca, lecz nie do końca wykorzystał swój potencjał. Był 5. w Giro d’Italia (2011) i Tour de France (2013), we Francji w sumie cztery razy zmieścił się w pierwszej dziesiątce, jednak najpierw w Tinkoff, a później w Mitchelton został przekwalifikowany na pomocnika.

Miniony sezon nie był zły w wykonaniu 32-letniego zawodnika. Wyszły mu Ardeńskie Klasyki. W Amstel Gold Race omal nie zrobił powtórki zwycięstwa z 2013 roku, uległ tam tylko Michaelowi Valgrenowi, następnie zajął 4. lokatę w Strzale Walońskiej i 8. w Liege-Bastogne-Liege. W drugiej części sezonu na 6. miejscu ukończył mistrzostwa świata w Innsbrucku.

Kreuziger cieszy się na nowe wyzwania.

Ciężko pozostać w zespole, w którym brakuje ci motywacji. Potrzebowałem nowego wyzwania, a Dimension Data był najbardziej interesującą opcją. Będziemy świetnym zespołem, zwłaszcza w Ardenach, posiadając w składzie Enrico Gasparotto i Michaela Valgrena

 - powiedział w „isport.cz”.

Kreuziger rozpocznie sezon w lutym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Omanie. Wiosną najważniejsze znów będą Ardeny, a latem Tour de France.

Tym razem poświęcę wszystko Tour de France, Giro d’Italia odpuszczę.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: